Udinese v 104. minuti izsilil remi in podaljšal boj za obstanek

Udine, 19. 05. 2024 17.33 | Posodobljeno pred 13 dnevi

Nogometaši Udineseja so v 37., predzadnjem krogu italijanske lige gostili Empoli in igrali 1:1. Obe moštvi sta zadeli enajstmetrovko, Empoli v 90., Udinese pa kar v 104. minuti. Po že 19. neodločenem izidu v sezoni pa nogometaši Udineseja tudi pred zadnjim krogom ostajajo v boju za obstanek.

Udinese, pri katerem zaradi poškodbe še vedno ni bilo Sandija Lovrića, medtem ko je Jaka Bijol igral celo tekmo, David Pejičić pa ni dobil priložnosti za igro, je proti Empoliju, neposrednemu tekmecu v boju za obstanek, iskal zmago, ki bi ga že obdržala v ligi.

Toda bližje uspehu v dramatičnem obračunu je bil celo Empoli, ki je v 90. minuti unovčil enajstmetrovko prek Mbayeja Nianga. A Videmčani so v 104. minuti tudi prišli do strela z bele pike, točko je zagotovil Lazar Samardžić, ki je tudi zakrivil prvo najstrožjo kazen.

V zadnjem krogu bo Udinese gostoval pri Frosinoneju, Empoli, ki za videmsko zasedbo zaostaja za eno točko, pa bo gostil Romo.

Statistika tekme Udinese - Empoli
Statistika tekme Udinese - Empoli FOTO: Sofascore.com

Pred tem je Sassuolo doma izgubil proti Cagliariju z 0:2 ter si tako še otežil boj za obstanek v ligi. Monza je proti Frosinoneju izgubila z 0:1.

Danes je še prvak Inter igral 1:1 proti Laziu, potem ko je Denzel Dumfries za domače izenačil v 87. minuti, Roma pa je proti Genoi slavila z 1:0 z golom Romeluja Lukakuja.

V soboto so nogometaši Milana gostovali pri Torinu in izgubili z 1:3. Pred tem je Atalanta v gosteh z 2:0 ugnala Lecce. V petek sta se Fiorentina in Napoli razšla z 2:2.

Krog bosta v ponedeljek zaprli tekmi Salernitana - Verona in Bologna - Juventus.

Na vrhu lestvice so si ligo prvakov že priigrali Inter, Milan, Bologna in Juventus, Atalanti pa za to z dveh tekem (ena zaostala) manjka še točka. Tri točke za njo je Roma, ta tako kot Lazio zaseda mesto, ki vodi v evropsko ligo. Osma je trenutno Fiorentina, kar prinaša konferenčno ligo.

V boju za obstanek pa je že jasno, da se v drugo ligo selita Salernitana in Sassuolo, zadnji krog pa bo določil še zadnjega potnika v nižji rang tekmovanja.