Simultanka Hamiltona, nov (strateški) polom Ferrarija

64d Po kazalcih iz kvalifikacij Ferrari ni imel realnih možnosti za zmago na nedeljski dirki formule ena za VN Španije, a zagotovo je imel lepe možnosti za stopničke, ki pa so izpuhtele po vnovičnih slabih odločitvah. Prvo glavno napako je že pred prvim zavojem dirke storil Sebastian Vettel. Nemec, ki je ... RTV Slovenija

Razočarani Bottas česa takšnega doslej na dirkah še ni doživel

64d Ljubljana – Mercedesova zvezdnika Lewis Hamilton in Valtteri Bottas sta spisala novo poglavje v zgodovini formule 1, potem ko sta na peti letošnji dirki slavila še peto (zaporedno) dvojno zmago, kar je nov rekord. Zmagovalca so znova odločili uvodni metri, v katerih je tokrat Hamilton z drugega štartnega položaja švignil ... Delo

Hamiltonu dirka v Barceloni in vodstvo v SP

65d Novo razočaranje je doživel Ferrari, saj je bil njegov prvi mož Nemec Sebastian Vettel tokrat le četrti. Mercedes je še petič v sezoni dosegel dvojno zmago, na vrhu skupnega seštevka pa je zdaj današnji zmagovalec Hamilton, ki je nadoknadil točko zaostanka za finskim sotekmovalcem in zdaj vodi s sedmimi točkami ... Ekipa24

65d Novo razočaranje je doživel Ferrari, saj je bil njegov prvi mož Nemec Sebastian Vettel tokrat le četrti. Mercedes je še petič v sezoni dosegel dvojno zmago, na vrhu skupnega seštevka pa je zdaj današnji zmagovalec Hamilton, ki je nadoknadil točko zaostanka za finskim sotekmovalcem in zdaj vodi s sedmimi točkami ... Dnevnik

Menjava na vrhu skupnega seštevka

65d Britanec Lewis Hamilton (Mercedes) je zmagovalec dirke svetovnega prvenstva formule 1 v Barceloni. Na peti letošnji dirki je dosegel tretjo zmago, uspeh Mercedesa pa je potrdil Finec Valtteri Bottas z drugim mestom. Tretji je bil Nizozemec Max Verstappen (Red Bull). Novo razočaranje je doživel Ferrari, saj je bil njegov prvi ... Žurnal24

65d Britanec Lewis Hamilton (Mercedes) je zmagovalec dirke svetovnega prvenstva formule 1 v Barceloni. Na peti letošnji dirki je dosegel tretjo zmago, uspeh Mercedesa pa je potrdil Finec Valtteri Bottas z drugim mestom. Tretji je bil Nizozemec Max Verstappen (Red Bull). Novo razočaranje je doživel Ferrari, saj je bil njegov prvi ... Delo

65d Novo razočaranje je doživel Ferrari, saj je bil njegov prvi mož Nemec Sebastian Vettel tokrat le četrti. Mercedes je še petič v sezoni dosegel dvojno zmago, na vrhu skupnega seštevka pa je zdaj današnji zmagovalec Hamilton, ki je nadoknadil točko zaostanka za finskim sotekmovalcem in zdaj vodi s sedmimi točkami ... Siol.net

Dirka za VN Španije, Barcelona

65d Ob 15.10 se bo v Montmelu pri Barceloni začela peta preizkušnja letošnje sezone v formuli ena. Dirkači se merijo na dirki za VN Španije. Dirkališče, ki ga dirkači poznajo zelo dobro. Na njem so opravljali zimska testiranje pred začetkom nove sezone, tedaj je bil v prednosti Ferrari. Tokrat sta bila ... RTV Slovenija

Bottas spet ugnal Hamiltona

66d Vodilni v skupnem seštevku svetovnega prvenstva formule 1, Finec Valtteri Bottas (Mercedes), bo nedeljsko VN Španije v Barceloni začel s prvega startnega mesta, potem ko je bil z rekordom proge 1:15,406 minute najhitrejši v današnjih kvalifikacijah. Za Finca je to tretji "pole-position" zaporedoma. Zdaj gre zares Šport Hamilton: "Bottas kopira ... Žurnal24

Bottas z rekordom proge do prvega štartnega mesta

66d Z drugega mesta bo štartal njegov moštveni kolega, Britanec Lewis Hamilton, ki je zaostal 0,634 sekunde, s tretjega pa Ferrarijev Nemec Sebastian Vettel, ki je zaostal že skoraj devet desetink sekunde. Mercedes je na vseh štirih letošnjih dirkah pobral prvi dve mesti, novo priložnost za podoben uspeh pa bo imel ... Siol.net

Bottas z rekordom proge do prvega startnega mesta

66d Z rekordom proge 1:15,406 minute je bil najhitrejši v današnjih kvalifikacijah. Za Finca je to tretji "pole-position" zaporedoma. Z drugega mesta bo startal njegov moštveni kolega, Britanec Lewis Hamilton, ki je zaostal 0,634 sekunde, s tretjega pa Ferrarijev Nemec Sebastian Vettel, ki je zaostal že skoraj devet desetink sekunde. Mercedes ... Ekipa24

Hamilton najhitrejši na zadnjem treningu pred VN Španije

66d Tretji čas je dosegel vodilni v svetovnem prvenstvu, Finec Valtteri Bottas, ki je v drugi srebrni puščici zletel s steze. Zaradi njegovega "izleta" je bil zadnji prosti trening za kratek čas prekinjen. Na prvih štirih dirkah SP je Mercedesov dvojec slavil dvojno zmago. V SP vodi Bottas s točko prednosti ... Dnevnik

Hamilton najhitrejši na zadnjem treningu

66d Tretji čas je dosegel vodilni v svetovnem prvenstvu, Finec Valtteri Bottas, ki je v drugi srebrni puščici zletel s steze. Zaradi njegovega "izleta" je bil zadnji prosti trening za kratko prekinjen. Na prvih štirih dirkah SP je Mercedesov dvojec slavil dvojno zmago. V SP vodi Bottas s točko prednosti pred ... Siol.net

Hamilton: "Bottas kopira moje nastavitve."

66d Po štirih dirkah letošnje sezone formule 1 ima Valtteri Bottas (Mercedes) na lestvici točko prednosti pred aktualnim svetovnim prvakom Lewisom Hamiltonom (Mercedes). Dirkača Mercedesa sta letos zabeležila že štiri dvojne zmage in sta še vedno nepremagana na dirkah za veliko nagarado. Oba sta se dvakrat povzpela na najvišjo stopničko, Bottas ... Žurnal24

Bottas prvi na obeh petkovih treningih v Barceloni

66d Prvi Ferrarijev voznik Nemec Sebastian Vettel je bil četrti. Bottas je bil najhitrejši že na današnjem prvem prostem treningu. Na dirkališču v predmestju Barcelone sta se za voznikom Mercedesa uvrstila dirkača Ferrarija, drugi je bil Vettel, tretji pa Leclerc. Hamilton je bil dopoldne četrti. Dirka v Barceloni bo peta v ... Dnevnik

Bottasu tudi drugi trening v Barceloni

67d Na drugem treningu je za 49 tisočink premagal moštvenega sotekmovalca Britanca Lewisa Hamiltona, tretji je bil Monačan Charles Leclerc (Ferrari). Prvi Ferrarijev voznik Nemec Sebastian Vettel je bil četrti. Bottas je bil najhitrejši že na današnjem prvem prostem treningu. Na dirkališču v predmestju Barcelone sta se za voznikom Mercedesa uvrstila ... Ekipa24

Bottas tudi v drugo na vrhu, Ferrarija tri desetinke za Mercedesoma

67d Mladi Monačan Charles Leclerc je bil zopet hitrejši od prvega voznika Ferrarija Sebastiana Vettla, za 88 stotink sekunde. Peti čas drugega prostega treninga je postavil Max Verstappen (Red Bull), šestega Romain Grosjean (Haas), sedmega Pierre Gasly (Red Bull). Francoz je bil tudi zadnji dirkač, ki je za vodilnim Bottasom zaostal ... Siol.net

Bottasu prvi prosti trening v Barceloni

67d Današnji drugi prosti trening se bo pričel ob 15. uri. Ekipa24

67d Na dirkališču v predmestju Barcelone sta se za voznikom Mercedesa uvrstila dirkača Ferrarija, drugi je bil Nemec Sebastian Vettel, tretji pa Monačan Charles Leclerc. Današnji drugi prosti trening se bo pričel ob 15. uri. Siol.net

Še Lewis Hamilton drži pesti za močnejši Ferrari

67d Barcelona - Hrup dirkalnikov formule 1 bo v Barceloni preglasil stokanje navijačev ob izpadu tamkajšnjih nogometašev iz lige prvakov, dirka za VN Španije pa bo tudi najboljši popravni izpit za Ferrari, ki se mu sezona ne odvija po načrtih. Prav na Circuit de Catalunya so rdečim zrasli apetiti po sila ... Delo

Bottas dobil prvi trening v Barceloni

67d Valtteri Bottas je z mercedesom dobil prvi prosti trening pred nedeljsko dirko formule ena za VN Španije v Montmelu pri Barceloni. Finec se je na vrhu razpredelnice večkrat udaril za prvo mesto z obema ferrarijema, a na koncu je s časom 1:17,951 vendarle osvojil vrh. Zadnje pol ure treninga je ... RTV Slovenija

Izboljšave in popoln napad pri Ferrariju

67d Španija bo naslednje prizorišče dirke formule 1, na stezi pri Barceloni pa dirkači merijo moči že od leta 1991. Ekipe jo sicer odlično poznajo, saj na njej opravljajo večino zimskih testiranj, letos pa so bili na njih najmočnejši pri Ferrariju. Zato mnogi ocenjujejo, da je njihov letošnji začetek sezone negativno ... Dnevnik

VN Španije - mercedesa po peto zaporedno dvojno zmago

68d V nedeljo je v Barceloni na sporedu peta dirka letošnje sezone formule ena, dirka za VN Španije, ki jo bodo po letošnji sezoni črtali s koledarja kraljice motošporta. Dirkališče v Montmelu pri katalonski prestolnici dirkači zelo dobro poznajo, saj tam opravljajo zimska testiranja. Tudi tokrat sta glavna favorita mercedesa, Lewis ... RTV Slovenija