Jeseničani zanesljivo do pričakovane pokalne lovorike

10d Po petkovem finalu pred finalom, v katerem so hokejisti HDD Sij Acroni Jesenice po kazenskih strelih z 1:0 izločili HK SŽ Olimpija in poskrbeli za trenersko menjavo v ljubljanskem taboru - po slovesu od Iva Jana bo zmaje začasno vodil njegov dozdajšnji pomočnik Gregor Polončič -, so železarji v finalu ... Siol.net

V Tivoliju še zadnje pokalno dejanje

10d Ekipa Tonija Tišlarja HKMK Bled je na letošnjem Pokalu Slovenije že z uvrstitvijo v finale pripravila lepo presenečenje. V četrtfinalu je visoko, s 5:0, odpravila HK True Celje, v polfinalu pa s 3:2 strla HK Triglav Kranj. Pri napredovanju v finale je hokejistom v polju izdatno pomagalo žensko orožje med ... Siol.net

Po zmagi zapeli "Nije u šoldima sve" in že septembra uničili Olimpijine načrte

10d Ko so pred slabim mesecem v Tivoliju opravili žreb Pokala Slovenije, je bilo jasno, da se večna tekmeca z Jesenic in Ljubljane po dolgem času v finalu ne moreta srečati. Nekdo bo obstal v polfinalu. Razočaranih obrazov so bili v petek hokejisti HK SŽ Olimpija, ki so še drugič v ... Siol.net

Jeseničani po loteriji v finale, kjer jih čaka presenečenje pokala

11d Če je na prvi tekmi zadetek padel že v tretji minuti, je bila na derbiju povsem drugačna zgodba. Mreža se je prvič zatresla šele v 39. minuti, ko je Žana Usa premagal Mark Čepon, a gola niso priznali, tako da sta moštvi tudi na drugi odmor odšli pri začetnem rezultatu. ... Siol.net

11d Žreb je določil, da se bodo Blejci v sobotnem finalu (19.30) pomerili z zmagovalcem večnega derbija. Še drugič v enem tednu se merita HK SŽ Olimpija in HDD Sij Acroni Jesenice. Na Poletni ligi na Bledu so z enim zadetkom razlike slavili železarji. Če je na prvi tekmi zadetek padel ... Siol.net

V živo: v Tivoliju za zdaj še brez golov

11d Žreb je določil, da se bodo Blejci v sobotnem finalu (19.30) pomerili z zmagovalcem večnega derbija. Še drugič v enem tednu se bosta udarila HK SŽ Olimpija in HDD Sij Acroni Jesenice. Na Poletni ligi na Bledu so z enim zadetkom razlike slavili železarji. Ti so v četrtfinalu z 8:0 ... Siol.net

Blejci z vratarko v vratih do pokalnega finala

11d Žreb je določil, da se bodo Blejci v sobotnem finalu (19.30) pomerili z zmagovalcem večnega derbija, ki se bo na tivolskem ledu začel ob 19.30. Še drugič v enem tednu se bosta udarila HK SŽ Olimpija in HDD Sij Acroni Jesenice. Na Poletni ligi na Bledu so z enim zadetkom ... Siol.net

Najprej gorenjski spopad, nato finale pred finalom

12d Ljubljanski Tivoli bo danes v znamenju polfinalnih hokejskih dvobojev za Pokal Slovenije. Kot prvi si bosta nasproti stali gorenjski ekipi z Bleda in iz Kranja. HKMK Bled je v četrtfinalu zanesljivo, s 5:0, odpravil HK True Celje, v vratih se je brez prejetega zadetka izkazala Pia Dukarič, ki se v ... Siol.net

12d Ljubljanski Tivoli bo danes v znamenju polfinalnih hokejskih dvobojev za Pokal Slovenije. Kot prvi si bosta nasproti stali gorenjski ekipi z Bleda in Kranja. HKMK Bled je v četrtfinalu zanesljivo, s 5:0, odpravil HK True Celje, v vratih se je brez prejetega zadetka izkazala Pia Dukarič, ki se v moški ... Siol.net

Brez presenečenj: v petek večni derbi

12d Na tretji četrtfinalni tekmi Pokala Slovenije so do pričakovane zmage prišli člani HDD Sij Acroni Jesenice, ki so visoko premagali HDK Maribor. Že v drugi minuti je železarje v vodstvo popeljal Mirko Djumić. Lisjaki so skoraj do polovice obračuna zdržali pri tem rezultatu, nato pa je v 29. minuti na ... Siol.net

Železarji v zadnji četrtini napolnili mrežo Maribora

12d Hokejisti SIJ-a Acronija Jesenic so tretji polfinalisti Pokala Slovenije v Ljubljani. V četrtfinalu so premagali Maribor z 8:0. Jeseničani so brez večjih težav upravičili status favoritov in po zadržanem začetku zanesljivo odpravili Mariborčane. Tri gole je dosegel Mirko Đumić, ki je v izjemni formi na začetku nove sezone. Prejšnjo soboto ... RTV Slovenija

Jeseničani tretji polfinalisti pokala

12d Jeseničani so brez večjih težav upravičili status favoritov in po zadržanem začetku zanesljivo odpravili Mariborčane. Tri gole je dosegel Mirko Djumić, dva pa Žan Jezovšek. že v sredo do se v polfinale uvrstili hokejisti MK Bleda in Triglava. Blejci so premagali True Celje s 5:0 (2:0, 1:0, 2:0), Kranjčani pa ... Ekipa24

Jeseničani po pričakovani zmagi v polfinalu čakajo večnega tekmeca

Predstavila se bosta favorita

13d V četrtek bosta na delu tudi favorita za končno zmago, večna tekmeca z Jesenic in Ljubljane. Na popoldanski tekmi bodo člani HDD Sij Acroni Jesenice polfinalno vstopnico lovili proti HDK Maribor, zvečer se bo gostitelj, HK SŽ Olimpija, zoperstavil mladim železarjem, HD Hidria Jesenice. Ista četrtfinalna para smo spremljali že ... Siol.net

Jeseničani z novim sponzorjem, v Tivoliju jih zanima le eno

13d Na Gorenjskem so v za šport in tudi druga področja zahtevnih korona časih predstavili novo sponzorsko pomoč. Za sodelovanje so se dogovorili s telekomunikacijskim podjetjem T-2. "Podjetje T-2 je prepoznavna in uspešna blagovna znamka, ki je prepoznala v našem delovanju podobne lastnosti in vrednote, kot jih zagovarjajo sami, zato verjamem, ... Siol.net

Pia Dukarič zaklenila vrata Bleda, ki se bo za finalno vozovnico srečal s Triglavom

13d Hokejisti Triglava so v napeti četrtfinalni tekmi Pokala Slovenije premagali Slavijo Junior s 3:2 in se bodo v petkovem polfinalu srečali z Bledom, ki je napolnil mrežo Celja (5:0). Kranjčani so povedli v 41. sekundi, ko se so si Založani sami poslali plošček v mrežo po strelu Nejca Hočevarja. V ... RTV Slovenija

Triglav in Bled že v polfinalu pokala

13d Blejci niso imeli težav z uvrstitvijo v polfinale, saj so tekmecem nasuli pet golov, bolj tesno je bilo v večernem obračunu. Po hitrem vodstvu Triglava z 2:0 v prvi tretjini so Založani izenačili, nato pa je odločitev padla v 58. minuti, ko je zmagoviti zadetek dosegel Matevž Ban. Preostala četrtfinalna ... Ekipa24

Blejci in Triglavani bodo obračunali za finale

13d Na uvodni tekmi v Tivoliju med HK True Celje in HKMK Bled so bili Gorenjci boljši tekmec, do polfinalne vstopnice so prišli z zanesljivo zmago s 5:0. Že v tretji minuti je mrežo Tomaža Trelca načel Tjaš Pogačnik, ob koncu uvodne tretjine je zvišal Nik Rekar. Kapetan Tadej Burazin je ... Siol.net

Blejci s petardo kot prvi zadrsali v polfinale

13d Čas je za hokejski pokal Slovenije, zadnja leta tradicionalni boj za prvo lovoriko sezone. Uvodno besedo v Tivoliju bodo imeli hokejisti HK True Celje in HKMB Bled, ki se bodo ob 16. uri pomerili v prvem četrtfinalnem dvoboju. Ob 19. uri sledi drugo četrtfinalno srečanje, na katerem bosta palice prekrižala ... Siol.net

Olimpija stavi na dolgo klop, Jesenice na bojeviti značaj

14d Hokejska zveza Slovenije bo v soboto razglasila zmagovalca pokalnega tekmovanja, ki z današnjima četrtfinalnima tekmama odpira vrata nove sezone. Za lovoriko se bo potegovala osmerica domačih klubov, v finalu pa se zagotovo ne bodo pomerile Olimpija in Jesenice. Če bosta večna tekmeca preskočila uvodni oviri, ju medsebojni obračun glede na ... Dnevnik

Pred praznimi tribunami se začenja boj za prvo lovoriko

14d Čas je za hokejski pokal Slovenije, zadnja leta tradicionalni boj za prvo lovoriko sezone. Uvodno besedo v Tivoliju bodo imeli hokejisti HK True Celje in HKMB Bled, ki se bodo v sredo ob 16. uri pomerili v prvem četrtfinalnem dvoboju. Ob 19. uri sledi drugo četrtfinalno srečanje, na katerem bosta ... Siol.net

Prvi hokejski derbi Jeseničanom
Gorenjski Glas

14d Besedilo: Jože Marinček Kategorija: Šport / torek, 15. september 2020 / 13:52 Kranj – Od četrtka do sobote je bil Bled prizorišče 17. Mednarodne poletne lige Bled 2020, na kateri so bili najuspešnejši hokejisti moštva SIJ Acroni Jesenice. Na turnirju so sodelovale štiri ekipe: poleg Jeseničanov še HK SŽ Olimpija, ... Gorenjski Glas

Bolnišnica mora ostati na Jesenicah

15d Besedilo: Urša Peternel Kategorija: Jesenice / torek, 15. september 2020 / 07:43 Jesenice – Dejavnost splošne bolnišnice mora ostati na Jesenicah. Takšno je stališče jeseniškega župana Blaža Račiča, ki ga je predstavil tudi na včerajšnji novinarski konferenci. Kot je poudaril, so v ta namen izdelali tudi elaborat, ki so ga ... Gorenjski Glas

Župan Blaž Račič: Jesenice potrebujejo bolnišnico

15d Gorenjska potrebuje regijsko bolnišnico, saj potrebe Gorenjcev po zdravljenju in obiskih specialistov močno presegajo zmogljivosti sedanje Splošne bolnišni... Dnevnik

Ogrevane klopi, polnilci, internet ...

15d Besedilo: Urša Peternel Kategorija: Jesenice / ponedeljek, 14. september 2020 / 16:31 Jesenice – V jeseniški občini se zaključuje urejanje trinajstih avtobusnih postajališč, ki bodo opremljeni z LED-ekrani na dotik, USB-polnilci in osvetlitvijo. Postajališče pri občini in postajališče Pri Čufarju bosta dobili tudi točko wifi, defibrilator, ogrevane klopi in kamero. ... Gorenjski Glas