Trimo ne popušča, Ribnica drsi navzdol, Dobova za gol
Dolenjski list

12d 22.11.2020 | 09:00 Novo mesto - V 10. krogu državnega prvenstva v rokometu je Trimo doma brez večjih težav ugnal LL Grosist Slovan, Ribnica po porazu proti Mariboru drsi v spodnji del lestvice, Dobova je proti Slovenj Gradcu izgubila za gol, tekma med Krko in Butan Plinom Izola pa je ... Dolenjski list

Rokometašice Krke do nove zmage

13d 21.11.2020 | 09:00 Novo mesto - Rokometašice novomeške Krke so včeraj odigrale zaostalo tekmo 6. kroga prve državne rokometne lige. Doma so z 32:23 premagale Zagorje. Novomeščanke so že ob polčasu vodile za pet zadetkov (18:13) in so s petimi zmagami ter dvema porazoma trenutno na tretjem mestu državnega prvenstva. ... Dolenjski list

Dobovec v derbiju boljši od Ptuja

13d Dobovec ima s popolnim izkupičkom tri točke naskoka pred Ptujčani, na tretjem mestu pa ostaja Litija, ki je remizirala (2:2) proti četrtouvrščenemu Oplast Kobaridu. Zmag sta se v osmem krogu 1. SFL veselila še Bronx Škofije, ki so opravile z Dobrepoljem (4:1), in Tomaž Šic bar s tremi točkami proti ... Ekipa24

Hokejsko državno prvenstvo: zmaji pričakovano do treh v vrsto

14d Že v sredo je v Tivoliju kot domačin igrali MK Bled, ki je moral po dobrem začetku na koncu za gol razlike priznati premoč Slaviji Junior, ki se je utrdila na tretjem mestu lestvice. Tri je na domači ledeni ploskvi odigrala Slovenske železnice Olimpija, ki je pričakovano vse tri tudi ... Ekipa24

Mušič prepričan, da je bil pokalni poraz proti Jesenicam dobra šola

14d SŽ Olimpija je brez oddane točke na vrhu Alpske lige. Zmaji do prejšnje sobote tri tedne niso odigrali tekme, ta teden pa so imeli zelo zgoščen urnik v državnem prvenstvu. Oba derbija naslednji teden sta znova preložena. V Tivoliju so letos sestavili najmočnejšo ekipo v zadnjih letih. Vrnil se je ... RTV Slovenija

Hokejsko državno prvenstvo: dva izvrstna mladih Jeseničanov premalo

16d Po ponedeljkovem mučenju pomlajene SŽ Olimpije v državnem prvenstvu proti Celjanom so v torek zvečer zmaji odigrali še eno srečanje v domačem tekmovanju. Tokrat je glavni trener Gregor Polončič v postavo uvrstil vse svoje najboljše adute, ki so poskrbeli, da sinoči niti v enem trenutku ni prišlo do najmanjšega vprašanja ... Ekipa24

Hokejsko državno prvenstvo: David skoraj premagal Goljata

17d Ta teden bo pestro v državnem prvenstvu. SŽ Olimpija je včeraj odigrala prvo od treh domačih tekem v štirih dneh. V Tivoli so prišli Celjani, ki so se precej pomlajenim zmajem sijajno postavili po robu, čeprav sprva tega ni bilo opaziti. SŽ Olimpija je v 15. minuti vodila s 3:0 ... Ekipa24

Hokejska liga IHL: Triglav po petih tekmah popoln, prva točka za Celje

18d Gre za še eno mednarodno tekmovanje, v katerem igrajo tudi hrvaške in srbski ekipi, zaradi zdravstvenih razmer pa zaenkrat ta poteka v okrnjeni naravi, kajti med sabo moštva moči merijo zgolj znotraj držav. Najbolj trenutno kaže kranjskemu Triglavu, ki je odigral pet tekem in ni oddal niti ene točke. V ... Ekipa24

Derbi večera Belgijcem, Italijani skočili na vrh

18d Nogometna reprezentanca Belgije je v Leuvenu premagala Anglijo (2:0) in ima pred zadnjim kolom druge skupine A2 dve točki prednosti pred Dansko, ki je bila v Københavnu boljša od Islandije (2:1). "Rdeči vragi" iz Belgije so sijajno odprli obračun ter z goloma Yourija Tielemansa v 10. in Driesa Mertensa v ... Žurnal24

Belgijci po zmagi nad Angleži na pragu zaključnega turnirja lige narodov

18d "Rdeči vragi" iz Belgije so sijajno odprli obračun v Heverleeju ter z goloma Yourija Tielemansa v 10. in Driesa Mertensa v 24. minuti hitro povedli z 2:0. V nadaljevanju dvoboja se izid ni spremenil, Belgijci pa so pred zadnjim krogom zadržali dve točki pred Danci. Na drugi tekmi v tej ... Ekipa24

Slavnostni večer z napako za kapetana Sergia Ramosa

18d Ikona Reala iz Madrida Sergio Ramos velja za zanesljivega izvajalca enajstmetrovk. Na nedavni španski klasiki proti Barceloni je iz kazenskega udarca zadel že petindvajsetič zapored, kar je za branilca izjemen dosežek. Ramos pri strelih z bele točke praviloma deluje zelo samozavestno, a v športu se vsakomur prej ali slej zalomi. ... Dnevnik

Slovenci po zmagi v 94. minuti potrebujejo točko v Atenah

18d Nogometaši Slovenije so v 5. kolu skupinskega dela Lige narodov v Ljubljani premagali Kosovo (2:1). Odločilni gol je iz enajstmetrovke v 94. minuti zabil Josip Iličić. Več sledi! Liga narodov (skupina C3), 5. kolo: Slovenija - Kosovo 2:1 (0:0) Kurtić 62., Iličić 94./11m; Muriqi 58. Moldavija - Grčija 0:2 (0:2) ... Žurnal24

Po šovu Wijnalduma v Amsterdamu se BiH seli v Ligo B

18d Nogometaši Nizozemske so v 5. krogu Lige narodov v Amsterdamu premagali BiH s 3:1. Blestel je Georginio Wijnaldum, ki je že v uvodne četrt ure zadel dvakrat. Izbranci Franka de Boerja so močno pritisnili že na začetku tekme. Owen Wijndal je v 4. minuti z leve strani žele podati pred ... RTV Slovenija

Francozi na zaključnem turnirju, Ramos zgrešil dve enajstmetrovki

19d V obračunu evropskih in svetovnih prvakov sta se merili Portugalska in Francija, slednja je z zmago v gosteh z 1:0 osvojila prvo mesto v skupini in se že uvrstila na zaključni turnir naslednje leto. Temu je blizu tudi Nemčija po zmagi s 3:1 proti Ukrajini, Švedska pa je premagala Hrvaško ... Žurnal24

Hokejsko državno prvenstvo: Jeseničani popolni, Triglav dobil derbi s Slavijo Junior

21d Prvič smo po 23 dneh na tekmi lahko spremljali prvo moštvo Jesenic, ki je večji del posla proti Jesenicam mladi opravilo že do devete minute, saj so varovanci Mitja Šivica do takrat že trikrat zadeli. Šivic nam je sicer dan pred tekmo s pohvalnimi besedami govoril o stanju svojih varovancev, ... Ekipa24

Vlada naj bi že sprejela ukrepe, informacije drugačne kot zjutraj

21d Vlada ukrepe za obvladovanje epidemije tehta na seji na Brdu pri Kranju. Po zadnjih podatkih naj bi jih ministri že sprejeli, ti ukrepi pa naj bi bili zdaj manj strogi. Še zjutraj kazalo, da bo vlada sledila predlogom zdravstvenega ministra Tomaža Gantarja, kar bi pomenilo delovanje le nujnih storitev, zasebna ... Žurnal24

Presenetljiv poraz svetovnih prvakov - porazili so jih Finci

22d Ne le Slovenci, tudi svetovni prvaki Francozi so razočarali na prijateljski tekmi proti Finski, ki je presenetljivo slavila na pariškem Stade de Franceu z 2:0. Finci so povedli v 28. minuti - po tem, ko je obramba Francije na polovici zelenice izgubila žogo so krenili v hiter protinapad - Karjalainen ... RTV Slovenija

Šok v Parizu, delitev plena v Amsterdamu

22d Veliko presenečenje je v Parizu pripravila Finska. Ta je aktualne svetovne prvake Francoze premagala (0:2) z dvema zadetkoma v prvem polčasu. Najprej je po napaki Francozov na sredini zadel Marcus Forss, kmalu zatem je spektakularen gol od daleč zabil še Onni Valakari. Francozi, ki so nastopili v kombinirani postavi, so ... Žurnal24