Juventus odpustil Allegrija, kdo bo novi trener?

Torino, 17. 05. 2024 18.00 | Posodobljeno pred 15 dnevi

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Italijanski nogometni velikan Juventus je nekaj dni po tem, ko je osvojil italijanski pokal, odpustil glavnega trenerja Massimiliana Allegrija. Kdo bo njegov naslednik, zaenkrat še ni znano, italijanski mediji pa največ možnosti pripisujejo Thiagu Motti.

Massimiliano Allegri
Massimiliano Allegri FOTO: AP

Massimiliano Allegri je zaključil še svoje drugo poglavje na klopi torinskega velikana. V svojem prvem obdobju, ki je trajalo med letoma 2014 in 2019, je petkrat zapored osvojil italijansko prvenstvo, štirikrat v zrak dvignil lovoriko italijanskega pokalnega tekmovanja in dvakrat slavil v superpokalnem tekmovanju. Drugo obdobje je bilo malce krajše, iz vidika trofej pa veliko manj plodno. Po treh letih se od kluba poslavlja s pokalno lovoriko, ki jo je osvojil pred dnevi, ko je Juventus v finalu z 1:0 ugnal Atalanto.

Thiago Motta
Thiago Motta FOTO: AP

Stara dama iz Torina zaenkrat še ni naznanila, kdo bo postal novi trener kluba, največ možnosti za to pozicijo pa naj bi imel Thiago Motta, ki je v letošnji sezoni z Bologno poskrbel za prijetno presenečenje med italijansko elito. Klub trenutno zaseda tretje mesto na prvenstveni razpredelnici in je po točkah izenačen s četrtouvrščenim Juventusom. Bologna ima tako že dva kroga pred koncem sezone zagotovljeno mesto v skupinskem delu naslednje izvedbe Lige prvakov, kjer v bogati klubski zgodovini niso igrali še nikoli.