ŠE VEDNO NEPORAŽENE: Nogometašice Gažona so v državnem prvenstvu dosegle štiri zmage in dva remija

Koper

V Trbovljah sta obe ekipi pred lepim številom gledalcev prikazali napadalen nogomet z veliko priložnostmi, a sta se na koncu vseeno razšli z delitvijo točk.

Po štirih zmagah in dveh neodločenih rezultatih v državnem prvenstvu U17 NZS so mlade Gažončanke osvojile 14 od možnih 18 točk.

"Po več kot dveh urah in pol vožnje v kombiju in izjemni vročini so mlada dekleta v prvi minutah delovala utrujeno. Umetna trava, na katero nismo navajeni, nam je v začetku povzročala dodatne težave. Po napaki v obrambi, so si prvo priložnost priigrale domačinke, a je z uspešno reakcijo vratarka Lucija Šestanj uspela zadržati mrežo nedotaknjeno. Sledila je priložnost Monike Jakac, a je žoga poletela čez prečko. V drugem polčasu smo imeli popolno prevlado, po prekršku zadnje igralke nad Gajo Zaha nam je gostujoča vratarka ubranila kazenski strel. Gaja Zahar je imela nato še dve priložnosti, a je obakrat zadela prečko. Na koncu je žal rezultat ostal pri 0:0," je tekmo opisal trener Robert Zirnstein.

Povedal je še, da ima večji del igralk pomembno vlogo tudi v članski ekipi, zaradi česar se pozna utrujenost, saj je za njimi 19 tekem lige U17, 20 tekem 1. ženske nogometne lige in pokalno tekmovanje. "Ekipa je mlada in igro šele gradimo. Ponovno je potrebno pohvaliti dekleta, ki igrajo nogomet zaradi ljubezni do tega športa in veselja do druženja s soigralkami. Nobena za igranje v kadetski in članski ekipi ne prejme nobenega plačila," je dejal Zirnstein.

Obenem vse ljubitelje dekliškega nogometa vabi, da si ogledajo njihovo zadnjo tekmo, ki bo potekala v soboto, 18. maja, ob 11. uri na igrišču na Gažonu.

Za ekipo Gažona U17 so v Trbovljah nastopile: Lucija Šestanj, Brina Novak, Gaja Ambrožič, Neža Kržič, Lara Čuček, Maruša Lovrečič, Tina Turk, Monika Jakac, Naja Kalin Zirnstein, Lana Zec, Gaja Zahar, Katarina Bikarevič, Barukčič Jelena in Marta Cernaz.