Nov obračun Domžalčanov in Primorcev

65dSiol.net

Velik preobrat za uvrstitev v finale
Gorenjski Glas

65d Besedilo: Maja Bertoncelj Kategorija: Šport / petek, 18. januar 2019 / 10:00 Domžale – Znani so vsi štirje udeleženci košarkarskega finalnega turnirja Pokala Spar. V njem bodo igrali tudi košarkarji Helios Suns iz Domžal, ki so v četrtfinalu premagali Šentjur s 96 : 65 (24 : 16, 26 : 21, ... Gorenjski Glas

Visoka zmaga Sixta Primorske v Domžalah

66d Košarkarji Heliosa so v 16. krogu Lige ABA 2 izgubili proti Sixt Primorski s 64:109. Koprčani so se s 15. zmago še utrdili na vrhu lestvice. Že po prvi četrtini so si izbranci Jurice Golemca priigrali kar 15 točk naskoka (9:24). Najboljšo igro so Domžalčani prikazali v drugi četrtini, kop ... RTV Slovenija

Visoka zmaga Primorcev v Domžalah

66d Primorci so se s 15. zmago še utrdili na vrhu lestvice tega tekmovanja. V Domžalah so bili proti predzadnji ekipi lige praktično celo tekmo razred zase, že v prvi četrtini so si priigrali visoko prednost, ki so jo nato le še plemenitili. Pri Heliosu je bil s 17 točkami najboljši ... Ekipa24

Dvoboj polfinalistov, deseti poraz Rogaške

66d Slatinčani so izgubili desetič v drugi ABA ligi, prvič letos oziroma po dveh zmagah. Na drugi strani so Beograjčani zmagali petič v nizu. Trener Rogaške Damjan Novaković je priložnost ponudil vsem enajstim igralcem, ki jih je imel na voljo, največ točk pa sta dosegla Miha Vašl (18 točk, trojke 4:7) ... Siol.net

Dvoboj polfinalistov, danes že Rogaška

67d Liga ABA, 15. krog Siol.net

Primorci brez težav znova premagali Krko
Dolenjski list

67d 16.1.2019 | 07:55 Novo mesto - Košarkarji Sixta Primorske so zadnji polfinalisti pokala Spar za sezono 2018/19, potem ko so na sinočnjoi povratni četrtfinalni tekmi v gosteh premagali Krko s 75:62 (20:14, 42:29, 64:40). Pravzaprav so imeli gostje precej lahko nalogo, saj so domačini v tekmo vstopili z 28 točkami ... Dolenjski list

Sixt Primorska brez težav v polfinale

67d Danes so imeli gostje precej lahko nalogo, saj je bila pred Krko misija nemogoče, nadoknaditi bi namreč morala -28 s prve tekme. Tudi druga se je razpletla z zmago primorske ekipe, ki tokrat sicer ni slavila tako premočno, vseeno pa je bila razlika na koncu več kot deset točk. Pri ... Ekipa24

Sixt Primorska zadnji pokalni polfinalist

67d Na današnji tekmi so imeli gostje precej lahko nalogo, saj je bila pred Krko misija nemogoče, nadoknaditi bi namreč morala -28 s prve tekme. Tudi druga se je razpletla z zmago primorske ekipe, ki tokrat sicer ni slavila tako premočno, vseeno pa je bila razlika na koncu več kot deset ... Dnevnik

Sixt Primorska zadnji polfinalist, Olimpija se je igrala z ognjem

67d Na današnji tekmi so imeli gostje precej lahko nalogo, saj je bila pred Krko misija nemogoče, nadoknaditi bi namreč morala -28 s prve tekme. Tudi druga se je razpletla z zmago primorske ekipe, ki tokrat sicer ni slavila tako premočno, vseeno pa je bila razlika na koncu več kot deset ... Siol.net

Na F4 še Sixt Primorska

68d Petrol Olimpija, Helios Suns in Hopsi Polzela so si že v ponedeljek priigrali mesto na finalnem turnirju pokala Spar, dan pozneje pa so se jim pričakovano pridružili še košarkarji Sixta Primorske, ki so lani osvojili lovoriko.Potem ko so Koprčani v domači dvorani ugnali Krko z 28 točkami razlike, so svojo ... Delo

Primorska z rutinsko zmago na zaključni turnir

68d Košarkarji Sixt Primorske so tudi na povratni tekmi visoko premagali Krko in se v polfinalu Pokala Spar pridružili Petrolu Olimpiji, Hopsom iz Polzele in domžalskemu Heliosu. Koprčani so že pred svojimi navijači slavili za 28 točk, tako da je bila povratna tekma v Novem mestu zgolj formalnost. Tudi tokrat Krka ... RTV Slovenija

"Nekateri ne vedo več, kje se jih drži glava"

68d Olimpija je na prvi četrtfinalni tekmi z Rogaško zmagala s 95:92, doma bila ob polčasu že z eno nogo v polfinalu, potem ko je vodila z 48:30, nato pa je sledil padec. Slatinčani so bili na koncu celo blizu senzaciji. V zaključku so imeli vse v svojih rokah, a zapravili ... Siol.net

Gromozanska sreča Olimpije

68d Čeprav je kazalo, da se bodo košarkarji Olimpije na drugi četrtfinalni tekmi pokala sprehodili mimo Rogaške, so Slatinčani v drugem polčasu močno zagrozili Ljubljančanom, na koncu zmagali za dve točki, a vseeno izpadli, saj so v Rogaški Slatini izgubili za tri. Velik preobrat je uspel Heliosu, ki je v Šentjurju ... Dnevnik

Pirova zmaga Rogaške v Stožicah

68d Pomembni odločitvi v četrtfinalu pokala Spar sta padli prejšnji teden, ko so košarkarji Petrola Olimpije in polzelskih Hopsov zmagali v gosteh ter odločno potrkali na vrata finalnega turnirja. Sinoči so prestopili njegov prag, spodletelo pa je Šentjurju, saj je Helios nadomestil zaostanek 24 točk s prvega soočenja. Z eno nogo ... Delo

Blizu, da bi pripravili prvovrstni šok: Škoda toliko truda za nič

68d Prvo četrtfinalno tekmo je Petrol Olimpija na gostovanju dobila s 95:92. Po prvem polčasu povratne tekme je bilo vse v rokah Ljubljančanov, ki so vodili z 48:30. Nato je sledil padec, košarkarji Rogaške pa so postajali vse bolj vroči. Tako vroči, da so v zadnji četrtini sprva povedli pri 73:71, ... Siol.net

Olimpija skozi šivankino uho

68d V polfinale pa so se po dveh visokih zmagah nad drugoligašem uvrstili tudi Hopsi s Polzele, ki so na drugi tekmi doma premagali Plama Pur z 90:62. Zadnja povratna četrtfinalna tekma bo v torek, ko se bosta ob 19. uri pomerila Krka in branilci pokalnega naslova iz Sixt Primorske. Rogaška ... Ekipa24

Zmaji skozi šivankino uho na finalni turnir pokala

68d Košarkarji Petrola Olimpije so do zadnjega piska sirene trepetali za preboj na finalni turnir Pokala Spar. Ob polčasu so proti Rogaški vodili z 48:30, nato pa popolnoma popustili in izgubili z 79:81. Gostje so zapravili veliko priložnost za presenečenje. Prejšnji ponedeljek so Ljubljančani zmagali v Rogaški Slatini s 95:92 in ... RTV Slovenija

Brez senzacije: Olimpija preživela hud napad Rogaške

69dSiol.net

Lahko tako Olimpija kot Krka ostaneta brez zaključnega turnirja?

69dSiol.net

Vsaj na nedeljo so lahko zajeli sapo

69d Taktiziranje Petrola Olimpije ni naletelo na simpatije, a je bilo vsaj ta konec tedna nujno. Močno oslabljena zasedba je v soboto gladko izgubila derbi vodilnih v ligi Nova KBM s Sixtom Primorsko, ki pet kol pred koncem uvodnega dela ni imel večje tekmovalne teže, zato pa je prvo moštvo dan ... Delo

Olimpija brani minimalno prednost, formalnost za Sixt

70dSiol.net

Olimpija prekinila niz porazov

70d Košarkarji Petrola Olimpije so prekinili niz porazov v ligi Aba. Po treh zaporednih neuspehih so v Stožicah premagali Mego Bemax in vpisali peto zmago v petnajstih krogih, s katero so se sedem krogov pred koncem tekmovanja otresli najslabšega izkupička v ligi. Glede na položaj na razpredelnici je bila tekma z ... Žurnal24

Zmaji PREKINILI niz porazov

70d Košarkarji Petrola Olimpije so prekinili niz porazov v ligi Aba. Po treh zaporednih neuspehih so v Stožicah premagali Mego Bemax in vpisali peto zmago v petnajstih krogih, s katero so se sedem krogov pred koncem tekmovanja otresli najslabšega izkupička v ligi. Glede na položaj na razpredelnici je bila tekma z ... Ekipa24

Liga ABA: Petrol Olimpija - Mega Bemax (15:20; po 1. četrtini)

70d Košarkarji Petrola Olimpije nadaljujejo z napornim ritmom treh tekem v treh dneh. V 15. krogu Lige ABA se v Stožicah merijo z Mego Bemax. Zmaji so trenutno v zelo neugodnem položaju, saj imajo le štiri zmage, kar šest tekem pa so v tej sezoni izgubili z razliko šestih točk ali ... RTV Slovenija

Primorska zlahka do zmage prek razglašene Olimpije

71d Obračun vodilnih ekip lige Nova KBM ni bil derbi, saj je Petrol Olimpija v Koper pripotovala z drugo postavo in vsega desetimi igralci. Sixt Primorska je bila za razred boljša ekipa in zanesljivo vpisala jubilejno deseto zmago. Ob tako mladi in oslabljeni zasedbi Petrola Olimpije vprašanja o zmagovalcu praktično ni ... Ekipa24

Visoka zmaga Sixta Primorske nad Olimpijo

71d Košarkarji vodilnega Sixta Primorske so v derbiju 13. kroga Lige Nova KBM v Bonifiki premagali drugouvrščeno Petrol Olimpijo z 80:63. Po prvem polčasu je bilo 45:25. Največ točk je dosegel Ivan Marinković, 18. Ljubljančani zaradi igranja v treh tekmovanjih v DP-ju nastopajo z rezervno postavo. V nedeljo bodo v Ligi ... RTV Slovenija

Sixt Primorska brez težav do zmage nad Olimpijo

71d Koper - Obračun vodilnih ekip lige Nova KBM ni bil derbi, saj je Petrol Olimpija v Koper pripotovala z drugo postavo in vsega desetimi igralci. Sixt Primorska je bila za razred boljša ekipa in zanesljivo vpisala jubilejno deseto zmago. Ob tako mladi in oslabljeni zasedbi Petrola Olimpije vprašanja o zmagovalcu ... Delo

Sixt z naskokom boljši od Olimpije

71dSiol.net

Liga Aba: Partizan - Krka

71d Slovenska predstavnika v Ligi Aba sta na dnu lestvice in v boju za obstanek bo pomembna sleherna tekma. Krka nocoj v dvorani Pionir igra s Partizanom. Partizan je ena od le štirih ekip, ki so jo Dolenjci (takrat v svoji dvorani) premagali v tej sezoni regionalnega tekmovanja. Dvoboj se je ... RTV Slovenija

Olimpiji in Krki teče voda v grlo

71d Osem krogov pred koncem rednega dela lige ABA sta slovenska predstavnika v izjemno težkem položaju. Z le štirimi zmagami na dosedanjih 14 tekmah si delita zadnje mesto na lestvici, zato sta glavna kandidata za izpad. A ker je liga izenačena, ni daleč niti sredina, kjer imata trenutno na šestem mestu ... Dnevnik

Krki in Olimpiji gre za nohte, točki proti Srbom bi bili zlati

71d V »normalnih« okoliščinah bi moral biti vrhunec košarkarskega tedna derbi moštev z največ osvojenimi točkami v državnem prvenstvu. Toda kdo ve, v kako pomlajeni zasedbi bo Petrol Olimpija danes gostovala pri Sixtu Primorski, in kaj je sploh še normalno v slovenski košarki. Da je evropski prvak med prvimi izgubil možnosti ... Delo