Remi na obračunu med Bravom in Celjem

Ljubljana, 18. 02. 2024 15.13 |

STA, A.M.
5

Nogometaši Brava Kostela in Celja so se v 21. krogu Prve lige Telemach razšli z neodločenim izidom 0:0.

Statistika tekme Bravo - Celje
Statistika tekme Bravo - Celje FOTO: Sofascore.com

Na obračunu v Šiški so prve nevarne akcije izpeljali Celjani v deveti in deseti minuti, najprej je malce z leve strani poskusil Jegor Prucev, izkazal se je Matija Orbanić, Bravov vratar je izvrstno posredoval tudi po udarcu z glavo Davida Zeca. Gregor Bajde je bil naslednji, v 13. minuti, ko je preizkusil Orbanića, tudi sicer je Celje prevladovalo v polju, je pa po dobre pol ure ostalo brez kapetana Denisa Popovića, ki se je poškodoval, tako da ga je v 35. minuti zamenjal Mario Kvesić. V 37. minuti je bil prvič resno nevaren tudi Bravo, ko je z glavo poskusil Milan Tučić, Matjaž Rozman pa je žogo odbil v kot, malce pozneje je ujel še žogo po poskusu Mateja Poplatnika.

Trener Celja Damir Krznar, ki je sicer pogrešal nekaj nogometašev, je na začetku drugega polčasa še okrepil napadalni del ekipe z Aljošo Matkom, kmalu zatem pa je slabo zaključil Luka Menalo po lepem prodoru Pruceva. Pozneje se je dogajanje kar malce umirilo. Sledile so nove menjave na obeh straneh, v 72. minuti pa je nase spet opozoril Prucev, ki je meril le malce premalo natančno z leve strani. Sedem minut pozneje je Orbanić obranil Matkov poskus, celjski napadalec pa je v 84. minuti žogo poslal še mimo gola z roba kazenskega prostora. Malce zatem so gosti neuspešno zahtevali najstrožjo kazen, ko je Matko padel v kazenskem prostoru, v 89. minuti pa je Sunday Adetunji celo dosegel gol, vendar je Matej Jug dosodil prekršek v napadu in precej razburil goste.

Izidi, Prva liga, 21. krog, nedelja, 18.02.2024:
Bravo - Celje         0:0 (0:0)
Mura - Maribor     0:2 (0:2) *tekma je bila v 58. minuti prekinjena, kasneje odpovedana