Šport > Nogomet
2184 ogledov

Navijali za poraz svojega kluba, želja se jim je izpolnila

Erlind Haaland Tottenham Hotspur Manchester City Epa Mož odločitve, ob vratarju Stefanu Ortegi, je bil Erling Håland.
V torek zvečer je bila odigrana ključna tekma v boju za prvo mesto v angleški Premier League.

Na srečanju v severnem Londonu je Tottenham Hotspur gostil Manchester City. Slednji je slavil (0:2) in storil velik korak proti četrtemu zaporednemu naslovu prvaka angleške Premier League

Domači navijači so bili v precepu, saj bi spodrsljaj Cityja pomenil, da bi bil pred zadnjim kolom sezone, ki bo odigrano ta konec tedna, v najboljšem položaju za naslov njihov največji rival Arsenal. Tako pa je City, ki bo na zadnji dan sezone gostil West Ham, ohranil dve točki naskoka.

Po zadetku gostov, ki ga je v 51. minuti po podaji Kevina de Bruyneja iz neposredne bližine zabil Erling Håland, so privrženci Tottenhama s pesmijo celo zbadali navijače Arsenala, ali gledajo, kako jim lovorika polzi iz rok.

Tottenham Hotspur Manchester City | Avtor: Profimedia Profimedia

Nogometaši Tottenhama niso delili interesa navijačev, saj so Cityju povzročali kar precej preglavic. Zelo blizu izenačenju je bil Dejan Kuluševski, toda njegova poskusa je ubranil vratar Stefan Ortega. Gostom je srce zastalo tudi v 86. minuti, ko je veliko napako storil Manuel Akanji, proti golu je sam zdrvel Heung-min Son, a nastreljal Ortego.

V 90. minuti je prišla potrditev zmage, potem ko je najstrožjo kazen po prekršku Pedra Porra nad Jeremyjem Dokujem izkoristil Håland in postavil končni izid srečanja.