Slovenski hokejisti za konec izgubili s Francozi

3d Francoze je v vodstvo v 12. minuti popeljal Eliot Berthon, na 2:0 pa je minuto pred iztekom druge tretjine povišal Florian Chakiachvili. Končni izid je v zadnji minuti tekme z zadetkom v prazen gol postavil Anthony Guttig. To je prva zmaga za Francijo, ki je v prvem krogu proti Belorusom ... Ekipa24

Slovenija končala s porazom

3d Francoze je v vodstvo v 12. minuti popeljal Eliot Berthon, na 2:0 pa je minuto pred iztekom druge tretjine povišal Florian Chakiachvili. Končni izid je v zadnji minuti tekme z zadetkom v prazen gol postavil Anthony Guttig. To je prva zmaga za Francijo, ki je v prvem krogu proti Belorusom ... Žurnal24

Za slovo od Latvije poraz risov

3d Liepaja - Slovenska hokejska reprezentanca se je poslovila od uvodnega turnirja sezone ob porazu z 0:3 (0:1, 0:1, 0:1; Berthon, Chaklachvill, Guttig) proti Franciji. Tako so risi pokvarili vtis po dveh tekmah turnirja v Latviji in zlasti petkovi zmagi proti Belorusiji z 2:0, selektor Matjaž Kopitar pa je dobra štiri ... Delo

Slovenski hokejisti proti Francozom s slepimi naboji

3d Slovenski hokejisti so na zadnji tekmi turnirja v Liepaji doživeli drugi poraz. S 3:0 so jih premagali Francozi, ki so pred tem v Latviji dvakrat izgubili. Francoze je v vodstvo v 12. minuti popeljal Eliot Berthon, na 2:0 pa je minuto pred iztekom druge tretjine povišal Florian Chakiachvili. Končni izid ... RTV Slovenija

Slovenci pripravljalni turnir zaključili s porazom

3d Francoze je v vodstvo v 12. minuti popeljal Eliot Berthon, na 2:0 pa je minuto pred iztekom druge tretjine povišal Florian Chakiachvili. Končni izid je v zadnji minuti tekme z zadetkom v prazen gol postavil Anthony Guttig. To je prva zmaga za Francijo, ki je v prvem krogu proti Belorusom ... Dnevnik

Slovenci za slovo od Latvije izgubili s Francozi

3d Slovenska hokejska reprezentanca od četrtka do sobote sodeluje na edinem pripravljalnem turnirju pred dvema pomembnima domačima akcijama – februarskimi olimpijskimi predkvalifikacijami (Podmežakla) in aprilskim svetovnim prvenstvom drugega razreda (Tivoli). Risi so na prvi tekmi po kazenskih strelih izgubili z Latvijci, na drugi pa z 2:0 premagali Belorusijo. Selektor Matjaž Kopitar ... Siol.net

V živo: Slovenci se za konec merijo s Francozi

Slovenci ob kosilu nad Francoze

Slovenski hokejisti v Latviji boljši od Belorusov

4d Slovenci, pri katerih je svoje delo odlično opravil vratar Matija Pintarič, ki so ga razglasili za igralca tekme, so se Belorusom vsaj delno oddolžili za poraz na svetovnem prvenstvu v Kazahstanu, takrat so izgubili z 1:4. "Zelo, zelo sem zadovoljen. Pokazali smo veliko želje, drsanja, garanja. Imeli smo veliko priložnosti, ... Ekipa24

Slovenija do zmage nad odmevnim nasprotnikom

4d Slovenska hokejska reprezentanca je na pripravljalnem turnirju v latvijski Liepaji zabeležila prvo zmago. Dan po porazu proti gostiteljem je bila z 2:0 boljša od Belorusije. Gola sta dosegla Anže Kuralt v 35. in Rok Tičar v 60. minuti, ko je Belorusija vratarja zamenjala s šestim igralcem. Slovenci, pri katerih je ... Žurnal24

Risi po hudem boju pregnali bizone

4d Liepaja – Če se po jutru dan pozna, potem bo nad slovenskim reprezentančnim hokejem sijalo sonce. Že ob uvodu v turnir, navzlic porazu po kazenskih strelih, so risi proti latvijskim gostiteljem igrali zelo spodobno, tokrat pa so ugnali svoje velike tekmece Beloruse. Za slovo od Baltika se bodo jutri ob ... Delo

4d Slovenci, pri katerih je svoje delo odlično opravil vratar Matija Pintarič, ki so ga razglasili za igralca tekme, so se Belorusom vsaj delno oddolžili za poraz na svetovnem prvenstvu v Kazahstanu, takrat so izgubili z 1:4. »Zelo, zelo sem zadovoljen. Pokazali smo veliko želje, drsanja, garanja. Imeli smo veliko priložnosti, ... Dnevnik

Slovenci ugnali Beloruse, Pintarič zaklenil

4d Slovenska hokejska reprezentanca od četrtka do sobote sodeluje na edinem pripravljalnem turnirju pred dvema pomembnima domačima akcijama – februarskimi olimpijskimi predkvalifikacijami (Podmežakla) in aprilskim svetovnim prvenstvom drugega razreda (Tivoli). Po četrtkovem porazu z Latvijo po kazenskih strelih je drugi nasprotnik pomlajene in prevetrene čete Matjaža Kopitarja Belorusija. Ta je na ... Siol.net

V živo: Kako se bodo Slovenci znašli proti povratnikom med eliti?

Povratniki med elito naslednji tekmec Slovencev

4d Slovenska hokejska reprezentanca od četrtka do sobote sodeluje na edinem pripravljalnem turnirju pred dvema pomembnima domačima akcijama – februarskimi olimpijskimi predkvalifikacijami (Podmežakla) in aprilskim svetovnim prvenstvom drugega razreda (Tivoli). Po četrtkovem porazu z Latvijo po kazenskih strelih bo drugi nasprotnik pomlajene in prevetrene čete Matjaža Kopitarja Belorusija. Ta je na ... Siol.net

Slovenski hokejisti po kazenskih strelih izgubili v Latviji

5d Latvijce je v vodstvo popeljal Rihardas Melnalksnis v 19. minuti. Izenačil je Rok Tičar po podajah Luke Mavra in Žige Jegliča v 35. minuti, novo vodstvo pa je gostiteljem prinesel Ralfs Freibergs v 43. minuti. Vsega osem sekund pred koncem rednega dela pa je Tičar spet poravnal izid. V podaljšku ... Dnevnik

Slovenci po kazenskih strelih izgubili v Latviji

5d Slovenska hokejska reprezentanca je prijateljski turnir v Liepaji začela s porazom po kazenskih strelih proti Latviji, ki je zmagala s 3:2 (1:0, 0:1, 1:1; 1:0). Jutri se bo Slovenija merila z Belorusijo, tekma bo ob 14.30, v soboto pa še s Francijo. Slednja je danes izgubila proti Belorusom z 2:4. ... Delo

Tičar osem sekund pred koncem izsilil podaljšek - kazenske strele dobili Latvijci

5d Slovenski hokejisti so prijateljski turnir v Liepaji začeli s porazom po kazenskih strelih proti Latviji, ki je bila boljša s 3:2. V petek se bo Slovenija merila z Belorusijo, v soboto pa še s Francijo, ki je danes izgubila proti Belorusom z 2:4. Latvijce je v vodstvo popeljal Rihardas Melnalksnis ... RTV Slovenija

Slovenci za uvod klonili po kazenskih strelih

5d Slovenska hokejska reprezentanca pravkar igra uvodno tekmo edinega pripravljalnega turnirja pred dvema pomembnima domačima akcijama – februarskimi olimpijskimi predkvalifikacijami (Podmežakla) in aprilskim svetovnim prvenstvom drugega razreda (Tivoli). V Liepajo, kjer sodelujejo še Latvijci, Belorusi in Francozi, je selektor Matjaž Kopitar odpeljal precej nestandardno zasedbo. Deloma zato, ker je tako hotel, ... Siol.net

V živo: Tičar prehitel sireno in izsilil podaljšek

V živo: Kopitar vodi prvo tekmo po vrnitvi

Risi po prvi plen na Baltik
Slovenske novice

5d LJUBLJANA – Že dolga leta spoznavamo, kako se naši hokejski risi za oddih od klubskih obveznosti razveselijo vabil v reprezentančno slačilnico. Po navadi so, če seveda ni poškodb in bolezni, na pripravah dobre volje, tako kot vsi športniki nato bolj uživajo na tekmi kot na treningu. Slovenska reprezentanca bo danes ... Slovenske novice

Risi za uvod z gostitelji iz Latvije

5d Ljubljana - Že dolga leta spoznavamo, kako se naši hokejski risi za oddih od klubskih obveznosti razveselijo vabil v reprezentančno slačilnico. Ponavadi so, če seveda ni poškodb in bolezni, na pripravah dobre volje, tako kot vsi športniki nato bolj uživajo na tekmi kot pa treningu. Slovenska reprezentanca bo danes opravila ... Delo

Prva priložnost, da se dokažejo slavljencu

6d Pred slovensko hokejsko reprezentanco je edini pripravljalni turnir pred dvema pomembnima domačima akcijama – februarskimi olimpijskimi predkvalifikacijami (Podmežakla) in aprilskim svetovnim prvenstvom drugega razreda (Tivoli). V Liepajo, kjer se bodo risi merili z gostitelji Latvijci, Belorusi in Francozi, je selektor Matjaž Kopitar odpeljal precej nestandardno zasedbo. Deloma ker je tako ... Siol.net

Nov začetek za Matjaža Kopitarja

6d Slovenska hokejska reprezentanca na turnirju evropskega izziva v Latviji vstopa v obdobje pod vodstvom Matjaža Kopitarja, ki se je po dobrih štirih letih vrnil na klop izbrane vrste. Kopitar je po Rudiju Hitiju in Kariju Savolainenu postal tretji selektor državne reprezentance, ki mu je hokejska zveza zaupala drugi mandat. Doslej ... Dnevnik

Slovenski hokejisti v Latvijo brez Gregorca

6d Da bo Gregorc ostal doma, se je vodstvo reprezentance odločilo tik pred odhodom, tako da zamenjave zanj selektor Matjaž Kopitar ni vpoklical, so še pojasnili na HZS. Izbrance Matjaža Kopitarja od četrtka do sobote čaka nastop v Liepaji v konkurenci Latvije, Belorusije in Francije. Ta turnir bo v tej sezoni ... Ekipa24

Ko injekcija popusti, zares ni prijetno

6d BLED – Po navadi na novembrskih reprezentančnih zborih, uvodnih za hokejske reprezentance v sezoni, selektorji na svoje sezname še ne vpišejo vseh udarnih adutov. Tudi pri moštvu Matjaža Kopitarja je zdaj podobno, a hkrati bo danes na letalu proti prizorišču turnirja v Latviji tudi nekaj izkušenih risov. Med njimi bo ... Slovenske novice

Kopitar pred odhodom v Latvijo ostal brez branilske moči

6d Med četrtkom in soboto bodo slovenski hokejisti sodelovali na mednarodnem turnirju iz niza Euro Ice Hockey Challenge. Ta bo v latvijski Liepaji, kjer bodo varovanci Matjaža Kopitarja palice prekrižali z Latvijci, Francozi in Belorusi. To bo zadnji turnir v sklopu štiriletnega dogovora omenjenih krovnih hokejskih organizacij, sklenjenega junija 2016. Slovenski ... Siol.net

Zdravstvene težave: Kopitar moral prečrtati eno ime

Dobro, da je švedski led spoznal že kot najstnik

6d Bled - Ponavadi na novembrskih reprezentančnih zborih, uvodnih za hokejske reprezentance v sezoni, selektorji na svoje sezname še ne vpišejo vseh udarnih adutov. Tudi pri moštvu Matjaža Kopitarja, povratnika na slovensko klop, je zdaj podobno, toda hkrati bo danes na letalu proti prizorišču turnirja v Latviji tudi nekaj izkušenih risov. ... Delo

Naši hokejisti na poti proti eliti
Gorenjski Glas

8d Besedilo: Vilma Stanovnik Kategorija: Šport / torek, 5. november 2019 / 07:35 Bled – Začetek novembra je čas, ko se na prvem reprezentančnem zboru v sezoni sestane tudi moška članska hokejska reprezentanca. Tako so se Risi včeraj popoldne zbrali v svoji tradicionalni bazi na Bledu. Strokovni štab reprezentance na čelu ... Gorenjski Glas

Matjaž Kopitar stavi na hitro igro z malo grobosti

8d Matjaž Kopitar je tudi v praksi prevzel položaj selektorja slovenske hokejske reprezentance in v blejski ledeni dvorani vodil prvi trening pred tradicionalnim novembrskim turnirjem evropskega izziva. Kopitarjevi varovanci se bodo jutri z zagrebškega letališča podali proti latvijskemu mestu Liepaja, kjer jih od četrtka do sobote čakajo preizkušnje proti močnejšim, a ... Dnevnik

Žiga Jeglič po novem prisilnem počitku: Nisem pomislil, da bi šlo kaj narobe #video

8d Slovenska hokejska reprezentanca bo med četrtkom in soboto v Latviji odigrala pripravljalni turnir, edini pred domačimi februarskimi olimpijskimi predkvalifikacijami (Podmežakla) in aprilskim svetovnim prvenstvom drugega razreda v Tivoliju. V Liepaji se bo gostiteljem Latvijcem, Francozom in Belorusom zoperstavil tudi povratnik po poškodbi Žiga Jeglič. Po aprilski operaciji vratnih vretenc je ... Siol.net

"Prej so bili še pobalini, zdaj so možje in očetje"

8d Slovensko hokejsko reprezentanco ta teden čaka nastop na pripravljalnem turnirju v Latviji. Hokejisti pod vodstvom selektorja Matjaža Kopitarja so se danes zbrali na Bledu, od četrtka do sobote pa jih čaka nastop v Liepaji v konkurenci Latvije, Belorusije in Francije. Ta turnir bo v tej sezoni edini takšne vrste; decembrskega ... Žurnal24

Slovenija spet pomlajena, a cilji ostajajo visoki

8d Ta turnir bo v tej sezoni edini takšne vrste; decembrskega letos ne bo, februarja 2020 pa jih nato čaka še kvalifikacijski turnir za OI doma na Jesenicah. Kopitar je za jesensko akcijo zbral mešanico izkušenih hokejistov, ki že leta tvorijo jedro ekipe, ter mladih. Tako kot vedno bo novembra priložnost ... Ekipa24

Kopitar že sporočil fantom: Želim, da igrate še hitreje (VIDEO)

8d Za dober teden se spušča zastor nad klubskimi hokejskimi tekmovanji po Evropi. Tako bodo tudi domače misli iz Podmežakle in Tivolija v naslednjih dneh uhajale k prvemu preizkusu slovenskih reprezentantov v sezoni. Ti bodo od četrtka do sobote igrali na močnem turnirju v Latviji, v izbrani vrsti so nekateri izkušeni ... Delo

Nekoč je imel "pobaline", zdaj ima može in očete ter željo po novih velikih rezultatih

8d Matjaž Kopitar je prvič po vrnitvi na selektorsko mesto hokejske reprezentance zbral varovance, ki bodo v prihodnjih dneh v Latviji palice ob domačinih prekrižali še s Francozi in Belorusi. Kot je novembra že običajno, je v reprezentanci kar nekaj reprezentančno manj izkušenih hokejistov, ki se bodo poskušali dokazati. Med tistimi ... Siol.net

Kopitarjev cilj: Najprej dokazovanje, nato sestaviti jedro, ki bo sposobno velikih rezultatov

8d Slovenski selektor Matjaž Kopitar je prvič po vrnitvi na selektorsko mesto zbral reprezentanco, ki bo v prihodnjih dneh v Latviji palice ob domačinih prekrižala še s Francozi in Belorusi. Kot je novembra že običajno, je v reprezentanci kar nekaj reprezentančno manj izkušenih hokejistov, ki se bodo poskušali dokazati. Med reprezentančno ... Siol.net

Kopitar: V prejšnjem mandatu so bili še pobalini, zdaj so možje in očetje

8d Slovensko reprezentanco od četrtka do sobote čaka nastop na pripravljalnem turnirju v Latviji. Hokejisti so se danes zbrali na Bledu, v Liepaji pa se bodo pomerili z Latvijo, Belorusijo in Francijo. To bo zadnji turnir pred februarskimi predkvalifikacijami za olimpijske igre 2022 na Jesenicah.Kopitar je za jesensko akcijo zbral mešanico ... RTV Slovenija