Crvena zvezda po drami do vodstva v finalu lige ABA

Košarka 13. Maj 202423:22 0 komentarjev

Košarkarji Crvene zvezde so na prvi tekmi finala regionalne lige Aba v dvoboju z večnimi mestnimi tekmeci v Beogradu premagali Partizan s 85:82 (17:20, 39:39, 64:61). Druga tekma bo v sredo ob 19.30 prav tako v dvorani Aleksandar Nikolić, ponovno bo gostiteljica Crvena zvezda.

Po prvih dveh četrtinah je bil izid neodločen, čeprav so prvo s tremi točkami dobili gostje. Brazilec Yago Dos Santos je bil z devetimi točkami in tremi podajami najučinkovitejši pri zvezdi, dve točki več je dal na drugi strani Američan James Nunnally, eno več pa Aleksa Avramović.

Tri točke razlike v prid zvezde je bilo pred začetkom zadnje četrtine, v kateri sta se ekipi ves čas menjavali v vodstvu, a si odločilne prednosti nista priigrali. Dobri dve minuti pred koncem je Crvena zvezda vodila z 81:78, potem pa minuto in pol ni bilo več koša vse do dveh zadetih prostih metov Američana Kevina Punterja, ki je znižal na točko zaostanka 37 sekund do konca partije.

Šestindvajset sekund pozneje je Dejan Davidovac zadel nova prosta meta (83:80), štiri sekunde pred koncem pa je na isti način postavil še končni izid. Vmes je Nunnally s prostima metoma približal Partizan na točko zaostanka. Dos Santos je bil z 18 točkami prvi strelec zmagovalcev, Nunnally pa s 27 prvi napadalec tekme.