Celje, 22. 02. 2024 19.30 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 4 min
STA, A.M.
2

Vodilni Celjani so gostili zadnjeuvrščeno Rogaško, ki v spomladanskem delu prvenstva kaže precej boljše predstave kot jeseni, in slavili s 4:1, nogometaši Maribora pa so v Ljudskem vrtu z 2:1 premagali Bravo.

Tekma se je kar živahno začela z nekaj polpriložnostmi na obeh straneh. Slatničani, ki so pogrešali kaznovanega vezista Thalissona, so v 23. minuti prišli pred celjska vrata, a Alenu Korošcu ni uspelo žoge spraviti do Gala Kureža. Minuto zatem je na drugi strani dobro posredoval Ajdin Mulalić, ko je iz bližine poskusil Sunday Adetunji. Vse nevarnejši Celjani so v 30. minuti vendarle povedli. Po podaji z leve strani je Jegor Prucev iz bližine streljal z glavo, Mulalić je sicer izvrstno reagiral, toda do odbite žoge je prišel Aljoša Matko in dosegel svoj sedmi gol sezone, prvega po 12. krogu, po katerem je počival zaradi poškodbe. V 32. minuti je nase opozoril Patrik Mijić. Odlično razpoloženi napadalec je od prihoda v Rogaško na dveh tekmah dosegel tri gole, blizu pa je bil tudi četrtemu, ko je prišel do dvoboja ena na ena z Matjažem Rozmanom, ki pa ga je slednji dobil. Tik pred koncem polčasa je bil pri domačih spet blizu zadetku razigrani Adetunji, vendar je žogo poslal v prečko.

Statistika tekme Celje - Rogaška
Statistika tekme Celje - Rogaška FOTO: Sofascore.com

V drugem polčasu je v 52. minuti najprej z glavo neuspešno poskusil branilec Celja David Zec, sicer pa je bilo dogajanje mirnejše kot v prvem delu. V 64. minuti pa so Celjani iz na videz nenevarne akcije povedli z 2:0, potem ko je Nino Milić poslal žogo pred gol Rogaške, tam pa je Toura Diaby nespretno posredoval in zatresel lastno mrežo. Gledalci pa so v 69. minuti videli dokaj redek pojav na nogometnih zelenicah, saj je po podaji z desne pred vrata avtogol dosegel še Di Mateo Lovrić. Na 4:0 je bilo treba čakati le dve minuti, ko je v kazenskem prostoru preigraval Matko in zabil še svoj osmi gol sezone. Erico Castro je v 76. minuti na drugi strani zgrešil cilj, v 83. pa je Marko Prenkpalaj unovčil napako Žana Karničnika za zmanjšanje zaostanka na 1:4.

Šiškarji so že kmalu po začetku tekme proti Mariboru doživeli kar hud udarec, saj je zaradi poškodbe iz igre moral prvi podajalec lige Matija Kavčič. Takoj zatem je Maks Barišić po podaji Svena Šoštariča Kariča zatresel mrežo Brava, vendar je bil za malenkost v prepovedanem položaju. V 15. minuti je Martin Pečar na drugi strani zgrešil cilj s strelom od daleč, so pa Mariborčani, ki so imeli v prvem polčasu žogo več kot 70 odstotkov časa v svoji posesti, vse bolj pritiskali in vodstvo dočakali v 28. minuti. Takrat je najprej Jan Repas z desne strani zadel vratnico, do odbite žoge je prišel Josip Iličić in jo pospravil pod prečko. Le malce zatem je Arnel Jakupović neuspešno sprožil proti vratom gostov, uspešnejši pa je bil na drugi strani Jan Gorenc v 30. minuti, ko je zadel po kotu z desne strani, ko je na drugi vratnici prišel do strela po podaljšani žogi Milana Tučića. V 37. minuti je Hilal Soudani lepo prišel do strela na 15 metrih od gola Ljubljančanov, vendar je bil le malce premalo natančen, Nemanja Jakšić pa je na golovi črti ustavil žogo po novem Jakupovićevem poskusu.

Statistika tekme Maribor - Bravo
Statistika tekme Maribor - Bravo FOTO: Sofascore.com

V drugem polčasu je najprej Barišić zgrešil v 57. minuti, je pa mariborsko iskanje poti do novega zadetka sadove obrodilo v 59. minuti. Takrat je Iličić s peto na desni strani kazenskega prostora podal nazaj do Pijusa Širvysa, ta je poskusil s strelom, a žogo toliko zgrešil, da je ta končala na drugi vratnici pri Jakupoviću, ki je iz bližine dosegel svoj deseti gol sezone. Malce zatem je bil neuspešen Soudani, tudi sicer pa so Mariborčani prevladovali, medtem ko Bravo v tem delu igre ni bil nevaren. Zato pa je bil po nesporazumu Marka Španringa in Matije Orbanića Soudani, vendar je Bravo vratar vseeno pravočasno posredoval. Malce zatem je vendarle tudi Bravo povzročil malce panike v mariborskem kazenskem prostoru, a je Ažbe Jug na koncu žogo prijel.