Najdaljšo etapo odločil fotofiniš

122d Julian Alaphilippe (Deceuninck) je zmagovalec šeste, najdaljše etape kolesarske dirke Critérium du Dauphiné. Francoz je bil po šestih urah vrtenja pedal najuspešnejši v finišu težkega vzpona, s katerim se je sklenila skupno 229 km dolga etapa med Saint-Vulbasom in Saint-Michel-de-Mauriennom. Kršitelj Šport Zmagovalec Vuelte 2011 dopingiran! Ali se Froomu nasmiha ... Žurnal24

Po skoraj 200 kilometrih bega obračunala v napetem šprintu #video

122d Trojici se je glavnini uspelo odlepiti na 34. kilometru etape od Saint-Vulbas Plaine de l'Aina do Saint-Michel-de-Maurienna, Alaphilippe in Mühlberger sta se v zadnjih dveh kilometrih otresla Italijana in za etapno zmago obračunala v šprintu. Tudi v glavnini, ki je v cilj prikolesarila 6 minut in 10 sekund za zmagovalcem, ... Siol.net

Druga zaporedna zmaga van Aerta, Adam Yates ostaja v rumenem

123d Wout van Aert je dobil tudi 5. etapo kriterija Dauphine. Na 201 kilometer dolgi preizkušnji med Boen-sur-Lignonom in Voironom je v šprintu ugnal Sama Bennetta in Juliana Alaphilippa. V skupnem seštevku še naprej vodi Adam Yates. V begu so bili večino etape Francoza Yoann Bagot in Stephane Rossetto ter Alessandro ... RTV Slovenija

Rogličev moštveni kolega še naprej navdušuje

123d V današnji etapi so bili sicer dolgo v begu Francoza Yoann Bagot in Stephane Rossetto ter Alessandro De Marchi, ki pa jih je glavnina ujela v zadnjem kilometru, ob včerajšnjem slavju na kronometru pa je tokrat van Aert suvereno izpeljal še sprint in se še utrdil na vrhu sprinterjev. Slovenci ... Ekipa24

Van Aertu še druga zaporedna zmaga na kriteriju Dauphine

123d V današnji etapi so bili sicer dolgo v begu Francoza Yoann Bagot in Stephane Rossetto ter Alessandro De Marchi, ki pa jih je glavnina ujela v zadnjem kilometru, ob včerajšnjem slavju na kronometru pa je tokrat van Aert suvereno izpeljal še sprint in se še utrdil na vrhu sprinterjev. Slovenci ... Siol.net

Rogličevemu kolegu Van Aertu kronometer, Yates prevzel vodstvo

124d Vodstvo v skupnem seštevku je prevzel Britanec Adam Yates, ki je z zaostankom 51 sekund zasedel šesto mesto, pred njim sta bila še en Rogličev moštveni kolega, Nizozemec Steven Kruijswijk, in Nemec Emanuel Buchmann. Zdaj ima kolesar ekipe Mitchelton-Scott štiri sekunde prednosti pred doslej vodilnim rojakom Dylanom Teunsom, Van Garderen ... Ekipa24

Van Aert dobil kronometer, Adam Yates v rumeni majici

124d Kolesar ekipe Jumbo Visma Wout Van Aert je dobil kronometer na kriteriju Dauphine. Belgijec je bil na 26,1 km dolgi progi v Roannu za 31 sekund hitrejši od Tejaya Van Garderena in 47 sekund od Toma Dumoulina. Skupno vodstvo je prevzel Adam Yates. Britanec je z zaostankom 51 sekund zasedel ... RTV Slovenija

Rogličevi včeraj v Franciji tarča tatov, danes slavili zmago

124d Vodstvo v skupnem seštevku je prevzel Britanec Adam Yates, ki je z zaostankom 51 sekund zasedel šesto mesto, pred njim sta bila še en Rogličev moštveni kolega, Nizozemec Steven Kruijswijk, in Nemec Emanuel Buchmann. Zdaj ima kolesar ekipe Mitchelton-Scott štiri sekunde prednosti pred doslej vodilnim rojakom Dylanom Teunsom, Van Garderen ... Siol.net

Dauphine: Bennett najboljši v šprintu, Mezgec deveti

125d Irski kolesar Sam Bennett, član ekipe Bora Hansgrohe, je zmagovalec tretje etape kriterija Dauphine. Po 172 kilometrih je imel v Riomu največ moči in slavil prepričljivo zmago. Drugi je bil Nizozemec Wout van Aert, tretji pa Italijan Davide Ballerini. Skupno vodstvo je obdržal Belgijec Dylan Teuns. V šprintu je poskusil ... RTV Slovenija

Luka Mezgec šprintal za etapno zmago in končal na devetem mestu

125d Bennettu se je v ciljnem šprintu najbolj približal Rogličev moštveni kolega pri nizozemski Jumbo-Vismi, Belgijec Wout Van Aert, tretje mesto je osvojil Italijan Davide Ballerini (Astana). Jan Tratnik (Bahrain-Merida) je danes zaostal 26 sekund in osvojil 121. mesto. Luka Pibernik (Bahrain-Merida), ki je večino dneva preživel na čelu glavnine in ... Siol.net

Belgijcu ciljni šprint in skupno vodstvo

126d Trinajst sekund za omenjeno dvojico so čez cilj prišli nekateri favoriti za najvišja mesta. Tretje mesto je zasedel Danec Jakob Fuglsang, sledila sta mu Francoz Thibaut Pinot in Kanadčan Michael Woods, v tej skupini sta bila tudi Britanca Chris Froome in Adam Yates ter Kolumbijec Nairo Quintana. Zaostanek so so ... Siol.net

Boasson Hagnu prva etapa kriterija Dauphine

127d Praznih rok so v zadnjem kilometru ostali trije ubežniki Oliver Naesen, Magnus Cort in Bjorg Lambrecht. Tratnik je kot zadnji prišel do ciljne črte v času zmagovalca. Luka Mezgec (Mitchelton-Scott) je bil 105., zaostal je 6:16 minute. Luka Pibernik (Bahrain-Merida) je na 128. mestu zaostal 10:46 minute. Za najhitrejšimi kolesarji ... Ekipa24

Boasson Hagen z etapno zmago začel Kriterij Dauphine

127d Norveški kolesar Edvald Boasson Hagen je zmagovalec prve etape 71. kriterija Dauphine. Po 142 kilometrih je bil najhitrejši v sprintu v Jussacu in z etapno zmago oblekel majico vodilnega. Drugi je bil Belgijec Philippe Gilbert, tretji pa njegov rojak Wout van Aert. Praznih rok so v zadnjem kilometru ostali trije ... RTV Slovenija

127d Praznih rok so v zadnjem kilometru ostali trije ubežniki Oliver Naesen, Magnus Cort in Bjorg Lambrecht. Zadnji kilometer prve etape: Jan Tratnik je kot zadnji prišel do ciljne črte v času zmagovalca. Luka Mezgec (Mitchelton-Scott) je bil 105., zaostal je 6:16 minute. Luka Pibernik (Bahrain-Merida) je na 128. mestu zaostal ... Siol.net

Dumoulina še vedno muči poškodba kolena: Če bo bolelo, bom odstopil

128d "Na Touru bom težko dobro pripravljen, močno dvomim, da bi se lahko boril za vrh. V mojem kolenu je še vedno tekočina, hrustanec je poškodovan. Dauphine bo veliko tega pokazal, najbrž pa bo moral zmanjšati svojo pričakovanja," je nizozemskim medijem povedal kolesar ekipe Sunweb, ki je tudi napovedal, da če ... Ekipa24

Osmoljenec Gira še vedno čuti posledice

128d V Aaurillacu se bo danes začela kolesarska dirka kriterij Dauphine, ki pomeni generalko za julijski Tour. Na startu bo večina favoritov dirke po Franciji, med njimi tudi Nizozemec Tom Dumoulin, ki pa dvomi v svojo pripravljenost, saj ga še vedno muči poškodba kolena, zaradi katere je moral na Giru odstopiti. ... Žurnal24

Dumoulin: Močno dvomim, da bi se na Touru lahko boril za vrh

128d "Na Touru bom težko dobro pripravljen, močno dvomim, da bi se lahko boril za vrh. V mojem kolenu je še vedno tekočina, hrustanec je poškodovan. Dauphine bo veliko tega pokazal, najbrž pa bo moral zmanjšati svojo pričakovanja," je nizozemskim medijem povedal kolesar ekipe Sunweb, ki je tudi napovedal, da če ... Siol.net