Slovenci so se v drugem polčasu igrali z ognjem in se tudi opekli

Koper, 09. 05. 2024 19.38 | Posodobljeno pred 10 dnevi

Marko Juvan, J.V., STA
13

Slovenska moška rokometna reprezentanca je v Kopru igrala prvo od dveh tekem kvalifikacij za svetovno prvenstvo proti Švici. Po dolgi sezoni je imela četa selektorja Uroša Zormana nekaj težav s poškodbami, kar se je še kako pokazalo tudi na dvoboju na Obali. Slovenci so sicer po prvem polčasu vodili s 15:12, v nadaljevanju pa po švicarskem preobratu celo zaostajali za tri gole. Na koncu so gostje slavili za gol (26:27). Odločitev o potniku na SP bo padla na povratni tekmi v švicarskem Winterthurju.

Dean Bombač po porazu proti Švici

Črne minute sredi drugega polčasa so slovenske rokometaše stale zmage na prvi tekmi s Švico. Gosti so po zaostanku s tremi zadetki v prvem polčasu v drugem pokazali drugačen obraz, predvsem pa so izkoristili napake Slovenije. Tej je po dolgi sezoni v drugem polčasu manjkalo energije in zbranosti. Na igrišču je ob odsotnosti vsaj treh standardnih članov bila tudi brez Blaža Janca, ki je v svojem 100. nastopu za reprezentanco obsedel na klopi zaradi bolečin v hrbtu. Po prepričljivo dobljenem prvem polčasu za Slovenijo se je sicer v podobnem slogu začel tudi drugi polčas. Slovenija je kljub igralcu manj na igrišču ob izključitvi Jerneja Drobeža v 33. minuti ohranila vodstvo treh zadetkov s 17:14 z zadetkom Deana Bombača.

S tem golom pa se je začel niz napak v obrambi in napadu, ki so ga Švicarji izkoristili. Slovenska prednost se je hitro topila, Švicarji so v 37. minuti najprej izenačili na 18:18, sledili sta dve obrambi Jannisa Scheidigerja v švicarskih vratih in prvo vodstvo Švice pri 20:19 v 41. minuti. Slovenija je bila v teh minutah na igrišču nemočna. Po novi napaki v napadu je Švica prvič povedla z dvema goloma razlike (19:21), kmalu zatem pa ob pomanjkanju slovenskih zadetkov s tremi.

Slovenija vs Švica
Slovenija vs Švica FOTO: Sofascore.com

Slovenci so kljub podpori domače publike težko držali korak z opogumljenimi tekmeci. Švicarji so tako v 48. minuti znova povedli s tremi goli razlike 23:20, Slovenija je v nadaljevanju sicer poskušala vse, da bi strnila vrste, a so bili goli težko dosegljivi. Ob bučni podpori domače publike je po dveh obrambah Urbana Lesjaka zmanjšala zaostanek in celo izenačila na 25:25, a je Švica v zaključku znova našla prave odgovore, Slovenija pa je še enkrat izgubila žogo v napadu.

V ključnih minutah se je izkazal prvi strelec Švicarjev Manuel Zehnder, ki je tekmo končal z osmimi zadetki. Šest jih je prispeval Lenny Rubin. Za Slovenijo, ki ji je v drugem polčasu manjkalo nekaj napadalne učinkovitosti, je pet zadetkov dosegel Aleks Vlah, štiri jih je dosegel Domen Novak.