220795

Celje v izdihljajih do novih treh točk

Avtor: Urban Kolman
17. 3. 2024, 17.43

Nogometaši Celja so v 27. krogu Prve lige Telemach premagali ekipo Kalcerja iz Radomelj z 2:1 (1:1).

Celjani so doma premagali Radomlje, a na uspeh čakali do izdihljajev tekme. Odločilni zadetek je padel v sodnikovem dodatku drugega dela, s čimer so domači prišli do treh točk, s katerimi so prednost pred Olimpijo dvignili na +12. Radomlje so ostale na dnu prvenstvene lestvice.

Prvi so zapretili gostje prek Dejana Vokića, ki je v tretji minuti nizko streljal z desne strani in namučil Matjaža Rozmana.

Domači so prvič poskusili v šesti minuti, ko je iz neposredne bližine z glavo za malenkost zgrešil Jegor Prucev. V 17. minuti je David Zec poskusil s 35 m, a prav tako zgrešil cilj.

Tri minute kasneje so Celjani povedli. Po lepi podaji Pruceva je Denis Popović z levico premagal Emila Velića. Ta je sicer oplazil žogo, vendar je vseeno končala za njegovih hrbtom.

V 26. minuti je na drugi strani znova od daleč poskusil Vokić, a s strelom preveč po sredini ni ogrozil Rozmana v celjskih vratih. Tri minute kasneje je Tin Hrvoj z 10 m iz težkega položaja meril prek vrat.

Bližje zadetku je bil v 32. minuti strelec prvega gola Popović, toda tokrat je meril mimo desne Velićeve vratnice.

Radomljani so nato z nekaj sreče izenačili, potem ko je po podaji iz kota v 33. minuti z glavo lastnega vratarja premagal Tamar Svetlin.

Vokić je tudi ob koncu polčasa pretil z razdalje, a je v 38. minuti zgrešil cilj.

Drugi del so bolje odprli Celjani. Prvo pravo priložnost pa so si priigrali v 57. minuti, ko je po podaji v sredino z okoli 14 m poskusil Mark Zabukovnik, vendar z desnico za malo zgrešil kljub vkopanem Veliču v vratih.

Po četrt ure so prvič zapretili še gostje, a neuspešno, potem ko Madžid Šošić ni izkoristil ponujenega pred vrati Celja. Štiri minute kasneje se je moral znova izkazati tudi Rozman, ki je ustavil močan strel z roba kazenskega prostora.

V 71. minuti so bili domači le nekaj cm oddaljeni od vodstva, toda žogo je po odbijanju v kazenskem prostoru, nazadnje je zadela Popovića, z golove črte odbil Velić.

Domači so pritiskali, zdelo se je, da njihova prizadevanja ne bodo obrodila sadov. Nato pa je v sodnikovem dodatku drugega dela Rolando Aarons prodrl po desni, žogo poslal pred vrata, tam pa je Uroš Korun žogo nesrečno poslal v lastno mrežo.

Zadnjo besedo so imeli gostje, ki so globoko v sodnikovem dodatku zahtevali najstrožjo kazen po domnevnem igranju z roko, a od tega ni bilo nič in ostalo je pri zmagi domačih z 2:1.

Celjani bodo v soboto v 28. krogu gostili Aluminij, Radomljani pa bodo dan prej gostovali pri Mariboru.

Vir: STA

1

Matko pred tekmo sezone: Ni boljše priložnosti za osvojitev naslova kot proti Olimpiji (VIDEO)...Več

2

Matko za Šport TV: Ne glede na to, na katerem položaju igram, mi trener daje svobodo (VIDEO)...Več

3

Eredivisie: Feyenoord prvič po treh desetletjih sezono po osvojenem naslovu končal na drugem mestu (VIDEO)...Več

1

Šeško se ne misli ustaviti, mojstrski zadetek tudi proti polfinalistom lige prvakov! (VIDEO)...Več

2

BLOG: Čas je za Elšnika, Karničnika, Iličića, Topalovića… Pridete?...Več

3

Šeško v klubskem dresu znova trese, proti Heidenheimu do svojega 10. gola v Bundesligi (VIDEO)...Več