Afera sodna stavba: kabinet Andreje Katič bo ...

Anže Logar izzval Janšo: »Pripravljen sem na ...

luka doncic dallas pm Ekipa24.si

Kar je 'pretepeni' in poškodovani Dončić ...

0 28.04.2024 18:33:19

Udinese v Bologni do točke

Nogometaši Udineseja so v 34. krogu italijanske lige gostovali pri Bologni in igrali 1:1. Za Videmčane je to že 17. neodločen izid v sezoni, po katerem so še vedno na 18. mestu, ki vodi v drugo ligo.

Videmčani, pri katerih je Jaka Bijol igral celo tekmo, Sandija Lovrića pa zaradi poškodbe še ni bilo v ekipi, so v Bologni, ki je na četrtem mestu in se ji obeta igranje v ligi prvakov v prihodnji sezoni, povedli ob koncu prvega polčasa, ko je zadel Martin Payero.

Gostitelji so v 64. minuti ostali brez izključenega Sama Beukeme, a jim je vseeno v 78. minuti uspelo doseči izenačujoči zadetek. Njegov avtor je bil Alexis Saelemaekers.

Pred tem je prvak Inter z 2:0 odpravil Torino, Hakan Calhanoglu je zadel najprej v 56., nato pa še v 80. minuti z bele pike.

V petek je Frosinone s 3:0 ugnal zadnjeuvrščeno Salernitano, v soboto pa sta Lecce in Monza igrala 1:1, Juventus in Milan 0:0, Lazio pa je premagal Verono z 1:0.

Danes so še tekme Atalanta - Empoli, Napoli - Roma in Fiorentina - Sassuolo, krog pa bosta v ponedeljek zaprla Genoa in Cagliari.

Inter ima na vrhu lestvice 89 točk, sledijo Milan s 70, Juventus s 65 in Bologna s 63 točkami. V boju za obstanek je Udinese pri 29 točkah, dve več imajo Verona, Frosinone in Empoli, tri manj ima Sassuolo, bodoči drugoligaš Salernitana pa je pri 15 točkah.

Značke: nogomet, italija