Sanchez presenetil Alaphilippa, Pogačar “preživel” makadam

Kolesarstvo 9. Maj 202415:00 > 17:07 1 komentar

Španec Pelayo Sanchez (Movistar) je zmagovalec 6. etape dirke po Italiji, dolge 180 km med krajema Viareggio in Rapolano Terme. Kolesarjem so tokrat grozili trije makadamski odseki v slogu dirke Strade Bianche, a niso vplivali na razmerja med najboljšimi. Tadej Pogačar ostaja v rožnatem.

Malenkost neodločnosti v glavnini po koncu krajšega vzpona manj kot pet kilometrov pred ciljem je bilo dovolj, da je ubežna trojica zalogo 20 sekund ohranila vse do zadnjega kilometra.

Najbolje je sprint izvedel Pelayo Sanchez (Movistar) in odlično izkoristil zavetrje Juliana Alaphilippa (Soudal-QuickStep), ki je bil od trojice, poleg je bil še Luke Plapp (Jayco AlUla), zagotovo favorit za etapno zmago. Španec ob prihodu v cilj ni mogel verjeti, kaj mu je uspelo.

Avstralec Plapp je bil sicer med osrednjim delom etape celo virtualno v rožnati majici, za Tadejem Pogačarjem je po petih etapah zaostajal 2:33, a je glavnina na makadamskih odsekih povsem stopila prednost, ki se je sicer držala pri okoli treh minutah.

Luka Mezgec (Jayco AlUla) je zasedel odlično šesto mesto, v cilj je pripeljal 29 sekund za zmagovalcem. Enak čas je imel tudi Pogačar, ki tako ostaja v rožnatem.

Na vrhu se razmerja niso spremenila. Pogačar ima še vedno 46 sekund prednosti pred najbližjim zasledovalcem Geraintom Thomasom (Ineos Grenadiers) iz Velike Britanije in 47 pred Kolumbijcem Danielom Felipejem Martinezom (Bora – hansgrohe).

V petek je na sporedu prvi kronometer od dveh na letošnjem Giru, ki Pogačarju na papirju zelo ustreza. Po 34 kilometrih ravnine sledi namreč še šest kilometrov vzpona do Perugie. Če bo imel slovenski as dober dan, bi se lahko prednost v seštevku še povečala.