Slovenska reprezentanca je lani nastopila v enaki konkurenci SP divizije I (skupina B) ter v Južni Koreji zasedla četrto mesto, s čimer je dosegla enega največjih uspehov v svoji zgodovini. Foto: hokej.si

Slovenke so po uvodni zmagi proti Poljakinjam s 4:1 in porazu proti Slovakinjam z 0:4 zdaj za pomembni točki ugnale Latvijke ter se povzpele na drugo mesto.

Slovenke so bile večji del prve tretjine v podrejenem položaju, a so bile nato v drugi učinkovitejše pred latvijsko vratarko in dvakrat izenačile. Po golu Agnese Apsite v prvi tretjini je v drugi minuti drugega dela igre najprej po gneči pred vrati izenačila Gaja Pezdir.

Odločila Sara Confidenti

Latvijke so nato prek Anne Lagzdine (27. minuta) in Lige Miljone (31.) povedle s 3:1, a je Arwen Nylander ob koncu 32. minute najprej znižala, Nadja Vakaričič pa je osem sekund pred iztekom druge tretjine izenačila z igralko več na ledu.

V zadnji tretjini golov ni bilo, čeprav so imele Slovenke dvakrat igralko več na ledu. Podaljšek v igri tri na tri prav tako ni prinesel odločitve, zato so sledili kazenski streli. V njih je z dvema goloma zablestela Sara Confidenti in Sloveniji prinesla pomembni točki. V strelih proti vratom je bilo sicer 46:38 v korist Latvije.

Slovenijo po zmagi proti gostiteljicam prvenstva čakata še tekmi proti Britankam v petek in proti Italijankam v soboto. Glavni cilj slovenske vrste je obstanek v tem rangu tekmovanja, s čimer se mora izogniti zadnjemu mestu.

Rene Zernko, pomočnik selektor: "Pričakovali smo težko tekmo, saj smo igrali proti domačinkam, ki so imele bučno podporo s tribun. Punce so pokazale pravi karakter, saj so se vrnile po zaostanku 1:3. Pri kazenskih strelih sta se izkazali Sara z dvema zadetkoma in Pia z dobrimi obrambami."