219465

Kamničanke zmagovalke srednjeevropske lige

Avtor: Blaž Magdič
3. 3. 2024, 19.11

Odbojkarice Calcita Volleyja so osvojile svojo prvo lovoriko v sezoni. Po štirih letih so spet postale prvakinje srednjeevropske lige, potem ko so v finalu zaključnega turnirja v Mariboru po preobratu s 3:2 (-19, 23, -20, 18, 8) premagale zagrebško Mladost.

Kamničanke so zaostajale z 0:1 in 1:2, nato pa jih je razpoložena trojka, ki sta jo sestavljala Andjelka Radišković (16 točk), Lucy Charuk (18 točk) in Maša Pucelj (19 točk), pripeljala do preobrata.

Za Calcit, ki je bil najboljši že v rednem delu lige, je to četrti naslov v tem tekmovanju.

Tretje mesto je osvojil Nova KBM Branik, ki je v malem finalu s 3:1 ugnal madžarsko ekipo Swietelsky Bekescsaba.

Vir: STA

1

Jan Pancar: Proga je bila blatna in drseča, kar mi je otežilo boj za deseterico (VIDEO)...Več

2

Gajser po VN Nemčije: To je bila ena bolj razkopanih prog v zadnjih letih (VIDEO)...Več

3

1

Bundesliga ponudila nov čudež: Po porazu s tremi, do zmage s štirimi goli za obstanek v ligi! (VIDEO)...Več

2

Bundesliga strelski raj za napadalce...Več

3

Milivoje Simeunović za Šport TV: “To je največja tekma v moji trenerski karieri”...Več