224790

Zmaji do visoke zmage v Šentjurju

Avtor: Urban Kolman
3. 5. 2024, 20.16

Košarkarji Cedevite Olimpije so v prvi četrtfinalni tekmi lige Nova KBM premagali Šentjur s 108:78 (34:19, 63:40, 90:60). Druga, morda že odločilna tekma bo 7. maja. Tudi to boste lahko spremljali na Šport TV.

Branilka naslova Cedevita Olimpija se je ligi Nova KBM pridružila v končnici, izbranci Zorana Martića pa lovijo 21. naslov državnih prvakov za ljubljanski klub. V četrtfinalu se Ljubljančani merijo s Šentjurjem, ki je bil v rednem delu sedmi.

Danes so gostje potrdili status favorita in dosegli visoko zmago, napredovanje pa lahko v seriji na dve zmagi potrdijo že 7. maja, ko bodo ob 20.30 današnje tekmece gostili v dvorani Tivoli.

Le v prvem delu in delno v drugi četrtini so bili domači danes še razmeroma blizu, potem pa je Cedevita Olimpija hitro prišla do naskoka, ki ji je omogočal varno nadaljevanje in mirno končnico.

Domači so se nazadnje približali pri 28:36 na začetku druge četrtine. Pozneje so bili pri -10 še ob izidu 33:43, zadnje minute pa so bile povsem ljubljanske in do polčasa je razlika narasla že na 23 točk (63:40).

Tudi v nadaljevanju je bilo jasno, da je bil zmagovalec odločen že takrat; domači so sicer držali korak s tekmeci, a so ti ohranjali več kot 20 točk naskoka in ga pred zadnjim delom povečali že na +30.

Stotico so gostje dosegli v 35. minuti, ustavili so se pri 108 točkah. Največ, 20, jih je dosegel Zoran Dragić, najboljši strelec tekme je bil še z eno več pri domačih Nejc Zupan.

Vir: STA

1

2

Bijol: Dobro igro smo že pokazali in to lahko na Euru nadgradimo (VIDEO)...Več

3

Mlakar: Vsi naši tekmeci so kvalitetni, a naša prednost je kolektivna moč (VIDEO)...Več

1

Bundesliga ponudila nov čudež: Po porazu s tremi, do zmage s štirimi goli za obstanek v ligi! (VIDEO)...Več

2

Bundesliga strelski raj za napadalce...Več

3

Milivoje Simeunović za Šport TV: “To je največja tekma v moji trenerski karieri”...Več