Domače slavje je najslajše
Slovenske novice

2d SILVERSTONE – Doma je najlepše, Lewis Hamilton je namreč v Silverstonu zmagal na letošnji deseti dirki svetovnega prvenstva v formuli 1, ki je štela za Veliko nagrado Velike Britanije. Za voznika Mercedesa je bilo to rekordno šesto slavje na britanski preizkušnji, s čimer se je odlepil od legendarnega Francoza Alaina ... Slovenske novice

21-letnika, ki sta v Silverstonu ukradla pozornost

3d Resda je Lewis Hamilton v nedeljo šestič dobil britansko dirko formule ena in s tem postal najuspešnejši dirkač v zgodovini VN Velike Britanije, a pozornost sta mu ukradla 21-letnika, prihodnost kraljice motošporta. V zadnjih letih smo bili redko priča tako zanimivim, brezkompromisnim, a poštenim dvobojem na dirkah formule ena. V ... RTV Slovenija

Šesta zmaga dobra napoved šestega naslova

4d Rekordna šesta zmaga v domačem Silverstonu je najboljša napoved šestega naslova svetovnega prvaka Lewisa Hamiltona, ki je dosegel že 80. zmago v karieri, ob tem pa pokazal mojstrstvo, ko je že z močno obrabljenimi gumami v zadnjem krogu vpisal najhitrejši krog in zaokrožil popoln dan na VN Velike Britanije. Mercedes ... Delo

Hamilton zmagal v Silverstonu

4d Hamilton je na dirki, ki si jo je na prizorišču ogledalo 141.000 gledalcev (v celotnem koncu tedna pa 351.000), še povečal prednost v skupni razvrstitvi, v kateri mu najbližje sledi Bottas. Za Hamiltona je to rekordno šesto slavje na VN Velike Britanije, s čimer se je odlepil od legendarnih Francoza ... Dnevnik

Hamiltonu rekordna šesta zmaga v Silverstonu

4d Hamilton je na dirki, ki si jo je na prizorišču ogledalo 141 tisoč gledalcev (v celotnem koncu tedna pa 351 tisoč), še povečal prednost v skupni razvrstitvi, v kateri mu najbližje sledi Bottas. Za Hamiltona je to rekordno šesto slavje na VN Velike Britanije, s čimer se je odlepil od ... Siol.net

4d Hamilton je na dirki, ki si jo je na prizorišču ogledalo 141.000 gledalcev (v celotnem koncu tedna pa 351.000), še povečal prednost v skupni razvrstitvi, v kateri mu najbližje sledi Bottas. Za Hamiltona je to rekordno šesto slavje na VN Velike Britanije, s čimer se je odlepil od legendarnih Francoza ... Ekipa24

Bottasu kvalifikacije v Silverstonu

5d Tretji je bil Monačan Charles Leclerc s Ferrarijem. Bottas je prišel do desetega najboljšega dosežka kvalifikacij v karieri, četrtega v letošnji sezoni in prvega v Silverstonu. VN Velike Britanije se bo začela v nedeljo ob 15.10. Ekipa24

5d Tretji je bil Monačan Charles Leclerc s Ferrarijem. Bottas je prišel do desetega najboljšega dosežka kvalifikacij v karieri, četrtega v letošnji sezoni in prvega v Silverstonu. VN Velike Britanije se bo začela v nedeljo ob 15.10. Dnevnik

V Silverstonu prevlada Mercedesa

5d Finski voznik formule 1 Valtteri Bottas si je privozil najboljše startno izhodišče pred nedeljsko dirko za svetovno prvenstvo na britanskem dirkališču v Silverstonu. Na drugem mestu je kvalifikacije končal njegov moštveni kolega pri Mercedesu ter vodilni v skupnem seštevku, Britanec Lewis Hamilton. Bottasa in Hamiltona je ločilo 0,006 sekunde. Tretji ... Žurnal24

Kvalifikacije v Silverstonu Mercedesu, Bottas pa hitrejši od Hamiltona

5d Tretji je bil Monačan Charles Leclerc s Ferrarijem. Bottas je prišel do desetega najboljšega dosežka kvalifikacij v karieri, četrtega v letošnji sezoni in prvega v Silverstonu. VN Velike Britanije se bo začela v nedeljo ob 15.10. Siol.net

5d Silverstone – Finski voznik formule 1 Valtteri Bottas si je privozil najboljše štartno izhodišče pred nedeljsko dirko za svetovno prvenstvo na britanskem dirkališču v Silverstonu. Na drugem mestu je kvalifikacije končal njegov moštveni sotekmovalec pri Mercedesu ter vodilni v skupnem seštevku, Britanec Lewis Hamilton. Bottasa in Hamiltona je ločilo 0,006 ... Delo

Ferrarija najhitrejša na zadnjem prostem treningu v Silverstonu

5d Današnje kvalifikacije se bodo pričele ob 15. uri. Po devetih letošnjih dirkah svetovnega prvenstva je v vodstvu Hamilton s 197 točkami. Njegov moštveni kolega iz Finske Valtteri Bottas je zbral 166, tretjeuvrščeni Nizozemec Max Verstappen (Red Bull) pa 126 točk. Ekipa24

5d Vettel je za najhitrejšim Leclercom zaostal 0,026, tretjeuvrščeni Britanec Lewis Hamilton (Mercedes) pa 0,040 tisočinke sekunde. Današnje kvalifikacije se bodo pričele ob 15. uri. Po devetih letošnjih dirkah svetovnega prvenstva je v vodstvu Hamilton s 197 točkami. Njegov moštveni kolega iz Finske Valtteri Bottas je zbral 166, tretjeuvrščeni Nizozemec Max ... Siol.net

Dirka z bogato zgodovino

6d Silverstone je prav posebno dirkališče za sodobno formulo ena, saj se je na tem nekdanjem vojaškem letališču, s katerega so med drugo svetovno vojno vzletali bombniki pri napadih na Nemčijo, začela zgodovina formule ena. Prva dirka je bila v soboto, 13. maja 1950, torej bo letos steza gostila že 70. ... Dnevnik

Valtteri Bottas najhitrejši na petkovem treningu

6d Finec Valtteri Bottas (Mercedes) je bil najhitrejši na petkovih prostih treningih dirkačev formule ena pred nedeljsko dirko za VN Velike Britanije v Silverstonu. Bottas je najboljši čas dneva postavil na popoldanskem treningu, ko je slavil pred moštvenim kolegom in vodilnim v svetovnem prvenstvu Britancem Lewisom Hamiltonom in Monačanom Charlesom Leclercom. ... RTV Slovenija

Gaslyju prvi prosti trening v Silverstonu, Bottasu drugi

6d Pierre Gasly (1:27,173) je bil na prvem treningu za 0,456 sekunde hitrejši od Bottasa, tretji čas pa je postavil Nizozemec Max Verstappen (Red Bull, + 0,836), zmagovalec prejšnje dirke konec junija v Spielbergu v Avstriji. Svetovni prvak Britanec Lewis Hamilton (Mercedes), vodilni v prvenstvu, je bil četrti (+0,949), na naslednjih ... Siol.net

Pierre Gasly najhitrejši na prvem treningu F1

6d Svetovni prvak Britanec Lewis Hamilton (Mercedes), vodilni v prvenstvu, je bil četrti (+0,949), na naslednjih dveh mestih sta bila z več kot sekundo zaostanka voznika Ferrarija Charles Leclerc iz Monaka (+1,080) in Nemec Sebastian Vettel (+1,131). Dnevnik

Gasly najhitrejši na prvem treningu

6d Silverstone - Francoz Pierre Gasly (Red Bull) je bil najhitrejši na prvem treningu pred VN Velike Britanije v formuli 1 (1:27,173). V Silverstonu je bil pred nedeljsko dirko svetovnega prvenstva drugi Finec Valtteri Bottas (Mercedes, +0,456), tretji pa Nizozemec Max Verstappen (Red Bull, + 0,836), zmagovalec prejšnje dirke konec junija ... Delo

Pri Mercedesu stavijo na domače angleško vreme

6d Silverstone - Nič kaj dobre popotnice pred domačo dirko v Silverstonu si ni privozil svetovni prvak v formuli 1 Lewis Hamilton na VN Avstrije. Prvič v sezoni ni stal na zmagovalnem odru, njegov mercedes ni bil konkurenčen red bullu, ferrariju, tudi ne dirkalniku moštvenega tekmeca Valtterija Bottasa. Je bil le ... Delo

VN Velike Britanije - Hamilton želi rekordno šesto zmago

7d V nedeljo je na sporedu deseta dirka formule ena v letošnji sezoni svetovnega prvenstva. Dirkači se bodo v Silverstonu pomerili za VN Velike Britanije. Britance je v sredo razveselila vest, da bodo dirkalniki kraljice motošporta v Silverstonu hrumeli vsaj še pet let, potem ko je vodstvo formule ena podaljšalo sodelovanje ... RTV Slovenija

Silverstone ostaja v koledarju F1 najmanj do 2024

8d "Vedno smo poudarjali, da če si želimo dolgoročno prihodnost formule 1, moramo ohraniti zgodovinska prizorišča. Silverstone in Velika Britanija predstavljata zibelko našega športa," je dejal šef tekmovanja Chase Carey. Če se ne bi dogovorili, bi bila nedeljska dirka zadnja na tem prizorišču, saj so v Silverstonu uveljavili klavzulo za konec ... Siol.net