Vse manj upanja za Arsenal: City ne popušča, zmlel je tudi Fulham

London, 11. 05. 2024 16.32 | Posodobljeno pred 24 dnevi

Nogometaši Manchester Cityja so trdno odločeni, da iz rok ne izpustijo priložnosti in še četrtič zapovrstjo ter šestič v zadnjih sedmih letih osvojijo angleško ligo. V 37. krogu so v gosteh s 4:0 premagali londonski Fulham, s tem pa na lestvici prehiteli Arsenal, s katerim imajo zdaj enako število odigranih tekem.

Arsenal, ki bo v 37. krogu v nedeljo gostoval pri Manchester Unitedu, zdaj za varovanci Pepa Guardiole zaostaja dve točki.

Erling Haaland in Josep "Pep" Guardiola
Erling Haaland in Josep "Pep" Guardiola FOTO: AP

City je v Londonu odigral zanj tipično tekmo. Imel je premoč v posesti žoge, več priložnosti, zanimivo pa je, da so tokrat vsi udarci, ki so šli v okvir gola tekmecev, končali v mreži. Kar dva gola je dosegel hrvaški branilec Joško Gvardiol, enega je prispeval Phil Foden, v sodniškem dodatku tekme pa je končni izid z enajstmetrovke postavil Julian Alvarez, ki je v 82. minuti zamenjal Erlinga Haalanda.

Tottenham je obdržal teoretične možnosti, da prehiti Aston Villo na četrtem mestu prvenstvene razpredelnice in se uvrsti v ligo prvakov, hkrati pa je z domačo zmago 2:1 Burnley dokončno poslal v drugoligaško konkurenco. Gosti so sicer v 25. minuti povedli, a sta za preobrat poskrbela branilca Pedro Porro in Micky van de Ven, ki je končni izid postavil v 82. minuti.

Statistika obračuna Fulham - Manchester City
Statistika obračuna Fulham - Manchester City FOTO: Sofascore.com

Bržkone je jasno, da bo iz lige izpadel tudi Luton, ki je z 1:3 izgubil na gostovanju pri West Hamu. Tudi Luton je sicer povedel, vodil po prvem polčasu, toda domači so v drugem dosegli tri gole.

Po porazu Nottinghama proti Chelseaju, ki se je po zaostanku 1:2 do zmage dokopal v zadnjih minutah, sicer obstaja še nekaj matematičnih možnosti za obstanek Lutona, a je to bolj znanstvena fantastika kot realnost. Ima namreč tri točke manj od Nottinghama in tudi za 12 golov slabšo razliko med danimi in prejetimi zadetki.

Z istim izidom kot Luton je Crystal Palace v gosteh premagal Wolverhampton, Brentford je z 2:1 zmagal v Bournemouthu, Everton je z 1:0 ugnal že dolgo odpisani Sheffield United, Newcastle in Brighton pa sta se razšla z neodločenim izidom 1:1.