Nogometaši Manchester Cityja imajo dva kroga pred koncem na vrhu prvenstvene lestvice dve točki naskoka pred najbližjim zasledovalcem, Arsenalom. Foto: Reuters

Goste, ki branijo naslov angleškega prvaka, je v vodstvo popeljal eden najpomembnejših členov ekipe v zaključku sezone, Joško Gvardiol. Hrvaški branilec je v kazenskem prostoru po lepi podaji Kevina De Bruyneja silovito sprožil v spodnji levi kot in zadel za 1:0.

Fulham se je v prvem polčasu dobro upiral favoritom s severa in omejil njihovo igro pred lastnimi vrati, šele v 44. minuti si je novo resnejšo priložnost pripravil Manuel Akanji, ko je z voleja meril malce previsoko.

Julian Alvarez je z bele točke v 97. minuti postavil končni izid 4:0. Foto: Reuters

Gostitelji so prvič resneje zapretili v 57. minuti srečanja, ko je Rodrigo Muniz s sijajnim strelom v spodnji levi kot v odlično obrambo prisilil opreznega Edersona. Kaj kmalu so na žalost domačih navijačev varovanci Pepa Guardiole vodstvo podvojili – Phil Foden je vratarja Bernda Lena ugnal z roba kazenskega prostora.

Na 3:0 je po predložku Bernarda Silve v 71. minuti povišal Gvardiol in se še drugič vpisal med strelce. Na priznanje zadetka je bilo treba zaradi preverjanja, ali je bil v akciji za gol prepovedani položaj, počakati nekaj časa, nekaj minut pozneje je glavni sodnik Anthony Taylor pokazal na sredino.

Globoko v sodnikovem dodatku je Issa Diop napravil prekršek za najstrožjo kazen, prejel še drugi rumeni karton in si prislužil predčasno pot pod prhe. K beli točki je stopil Julian Alvarez in rutinirano postavil končni izid 4:0.

Z zmago se je City zavihtel na vrh prvenstvene lestvice, kjer ima po 36 krogih dve točki naskoka pred Arsenalom. Arsenal bo v nedeljo v derbiju kroga na Old Traffordu igral z Manchester Unitedom.