Urugvaj premagal Čile, slovo Japonske in Ekvadorja

88d Na stadionu Maracana v Rio de Janeiru so Urugvajci prehiteli vodilne v skupini, Čilence, in končali prvi del prvenstva s sedmimi točkami, Čilenci so jih zbrali šest. Urugvaj se bo v soboto tako na izpadanje v Salvadorju pomeril s Perujem, Čile pa bo obrambo naslova prvaka Južne Amerike in lov ... Ekipa24

Urugvajci z golom Cavanija premagali branilce naslova

88d Nogometaši Urugvaja so zahvaljujoč zadetku Edinsona Cavanija v 82. minuti tekme proti branilcem naslova južnoameriškega prvenstva, Čilencem, z zmago z 1:0 osvojili prvo mesto v skupini C. Tako Ekvador kot Japonska sta po remiju (1:1) ostala brez izločilnih bojev na Copi Americi. Na stadionu Maracana v Rio de Janeiru so ... Žurnal24

#video Urugvaj premagal Čile, slovo Japonske in Ekvadorja

88d Na stadionu Maracana v Rio de Janeiru so Urugvajci prehiteli vodilne v skupini, Čilence, in končali prvi del prvenstva s sedmimi točkami, Čilenci so jih zbrali šest. Urugvaj se bo v soboto tako na izpadanje v Salvadorju pomeril s Perujem, Čile pa bo obrambo naslova prvaka Južne Amerike in lov ... Dnevnik

Urugvaj po zmagi do prvega mesta in četrtfinala

88d Edini gol na tekmi med Urugvajem in Čilom je v 82. minuti zadel zvezdnik PSG Edinson Cavani, ki je tako svoji reprezentanci priboril najboljše izhodiščno mesto v četrtfinalu. Druga tekma v skupini C med Japonsko in Ekvadorjem se je končala z remijem 1:1. Japonci so tekmovanje sklenili z dvema točkama, ... Siol.net

#video Martinez in Aguëro Argentince rešila pred izpadom

89d Na prvenstvu neprepričljivi Argentinci so po bledih predstavah proti Kolumbiji in Paragvaju tokrat le zaigrali bolje. Od gostitelja prihodnjega svetovnega prvenstva Katarja so bili boljši v pravzaprav vseh elementih nogometne igre, še posebej dejavni pa so bili v napadalni polovici, saj so proti nasprotnikovim vratom ustrelili kar devetnajstkrat, od tega ... Dnevnik

Svet se smeji Messiju, to je bilo SLABO: Zvezdnik Barcelone kot popoln začetnik žogo poslal v 'vesolje'! (video)

89d Albiceleste so se reševali proti azijskim prvakom iz Katarja, ki na tekmovanju nastopajo s posebnim povabilom. S 14 naslovi najboljša reprezentanca v zgodovini tekmovanja je po napaki katarske obrambe že v 4. minuti prišla v vodstvo, ko je žogo prestregel in jo v gol poslal Lautaro Martinez. Argentinci so imeli ... Ekipa24

Lionel Messi ni čaral, Argentina v četrtfinale

90d Ljubljana - Argentini je odleglo, Lionel Messi je še v igri za prvo člansko lovoriko v reprezentančnem dresu. Po zmagi z 2:0 proti povabljenemu na "Copa America" Katarju se je Argentina izognila popolni blamaži in izpadu s prvenstva že v skupinskem delu tekmovanja. Najboljši nogometaš na svetu ni bil blestel, ... Delo

Argentini je na koncu vendarle uspelo

90d Lionel Messi je bil po dveh izgubljenih finalih na zadnjih dveh južnoameriških prvenstvih tokrat pred tem, da se z Argentino od tekmovanja poslovi že v predtekmovanju, kar bi bila za svetovne podprvake iz leta 2014 velika katastrofa. Argentinci, ki so pred tem v skupini B izgubili proti Kolumbiji in remizirali ... Siol.net

Sanchez poslal Čile v četrtfinale Cope Americe

91d V Areni Fonte Nova v Salvadorju je bilo po prvem polčasu 1:1. Že v osmi minuti so povedli Čilenci, ko je Jose Fuenzalida žogo z močnim udarcem preusmeril proti vratom, žoga pa se je odbila od vratnice v notranji del gola. Ekvadorski čuvaj mreže Alexander Dominguez je bil povsem nebogljen. ... Dnevnik

Sanhez poslal Čile v četrtfinale

91d Po Kolumbiji je Čile drugi udeleženec četrtfinala južnoameriškega nogometnega prvenstva. Čile ima tako kot Kolumbija po dveh krogih skupinskega dela turnirja dve zmagi. Branilec naslova je v skupini C z 2:1 (1:1) odpravil Ekvador. Zmagoviti gol je v 51. minuti prispeval Alexis Sanchez. V Areni Fonte Nova v Salvadorju je ... Žurnal24

V Angliji ne more zadeti BAZENA, v Južni Ameriki pa je z MOJSTROVINO takole poslal ... (VIDEO)

91d V Areni Fonte Nova v Salvadorju je bilo po prvem polčasu 1:1. Že v osmi minuti so povedli Čilenci, ko je Jose Fuenzalida žogo z močnim udarcem preusmeril proti vratom, žoga pa se je odbila od vratnice v notranji del gola. Ekvadorski čuvaj mreže Alexander Dominguez je bil povsem nebogljen. ... Ekipa24

91d Po Kolumbiji je Čile drugi udeleženec četrtfinala južnoameriškega nogometnega prvenstva. Dvakratni branilci naslova so v skupini C z 2:1 (1:1) odpravili Ekvador. Zmagoviti gol je v 51. minuti prispeval Alexis Sanchez. V Areni Fonte Nova v Salvadorju je bilo po prvem polčasu 1:1. Že v osmi minuti so povedli Čilenci, ... RTV Slovenija

Sanchez poslal Čile v četrtfinale

91d V Areni Fonte Nova v Salvadorju je bilo po prvem polčasu 1:1. Že v osmi minuti so povedli Čilenci, ko je Jose Fuenzalida žogo z močnim udarcem preusmeril proti vratom, žoga pa se je odbila od vratnice v notranji del gola. Ekvadorski čuvaj mreže Alexander Dominguez je bil povsem nebogljen. ... Siol.net

#video Japonci še vedno upajo na preboj v izločilne boje

92d Čeprav je Urugvaj veljal za favorita na tej tekmi, so se Japonci izkazali za žilavega in zelo enakovrednega nasprotnika. Da so Urugvajci podcenjevali Japonce, se je izkazalo že v 25. minuti, ko je Kodžii Mijoši ukanil zaspano urugvajsko obrambo ter samurajem priskrbel vodstvo z 1:0. Urugvaj je prišel do izenačenje ... Dnevnik

Urugvaj le remiziral z olimpijsko zasedbo Japonske

92d V četrtek so na Copi Americi 2019 odigrali le eno tekmo, kjer pa je prišlo do presenečenja. Favorizirani Urugvaj je pred številnimi svojimi navijači na koncu bil lahko srečen s točko proti Japonski, ki je dvakrat vodila. Na uvodni tekmi južnoameriškega prvenstva je Urugvaj razbil Ekvador s kar 4:0, medtem ... RTV Slovenija

Urugvaj se je dvakrat reševal, prvič s pomočjo kontroverzne 11-metrovke #video

92d Japonci so na južnoameriško prvenstvo pripotovali s statusom povabljenca in z mlado zasedbo, ki jo pripravljajo na izzive na olimpijskem turnirju v Tokiu (2020). V prvem krogu so doživeli hud poraz proti Čilu (0:4), v drugem nastopu pa prikazali veliko boljši nogomet in dodobra namučili Urugvaj. Vrhunci dvoboja med Urugvajem ... Siol.net

Argentina v škripcih, popolne blamaže jo je rešil Messi #video

93d Gavči imajo na papirju zvezdniško zasedbo, s katero spadajo med favorite za osvojitev južnoameriške lovorike, na zelenici pa osvajajo bistveno manj točk od načrtovanih. Po porazu s Kolumbijo (0:2) so Argentinci ostali brez zmage tudi proti Paragvaju (1:1). Da ostajajo v boju za napredovanje tudi v zadnjem krogu, ko jih ... Siol.net

Brazilci razočarali navijače in si prislužili žvižge #video

94d Brazilija gosti južnoameriško prvenstvo petič. V prejšnjih primerih je še vedno izkoristila prednost domačega igrišča in postala prvak (nazadnje leta 1989). Ji bo uspelo tudi letos? Selecao po uvodni zmagi nad Bolivijo (3:0) ni nadaljeval zmagovitega niza proti Venezuelu. Razveljavljeni zadetek Gabriela Jesusa, ki je dvignil veliko prahu: Mreži v ... Siol.net

Japonski Messi ni bil kos razigranemu Čilu

95d Aktualni prvaki Čilenci so južnoameriško prvenstvo v Braziliji začeli silovito. Na svoji uvodni tekmi v Sao Paulu so premagali Japonsko s 4:0 in se na lestvici skupine C izenačili z Urugvajem, ki je dan pred tem z identičnim izidom ugnal Ekvador. Nogometaši selektorja Reinalda Ruede so na turnirju južnoameriških reprezentanc ... Dnevnik

Branilci južnoameriškega naslova visoko premagali Japonce

95d Prvak Cope Americe 2015 in 2016 Čile je odprl obrambo celinskega naslova z visoko zmago s 4:0 nad Japonsko, ki je kot povabljena reprezentanca prišla v Brazilijo z olimpijsko reprezentanco. Za ekipo trenerja Reinalda Ruede je proti gostujoči azijski reprezentanci v Sao Paulu v prvem delu zadel Erick Pulgar (41.). ... RTV Slovenija

Čilenci pokazali mišice samurajem in japonskemu Messiju #video

95d Za najvišjo zmago v prvem krogu skupinskega dela tekmovanja sta poskrbela Urugvaj in Čile. Dvakratni svetovni prvaki so s 4:0 odpravili Ekvador, med strelce pa sta se vpisala tudi vroča napadalca Edinson Cavani in Luis Suarez. Štiri zadetke so dosegli tudi nogometaši Čila. Dvakratni zaporedni južnoameriški prvaki so si privoščili ... Siol.net

Urugvajci tresejo mrežo kot za stavo

96d Nogometaši Urugvaja, ki so rekorderji po številu osvojenih naslovov južnoameriškega prvaka, saj so naziv najboljšega na zeleni celini osvojili petnajstkrat, so se v lov za novo lovoriko podali v velikem slogu. Na svoji uvodni tekmi turnirja v Braziliji so se še 46. pomerili z Ekvadorjem in ga premagali s 4:0. ... Dnevnik

V osmini finala ženskega SP še Španija in Kitajska

96d V skupini B je Nemčija v Montpellierju premagala Južnoafriško republiko s 4:0 in le potrdila prvo mesto v skupini. Zadele so Melanie Leupolz v 14., Sara Däbritz v 29., Alexandra Popp v 40. in Lina Magull v 58. minuti. Drugo mesto je zasedla Španija, ki je v Le Havru igrala ... Ekipa24

Cavani in Suarez sta se poigrala s tekmeci

96d Na Maracani so se pomerili Paragvajci in Katarci, azijski prvaki, ki kot gosti nastopajo na Copi Americi. Že v četrti minuti je Oscar Cardozo z bele točke popeljal Paragvaj v vodstvo, ki ga je v 56. minuti Derlis Gonzalez povišal na 2:0. A Katarci se niso predali in so z ... Ekipa24

Urugvaj ponižal Ekvador, odmeva mojstrovina Cavanija #video

96d Za najvišjo zmago dozdajšnjega dela tekmovanja je poskrbel Urugvaj. Dvakratni svetovni prvaki so kar s 4:0 odpravili Ekvador, med strelce pa sta se vpisala tudi vroča napadalca Edinson Cavani in Luis Suarez. Dolgolasi napadalec PSG je poskrbel za najlepši zadetek na dvoboju. Zadetek Cavanija proti Ekvadorju: Katar, ki bo leta ... Siol.net

Paragvaj le remiziral s Katarajem, visoka zmaga Urugvaja

96d Rio de Janeiro - Katarci, gosti na južnoameriškem nogometnem prvenstvu in naslednji gostitelji mundiala, so na slovitem stadionu Maracana v Rio de Janeiru priredili preobrat in v skupini B remizirali (2:2) s Paragvajci. Medtem pa je Urugvaj v skupini C na krilih Edinsona Cavanija in Luisa Suareza visoko, s 4:0 ... Delo

#video Remi Paragvaja in Katarja, Urugvaj nadigral Ekvador

96d Na Maracani so se pomerili Paragvajci in Katarci, azijski prvaki, ki kot gosti nastopajo na Copi Americi. Že v četrti minuti je Oscar Cardozo z bele točke popeljal Paragvaj v vodstvo, ki ga je v 56. minuti Derlis Gonzalez povišal na 2:0. A Katarci se niso predali in so z ... Dnevnik

Urugvaj skočil na vrh razpredelnice

96d Katarci, gosti na južnoameriškem nogometnem prvenstvu in naslednji gostitelji mundiala, so na slovitem stadionu Maracana v Rio de Janeiru priredili preobrat in v skupini B remizirali (2:2) s Paragvajci. Medtem pa je Urugvaj v skupini C na krilih Edinsona Cavanija in Luisa Suareza visoko, s 4:0 v Belo Horizonteju odpravil ... Žurnal24

Nastopanje za Argentino ostaja nočna mora za Messija

97d Nogometni virtuoz Lionel Messi je do zdaj izgubil štiri finalne tekme z argentinsko reprezentanco. Nazadnje je dvakrat zapored ostal praznih rok tudi na južnoameriškem prvenstvu, ko je njegova izbrana vrsta po streljanju enajstmetrovk klonila proti Čilu. Agonija argentinske reprezentance z Messijem v glavni vlogi se nadaljuje tudi na letošnjem turnirju, ... Dnevnik

Paragvaj zapravil dva zadetka prednosti

97d Zadetka Rogerja Martineza in Duvana Zapataste v zadnjih 20 minutah tekme sta Kolumbiji prinesla prvo zmago nad Argentino v zadnjih 20 letih. Poraz proti Kolumbiji je bil njihov prvi na prvenstvu po letu 2007, ko so v finalu Cope Americe izgubili proti Brazilcem. Sicer so trikrat (proti Urugvaju in dvakrat ... Siol.net

Najvišji poraz v zgodovini Argentincev

97d Približno tri milijarde evrov vredne nogometne reprezentance so že ujele delovno temperaturo na južnoameriškem prvenstvu. Izjemo predstavlja le Argentina, ki ji nista pomagala niti dva Lionela … Selektor Scaloni še ni našel koncepta argentinske igre, prvi zvezdnik Messi je bil v derbiju s Kolumbijo daleč od ravni, na kakršni je ... Delo

Messi znova s sklonjeno glavo

97d Lov Lionela Messija na prvi naslov v dresu reprezentance Argentine, potem ko je z ekipo štirikrat pokleknil na zadnji stopnici, v finalu, se ni dobro začel. "Gavči" so uvodno tekmo južnoameriškega prvenstva v brazilskem Salvadorju proti Kolumbiji izgubili (0:2), čeprav so bili v drugem polčasu boljši tekmec. Boleč spomin Šport ... Žurnal24

Argentina južnoameriško prvenstvo začela s porazom

97d Zadetka Rogerja Martineza in Duvana Zapataste v zadnjih 20 minutah tekme sta Kolumbiji prinesla prvo zmago nad Argentino v zadnjih 20 letih. Poraz proti Kolumbiji je bil njihov prvi na prvenstvu po letu 2007, ko so v finalu Cope Americe izgubili proti Brazilcem. Sicer so trikrat (proti Urugvaju in dvakrat ... Dnevnik

Z ARGENTINO je veliki FAVORIT na Copa Americi, že na prvi tekmi pa je MESSI doživel pravi POLOM! (video)

97d Zadetka Rogerja Martineza in Duvana Zapataste v zadnjih 20 minutah tekme sta Kolumbiji prinesla prvo zmago nad Argentino v zadnjih 20 letih. Poraz proti Kolumbiji je bil njihov prvi na prvenstvu po letu 2007, ko so v finalu Cope Americe izgubili proti Brazilcem. Sicer so trikrat (proti Urugvaju in dvakrat ... Ekipa24

Odsotnosti Neymarja ni bilo čutiti

98d Brazilija je z zmago s 3:0 (0:0) proti Boliviji odprla letošnjo izvedbo južnoameriškega nogometnega prvenstva, ki je bolj znano z imenom Copa America. V Sao Paulu sta za gostitelje tega turnirja zadela Coutinho v 50. in 53. minuti ter Everton v 85. minuti. Vsaj na uvodni tekmi ni bilo čutiti ... Žurnal24

Ni Neymarja? NI PANIKE! Strelska EKSPLOZIJA na uvodni tekmi Copa Americe, Brazilci ZLAHKA SLAVILI

98d Brazilija je z zmago s 3:0 (0:0) proti Boliviji odprla letošnjo izvedbo južnoameriškega nogometnega prvenstva, ki je bolj znano z imenom Copa America. V Sao Paulu sta za gostitelje tega turnirja zadela Coutinho v 50. in 53. minuti ter Everton v 85. minuti. Vsaj na uvodni tekmi ni bilo čutiti ... Ekipa24

Se bo Messi otresel slovesa osmoljenca?

98d S tekmo med Brazilijo in Bolivijo, ki je bila odigrana danes ponoči, se je v Braziliji začelo že 46. južnoameriško nogometno prvenstvo. To je obenem zadnje prvenstvo, odigrano na liha leta, saj bo od prihodnjega leta potekalo v isti sezoni kot šampionat stare celine. Znova se ga bo udeležilo dvanajst ... Dnevnik

Brazilci odpirajo prvenstvo, na katerem bo v središču pozornosti Messi

99d Na letošnjem južnoameriškem pokalu nastopa 12 reprezentanc, med njimi sta dve povabljenki iz Azije. Japonska in Katar, ki je letos osvojil naslov azijskega prvaka in bo prihodnje leto gostil svetovno prvenstvo. Rekorder je Urugvaj s 15 naslovi, na zadnjih dveh prvenstvih pa je zmagal Čile. Argentina je ob zadnjih dveh ... Siol.net

Komu »Neymarjev« pokal?
Slovenske novice

99d LJUBLJANA – Pokal Amerike – letos z desetimi najboljšimi južnoameriškimi reprezentancami ter gosti iz Japonske in Katarja – je najstarejše mednarodno nogometno tekmovanje in v 103-letni zgodovini je ponudil domala vse. Pred 46. izvedbo tako vnovič najbolj napenjajo mišice navijači domače Brazilije in Argentine, pozabljajo pa, da so prvi nazadnje ... Slovenske novice

Namesto Cope Neymar – Messijeva odrešitev?

99d Pokal Amerike – letos z desetimi najboljšimi južnoameriškimi reprezentancami ter gosti iz Japonske in Katarja – je najstarejše mednarodno nogometno tekmovanje in v 103-letni zgodovini je ponudil domala vse. Pred 46. izvedbo tako vnovič najbolj napenjajo mišice navijači domače Brazilije in Argentine, pozabljajo pa, da so prvi nazadnje osvojili lovoriko ... Delo

Začenja se najstarejše in najbolj čudno nogometno tekmovanje na svetu

99d Gostila ga bo Brazilija, ki bi morala biti gostiteljica že leta 2015, a jo je v tej vlogi zamenjal Čile, ki bi moral biti gostitelj letos. Brazilci so namreč ocenili, da bi bil zanje prevelik zalogaj. Dve leti pred tem so gostili pokal konfederacij, leto pred tem svetovno prvenstvo in ... Siol.net

Nova priložnost Messija za prvo reprezentančno lovoriko

100d Medtem ko je v razmahu žensko svetovno nogometno prvenstvo v Franciji, se bodo junija začela še tri moška celinska prvenstva - južnoameriško, prvenstvo Concacafa in afriško prvenstvo. Največ zanimanja predvsem zaradi velesil Brazilije in Argentine žanje južnoameriško prvenstvo oziroma Copa America. Začelo se bo v petek, gostiteljica pa je Brazilija. ... RTV Slovenija

Messi ima neporavnane račune

101d Naslov prvaka brani Čile, ki je dobil zadnji dve izvedbi v letih 2015 in 2016. Ta tokrat na stavnicah kotira na petem mestu za gostiteljico, Argentino, Urugvajem in Kolumbijo. V skupini A bodo igrali Brazilija, Bolivija, Venezuela in Peru, v skupini B Argentina, Kolumbija, Paragvaj in povabljenec Katar, v skupini ... Žurnal24

Brazilci favoriti, Argentinci z Messijem motivirani za južnoameriško prvenstvo

101d V skupini A bodo igrali Brazilija, Bolivija, Venezuela in Peru, v skupini B Argentina, Kolumbija, Paragvaj in povabljenec Katar, v skupini C pa Urugvaj, Ekvador, povabljenka Japonska in Čile. V četrtfinale se bosta uvrstili prvo- in drugouvrščena ekipa iz vsake skupine ter dve najboljši tretjeuvrščeni. V skupini A sta favorita ... Siol.net