Philippu Gilbertu četrta klasika največje peterice

5d Legendarna kolesarska dirka Pariz–Roubaix je imela v 117. izvedbi znova številno slovensko zasedbo. Kristijan Koren je bil najboljši na 30. mestu, novinca na »severnem peklu« Matej Mohorič in Jan Tratnik sta zasedla 70. in 87. mesto, Luka Mezgec pa je odstopil. Dirko Po Baskiji je uspešno zaključil Tadej Pogačar (6. ... Dnevnik

»Petzvezdični Phil« je že pri pokru spomenikov

6d Blatnega obraza in izmučen je Philippe Gilbert povsem zasluženo dvignil roki v zrak na slovitem velodromu v Roubaixu in Deceunincku ter Belgiji privozil še eno veliko zmago. Gilbert je bil to pomlad skorajda neviden, imel je težave z boleznijo, na zelo hitri izvedbi severnega pekla pa je izkoristil izvrstno taktiko ... Delo

Na severnem peklu še do četrtega od petih spomenikov

6d Belgijski kolesar Philippe Gilbert je pri 36 letih dočakal svojo prvo zmago na za mnoge najprestižnejši enodnevni dirki Pariz-Roubaix. Kolesar ekipe Deceuninck Quick step je imel na 117. izvedbi dirke v zaključku 257 kilometrov dolge preizkušnje v sprintu na dirkališču več moči od soubežnika Nemca Nilsa Pollita. Tretje mesto je ... Žurnal24

Gilbertu še četrti "spomenik", Koren med najboljšo trideseterico #video

6d Tretje mesto je zasedel še en Belgijec Yves Lampaert, ki je za vodilnim dvojcem zaostal 13 sekund, četrti je bil lanski zmagovalec Slovak Peter Sagan. Slovencev ni bilo povsem v ospredju, najboljši je bil Kristijan Koren na 28. mestu. Prvega slovenskega aduta je že sredi dirke, znane po tlakovanih in ... Siol.net

Gilbertu še četrti "spomenik", Koren 28.

6d Tretje mesto je zasedel še en Belgijec Yves Lampaert, ki je za vodilnim dvojcem zaostal 13 sekund, četrti je bil lanski zmagovalec Slovak Peter Sagan. Slovencev ni bilo povsem v ospredju, najboljši je bil Kristijan Koren na 28. mestu. Prvega slovenskega aduta je že sredi dirke, znane po tlakovanih in ... Ekipa24