Torino, 19. 05. 2024 00.12 | Posodobljeno pred 13 dnevi

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min
STA, S.V.
1

Nogometaši Milana so v 37. krogu italijanske lige gostovali pri Torinu in izgubili z 1:3. Pred tem je Atalanta v gosteh z 2:0 ugnala Lecce.

Torino po zmagi nad Milanom.
Torino po zmagi nad Milanom. FOTO: AP

Torinčani so proti Milanu že v prvem polčasu dvakrat zadeli, Duvan Zapata in Ivan Ilić sta bila strelca. Na 3:0 je povišal Ricardo Rodriguez na začetku drugega polčasa. Ismael Bennacer je v 55. minuti z bele pike dosegel gol za Milan, ki že ima zagotovljeno drugo mesto v prvenstvu.

Atalanta pa je prišla do svoje 20. zmage v sezoni, potem ko sta v polno zadela Charles De Ketelaere in Gianluca Scamacca v uvodu drugega polčasa.

Atalanta ima zdaj 66 točk, šest več od šestouvrščene Rome. Ekipi iz Bergama zadostuje že točka z zadnjih dveh tekem, da si zagotovi igranje v Ligi prvakov, v kateri bodo od italijanskih klubov igrali še prvak Inter, Milan, Bologna in Juventus.

V nedeljo bo Sassuolo igral proti Cagliariju, Monza proti Frosinoneju, Udinese Jake Bijola, Sandija Lovrića in Davida Pejičića proti Empoliju, Inter proti Laziu, Roma pa proti Genoi.

Krog bosta v ponedeljek sklenili tekmi Salernitana - Verona in Bologna - Juventus.