Drugi dan končnice dva kanadska poraza

6d Gostitelj turnirja končnice Vzhodne konference Lige NHL Toronto je na prvi tekmi osmine finala izgubil proti Columbusu z 2:0. Prvi zadetek je padel v 42. minuti, dosegel ga je Cam Atkinson, zmago pa je 19 sekund pred koncem potrdil Alexander Wennberg. Vratar Joonas Korpisalo je zbral 28 obramb. Obramba Columbusa ... RTV Slovenija

Chicago in Montreal do uvodne prednosti

7d Montrealu, 12. ekipi vzhoda, ki je vodil že z 2:0, je zmago v 74. minuti igre prinesel Jeff Petry. Pri Chicagu, zadnji ekipi, ki si je na zahodu še zagotovila predkrog končnice, je blestel novinec Dominik Kubalik, ki je dosegel dva gola in prispeval še tri podaje. »Pripravljeni smo bili ... Dnevnik

Montreal končnico začel z zmago nad Pittsburghom

7d V Kanadi se je začela končnica hokejske Lige NHL. Zelo vroče je bilo v Scotiabank Areni v Torontu, kjer je Montreal v podaljšku strl odpor Pittsburgha (3:2). Kanadčani so kvalifikacijski krog oziroma nekakšno osmino finala Stanleyjevega pokala proti Pittsburghu začeli dobro, sredi prve tretjine so povedli z golom Jesperija Kotkaniemija, ... RTV Slovenija