Postavljali so jih na stranski tir, nato so vsem vrgli rokavico #video

10d Ko je sredi decembra zaradi finančnih težav dodobra zamajalo temelje Kopra Primorske, so se pojavila številna vprašanja o nadaljevanju koprske poti. Vendarle so klub zapustili osrednji igralci in glavni trener Jurica Golemac. Čeprav je pred kratkim odšel še Ivan Marinković, so se košarkarji, ki so ostali v klubu, še bolj ... Siol.net

Zmagala je ekipa, ki igra bolj moštveno košarko

10d "Ta trenutek so enostavno boljša ekipa kot mi," je po porazu proti košarkarjem Kopra Primorske v finalu Pokala Spar odkrito priznal kapetan Cedevite Olimpije Jaka Blažič,. Tigri so s 93:84 na Kodeljevem dobili dvoboj za pokalno lovoriko, ki so jo osvojili tretjič zapored. To je njihova že šesta lovorika v ... RTV Slovenija

Denarja jim je zmanjkalo, srca in volje nikakor ne

10d Ljubljana – »Manj kot nas ostaja, boljši smo,« so si morda z dna duše zapeli košarkarji Kopra Primorske po finalu pokala Spar. V njem so tretjič zapored osvojili prvo mesto, njihov letošnji uspeh pa nima primere. Pred tedni so zaradi finančnih težav ostali brez vseh najboljših košarkarjev in trenerja, a ... Delo

Še tretjič zapored isti pokalni zmagovalec

11d Koper Primorska je še tretjič v zgodovini kluba, tretjič tudi zapored, osvojila pokalno lovoriko. Ta je morda še najbolj presenetljiva, saj so Primorci zaradi finančnih težav med sezono ostali brez kopice igralcev, klubsko sredino pa je zamenjal tudi trener Jurica Golemac. Ta je tokrat sedel na klopi poražene Cedevite Olimpije. ... Žurnal24

Primorci po turbolentnem obdobju suvereno na vrh: Iz dneva v dan ščijemo kri

11d V luči All-Star vikenda v ligi NBA so bili strelsko navdahnjeni tudi košarkarji Kopra Primorske in Cedevite Olimpije v finalu slovenskega pokala. Zlasti v prvem polčasu. Primorci, ki so branili pokalno lovoriko, so v prvi četrtini dosegli kar šest trojk, a niso imeli ob koncu le-te prednosti. Po zaslugi Jake ... Siol.net

Koper Primorska ubranila naslov v pokalu Spar

11d Naziv najkoristnejšega igralca zaključnega turnirja je prejel Aleksandar Lazić, za Koper Primorsko pa je to šesti naslov v zadnjem letu dni. V prejšnji sezoni so osvojili štiri tekmovanja - slovenski superpokal, pokal Spar, ligo Aba 2 in državno prvenstvo - v aktualni sezoni pa so septembra postal še superpokalni zmagovalci. ... Dnevnik

Prava SENZACIJA! Vsi so ji napovedovali največji POTOP, kar je Primorska naredila Olimpiji, zelo odmeva!

11d Naziv najkoristnejšega igralca zaključnega turnirja je prejel Aleksandar Lazić, za Koper Primorsko pa je to šesti naslov v zadnjem letu dni. V prejšnji sezoni so osvojili štiri tekmovanja - slovenski superpokal, pokal Spar, ligo Aba 2 in državno prvenstvo - v aktualni sezoni pa so septembra postal še superpokalni zmagovalci. ... Ekipa24

Primorci prek Ljubljančanov do tretje zaporedne pokalne lovorike

11d Srečanje so bolje odprli Ljubljančani, ki so po slabih štirih minutah prišli do vodstva s 14:8, a Primorci so se z delnim izidom 9:0 vrnili. Ekipi sta se nato izmenjevali v tesnem vodstvu, Cedevita Olimpija si je ob koncu prve četrtine priigrala pet točk prednosti, v prvih desetih minutah jih ... Siol.net

Cedevita Olimpija 21. ali Koper Primorska tretjič?

11d V dvorani Kodeljevo bo danes okronan zmagovalec pokalnega tekmovanja v košarki. V igri sta le še Koper Primorska in Cedevita Olimpija. Tekma se bo začela ob 18.45. Poti finalistov do boja za lovoriko sta bili različni. Medtem ko so branilci naslova Koprčani v polfinalu suvereno opravili svojo nalogo in nadigrali ... RTV Slovenija

Murić po najbolj norem košu v karieri želi še višje, a imajo v Kopru drugačne načrte

11d Če je bil prvi polfinale med Koper Primorsko in Helios Suns v znamenju Primorcev, ki so suvereno prišli do vstopnice za finale, je bilo povsem drugače na tekmi med Cedevito Olimpijo in Krko. Novomeščani so imeli celo prednost več kot deset točk. Izjemno so bili razpoloženi pri trojkah. Zadeli so ... Siol.net

Koper Primorska ali Cedevita Olimpija?

11d Poti finalistov do boja za lovoriko sta bili močno različni. Medtem ko so branilci naslova Koprčani v polfinalu suvereno opravili svojo nalogo in nadigrali Helios Suns, so se Ljubljančani proti Krki v finale prebili skozi šivankino uho, ali kot je po tekmi priznal junak Cedevite Olimpije Edo Murić, z najbolj ... Siol.net

V finalu pokala Spar Koper Primorska in Krka Cedevita Olimpija

12d Koper Primorska je tretjič zapored v finalu pokala Spar in bo naskakovala svojo tretjo tovrstno lovoriko v nizu, Ljubljančani pa so zadnji pokalni naslov in dvajsetega v zgodovini kluba osvojili 2017. Finale v nedeljo se bo začel ob 18.45, televizijski prenos pa bo na Šport TV. Dnevnik

12d Koper Primorska je tretjič zapored v finalu pokala Spar in bo naskakovala svojo tretjo tovrstno lovoriko v nizu, Ljubljančani pa so zadnji pokalni naslov in dvajsetega v zgodovini kluba osvojili 2017. Finale v nedeljo se bo začel ob 18.45, televizijski prenos pa bo na Šport TV. alesfevzer.com alesfevzer.com Ekipa24

Edo Murić junak Olimpijine zmage v pokalni srhljivki s Krko #video

12d Cedeviti Olimpiji je grozil izpad že po rednem delu tekme, a je Filip Krušlin s trojko izsilil podaljšek. Tudi v tem je bila Krka že na pragu finala, pa ji je s trojko veselje pokvaril Edo Murić. Koprčani so vodili praktično celo tekmo, ob polčasu so vodili za 14, pred ... Siol.net

Koprčani le še korak do tretje zaporedne pokalne lovorike

12d Ljubljana – Košarkarji Kopra Primorske so prvi finalisti zaključnega turnirja pokala Spar. V ljubljanski dvorani na Kodeljevem so v polfinalu premagali Helios Suns z 80:72, v finalu v nedeljo ob 18.45 pa jih čaka zmagovalec večernega dvoboja med Cedevito Olimpijo in Krko. Za Primorsko je to tretja zaporedna uvrstitev v ... Delo

Koper Primorska prvi finalist pokala SparLjubljana

12dDnevnik

Branilci naslova prvi finalisti pokala Spar

12d Preberite še: Siol.net

Kdo v finale pokala Spar?

Bo Golemac še tretjič zapored na šampionski barki?

12d Ljubljana – Ljubitelji senzacij so se bržkone dolgočasili ob dosedanjem poteku pokala Spar za košarkarje. V četrtfinalu je nastopilo najboljših sedem moštev uvodnega dela slovenske lige in Cedevita Olimpija, med najboljšo četverico pa se je poleg slednje prebila vodilna trojica v DP. Več vznemirjenja si lahko obetajo na finalnem turnirju ... Delo

Vsi se zavedajo specifičnosti

12d Četrtič v zgodovini bo dvorana na Kodeljevem gostila zaključne boje pokalnega tekmovanja, vendar med kandidati za naslov ni domačega Slovana, ki je daleč od prvoligaške konkurence. Od četverice, ki bodo danes odigrali najprej polfinalne dvoboje, ima Cedevita Olimpija največ pokalnih naslovov. Vsega skupaj je ljubljanski klub osvojil deset tovrstnih lovorik, ... Siol.net

Sproščena trojica napada Olimpijo

12d Čeprav pokalna tekmovanja v vseh športih zaradi svoje specifičnosti vsakokrat poskrbijo za marsikakšno presenečenje, je šlo v slovenskem košarkarskem pokalu za zdaj vse po pričakovanjih. Na zaključni turnir, ki bo danes in jutri na Kodeljevem, so se uvrstili branilka naslova Primorska, Cedevita Olimpija, Krka in Helios. Torej vsi trije slovenski ... Dnevnik

Kodeljevo ta vikend v znamenju pokala Spar

13d Naslov oziroma zadnji dve pokalni tekmovanji brani Koper Primorska, ki je v tej sezoni že osvojila prvo lovoriko na domači sceni, superpokal septembra v Podčetrtku. Več naslovov od Koprčanov imata Krka, ki je bila trikrat prvak, nazadnje 2016, ter Olimpija, ki je svojega dvajsetega osvojila leta 2017. Po enkrat so ... Ekipa24

Vsi favoriti v polfinale brez nevarnih prask

13d Ljubljana – Tudi v zadnjih dveh tekmah četrtfinala pokala Spar sta favorizirani moštvi izločili tekmeca z 2:0 v zmagah, namučili pa sta se nekoliko bolj kot večer poprej Koper Primorska in Helios Suns. Košarkarji Cedevite Olimpije so prekosili Šenčur GGD s skupno razliko 18 točk, Krka pa polzelske Hopse s ... Delo

Na zaključnem turnirju Koper, Domžale, Novo mesto in Olimpija

13d Zadnja dva udeleženca odločilnih bojev za pokalno lovoriko sta dala nocojšnja obračuna. Krka je na Polzeli s 75:66 še v drugo premagala domače Hopse. Pri Novomeščanih je bil najbolj razpoložen Marko Jošilo s 14 točkami, Jan Copot pa je bil s 15 točkami najbolj razpoloženi posameznik domače zasedbe. Cedevita Olimpija ... Ekipa24

Koprčani in Domžalčani zanesljivo na zaključni turnir

15d Koper Primorska in Helios Suns sta prva udeleženca sklepnega turnirja Pokala Spar, ki bo v soboto in nedeljo v dvorani Kodeljevo. V četrtfinalu so Primorci tudi na drugi tekmi ugnali Rogaško z 91:66, potem ko so bili v ponedeljek boljši z 82:62. Že v prvem polčasu so izbranci Andreja Žaklja ... RTV Slovenija

V Kopru in Domžalah razplet po okusu gostiteljev

15d V prvih povratnih tekmah četrtfinala Spar so košarkarji Kopra Primorske in Heliosa prepričljivo potrdili zmagi, ki so ju dosegli v ponedeljek v Rogaški Slatini in Šentjurju, tako da se bodo v soboto med seboj pomerili v polfinalu v ljubljanski dvorani na Kodeljevem. Koprčani so izločili tekmece s skupno razliko 45 ... Delo

Branilci naslova in Domžalčani že na zaključnem turnirju

15d V četrtek bosta na sporedu še preostali dve povratni tekmi. Krka bo na gostovanju pri Hopsih branila 12 točk naskoka, Cedevita Olimpija pa je bila na prvi tekmi z osmimi točkami boljša od Gorenjske gradbene družbe Šenčur. Zaključni turnir najboljše četverice bo v soboto in nedeljo na Kodeljevem. Preberite še: Siol.net

Branilci naslova kot prvi na zaključni turnir

Kdo kot prvi na zaključni turnir?

Favoriti upravičili pričakovanja

15d Zasedba Cedevite Olimpije je bila v gosteh boljša od ekipe GGD Šenčur (77:85). Izbranci ljubljanskega trenerja Jurice Golemca so odpor domačih košarkarjev strli šele v drugem polčasu. Pri zmajih je bil najbolj razpoložen slovenski reprezentant Jaka Blažič, ki je v slabih tridesetih minutah dosegel 25 točk, izkazal pa se je ... Žurnal24

IZJEMNI Jaka Blažič ne hladi cevi! Golemčevi medeni tedni še trajajo

15d Izbranci ljubljanskega trenerja Jurice Golemca so odpor domačih košarkarjev strli šele v drugem polčasu. Pri zmajih je bil najbolj razpoložen slovenski reprezentant Jaka Blažič, ki je v slabih tridesetih minutah dosegel 25 točk, izkazal pa se je tudi Codi Miller-McIntyre, ki je 14 točkam dodal še devet podaj in šest ... Ekipa24

Šenčurjani so dolgo kazali zobe Cedeviti Olimpiji

15d Drugi dan četrtfinalnih bojev za košarkarski pokal Spar sta na sceno stopili najuspešnejši moštvi v zgodovini tekmovanja, 20-kratna zmagovalka Cedevita Olimpija in trikratna Krka, toda tekmi sta bili bolj izenačeni kot večer poprej. Še posebej drago so kožo prodali Šenčurjani Olimpijin trener Jurica Golemac je imel precej dela že pred ... Delo

Ko si vroč, si vroč: Jaka Blažič z novim norim košem #video

16d Izbranci ljubljanskega trenerja Jurice Golemca so odpor domačih košarkarjev strli šele v drugem polčasu. Pri zmajih je bil najbolj razpoložen slovenski reprezentant Jaka Blažič, ki je v slabih tridesetih minutah dosegel 25 točk, izkazal pa se je tudi Codi Miller-McIntyre, ki je 14 točkam dodal še devet podaj in šest ... Siol.net

Pokal Spar: Ob 19.00 GGD Šenčur - Cedevita Olimpija

16d Torek prinaša drugi tekmi četrtfinala košarkarskega Pokala Spar. Gorenjska gradbena družba Šenčur gosti Cedevito Olimpijo, Krka pa Hopse s Polzele. Ljubljančani lovijo 21. pokalno lovoriko v samostojni Sloveniji, prvo po letu 2017. V zadnjih dveh sezonah so pokal osvojili Koprčani, ki jih je obakrat vodil zdajšnji trener Olimpije Jurica Golemac. ... RTV Slovenija

Helios in Koper Primorska na dobri proti proti polfinalu

16d V Šentjurju so bili domači v igri praktično do konca tretje četrtine, v zadnji pa so imeli vse pod nadzorom Domžalčani. Pri teh je Jure Pelko 18 točkam dodal sedem podaj, Davor Konjević pa je zbral 15 točk. Jakob Čebašek je pri domačih dal 13 točk. V Rogaški Slatini pa ... Siol.net

Koprčani in Domžalčani z eno nogo v polfinalu

16d Prvi četrtfinalni tekmi pokala Spar nista prinesli presenečenja. V obeh sta zmagali gostujoči moštvi, ki pa sta svojo kakovost potrdili že v uvodnem delu državnega prvenstva ter v prvi in drugi ligi ABA. Še posebej prepričljivo so svoje delo opravili košarkarji Kopra Primorska, ki branijo lani in predlani osvojeni pokalni ... Delo

16d V Šentjurju so bili domači v igri praktično do konca tretje četrtine, v zadnji pa so imeli vse pod nadzorom Domžalčani. Pri teh je Jure Pelko 18 točkam dodal sedem podaj, Davor Konjević pa je zbral 15 točk. Jakob Čebašek je pri domačih dal 13 točk. V Rogaški Slatini pa ... Ekipa24

Dvojec že blizu polfinala

17d Košarkarji so začeli četrtfinale boje v pokalu Spar. Danes so na prvi tekmi Helios Suns v gosteh s 67:60 premagali Šentjur, na drugi pa je Koper Primorska prav tako v gosteh premagala Rogaško z 82:62. Povratni tekmi bodo ekipe igrale v sredo. V Šentjurju so bili domači v igri praktično ... Žurnal24

Helios in Koper v gosteh opravila več kot polovico dela

17d Začel se je četrtfinale slovenskega košarkarskega pokala. Pred povratnima tekmama sta si Koper Primorska in Helios Suns priborila lepo izhodišče za preboj na zaključni turnir, ki bo konec tedna na Kodeljevem. Obe ekipi sta zmagali v gosteh in tako opravili več kot polovico dela. Koper Primorska je Rogaško premagala z ... RTV Slovenija