[3137]
226164

Avtor: Klemen Verlič
18. 5. 2024, 18.27

Končana je letošnja sezona Bundeslige. Med najsrečnejšimi pa so jo zaključili nogometaši Uniona iz Berlina, ki so se v zadnjih minutah zadnjega kroga rešili izpada iz nemškega prvenstva.

Klub, ki je v zadnjih sezonah z izjemnimi predstavami redno prekosil vsakršna pričakovanja, za seboj letos nima blesteče sezone. V zadnji krog Bundeslige je klub iz nemške prestolnice tako vstopil s šestnajstega mesta, ki prinaša dodatne kvalifikacije za obstanek med elitno osemnajsterico. A Unionu se je dodatnima tekmama uspel izogniti.

In to na izjemno dramatičen način. Na zadnjem dvoboju sezone je klub iz Berlina potreboval zmago in spodrsljaj Bochuma. Slednji je na gostovanju pri Werderju iz Bremna izgubil s 4:1, Union pa proti Freiburgu za odločilno zmago trepetal do zadnjih trenutkov. Potem ko je Doan za Freiburg v 85. minuti podaljška rezultat izenačil na ena, je odločilen gol po še drugi zapravljeni enajstmetrovki svojega moštva na eni tekmi, za gostitelje v sodnikovem podaljšku dosegel Julian Haberer.

V drugi Bundesligi bosta v prihodnji sezoni igrala Köln in Darmstadt. Med elito pa se selita St. Pauli in Holstein Kiel.

Foto, video: Šport TV

1

Jan Pancar: Proga je bila blatna in drseča, kar mi je otežilo boj za deseterico (VIDEO)...Več

2

Gajser po VN Nemčije: To je bila ena bolj razkopanih prog v zadnjih letih (VIDEO)...Več

3

1

Bundesliga ponudila nov čudež: Po porazu s tremi, do zmage s štirimi goli za obstanek v ligi! (VIDEO)...Več

2

Bundesliga strelski raj za napadalce...Več

3

Milivoje Simeunović za Šport TV: “To je največja tekma v moji trenerski karieri”...Več