PLT: Matko mož odločitve v Celju, delitev točk v Ljubljani (VIDEO)

Nogomet 12. Maj 20249:25 > 18:18 0 komentarjev
Celje

Na prvi tekmi 35. kroga Prva Lige Telemach je Aluminij z visoko zmago nad Rogaško (4:1) ohranil resne možnosti, da obstane v prvoligaški druščini. Na večnem derbiju v Ljudskem vrtu je Maribor z 2:1 ugnal Olimpijo in skočil na drugo mesto prvenstvene lestvice. V nedeljo so Celjani z 2:1 premagali Koprčane, na zadnji tekmi kroga sta se Bravo in Mura razšla brez zmagovalca (1:1).

Tekma v Ljubljani med Bravom in Muro v prvem polčasu ni postregla z veliko dogajanja.

Veliko več so gledalci videli v nadaljevanju. V 51. minuti je Robert Čakš popeljal Muro v vodstvo, za delitev točk je v 89. minuti poskrbel Rok Maher.

Koper praznih rok iz knežjega mesta

Celjani so dobro začeli srečanje in so povedli v 15. minuti, strelec je bil Aljoša Matko, ki je sicer zapravil enajstmetrovko, toda bil je prvi pri odbiti žogi in grofe popeljal v vodstvo.

Sledil je hiter odgovor Koprčanov, v 27. minuti je za izenačenje poskrbel Luka Vesner Tičić.

Ko se je že zdelo, da ne bomo dobili zmagovalca, je znova udaril Matko, ki se je z drugim zadetkom na srečanju znova zavihtel na vrh lestvice strelcev.

Maribor preskočil Olimpijo

Maribor je na večnem derbiju potrdil dobro formo v spomladanskem delu sezone. Na 60. medsebojnem obračunu od sezone 2009/10 naprej so Štajerci vpisali 24. zmago, Olimpija ostaja pri 14. V tej sezoni je štajerska zasedba slavila trikrat proti Olimpiji, in sicer s 3:1, 2:1 in 2:1, ljubljanska pa enkrat z 2:1. Za Maribor sta tokrat v Ljudskem vrtu zadela Hilal Soudani v 15. in Pijus Širys v 68. minuti, Martin Milec pa je v 58. minuti dosegel avtogol.

Odločilni zadetek na derbiju:

Na lestvici so zdaj Mariborčani skočili na drugo mesto, imajo dve točki prednosti pred Olimpijo. Drugo mesto sicer prinaša nekoliko poznejši začetek poletnih evropskih izzivov v konferenčni ligi.

Maribor bo zadnjem, v 36. krogu prihodnjo nedeljo gostoval v Kopru, Olimpija pa bo gostila Bravo.

Delitev točk v Domžalah

Tekma v Domžalah je pomembnejša predvsem za Radomljane, ki še vedno bijejo oster boj za obstanek, medtem ko domačini praktično le še čakajo konec sezone. To je že končal tudi izkušeni vezist Zeni Husmani, ki se poslavlja od domžalskega kluba. Svojo domžalsko pot je sklenil z remijem, ki je Radomljanom prinesel dodatno točko. Na devetem mestu imajo 32 točk, osmi Slatinčani so pri 33, zadnji Aluminij pa pri 31.

Šumarji raztrgali Rogaško in ostali med živimi

Slatinčani in Kidričani so na prvi tekmi kroga igrali pomemben obračun v boju za obstanek. Rogaški, ki še nima tekmovalne licence za prihodnjo sezono, bi že točka zadostovala za potrditev obstanka, vendar se ni izšlo po njenih željah. Zadnjeuvrščeni Aluminij je že v prvem polčasu s petimi streli v okvir vrat dosegel kar štiri gole in tako postavil trdne temelje zmagi, ki ga je pred zadnjim krogom približala današnjemu tekmecu na osmem mestu na dve točki.