Sladke in manj sladke težave Dina Skenderja pri Olimpiji

5d Ko so zeleno-beli v nedeljskem derbiju 7. kroga Prve lige Telekom Slovenije z atraktivnim zadetkom Mirala Samardžića, njegovim sploh prvim v slovenskem prvenstvu, ugnali branilce naslova iz Celja (1:0), se niso dolgo veselili zmage. Kmalu so v mislih preklopili na sredo, ki ponuja pokalni izziv. Enega najtežjih, ko je govora ... Siol.net

Manj poguma, manj golov
Slovenske novice

5d Reprezentančni premor je še bolj zaostril ligaško bitko, v kateri je v 7. krogu 1. SNL najkrajšo potegnila vodilna Mura. Pred trojico najtesnejših zasledovalcev je v pičlih dveh tekmah zapravila veliko prednost petih točk in že konec tedna bi lahko oddala vodilni položaj drugemu. Maribor, Olimpija in Tabor so v ... Slovenske novice

Najprej obramba, šele nato pogled v napad

6d Ko je Olimpija 20. avgusta po katastrofalno slabi igri izgubila na gostovanju v Kidričevem z Aluminijem z 0:1 ter je imela po treh tekmah dve točki z bledih remijev s Koprom (1:1) in Muro (0:0) ter je edini gol dosegla z enajstmetrovke, je vse kazalo, da so trenerju Dinu Skendru ... Dnevnik

Kapetan Olimpije ga noče izpostavljati, sodnikom pošilja sporočilo #video

6d Derbi 7. kroga Prve lige Telekom Slovenije med Olimpijo in Celjem, velika ponovitev odločilnega spopada za zadnjo prvenstveno krono, je pripadel Ljubljančanom. Zmaji so strli odpor prvakov Celjanov, strelskega prvenca v prvi ligi pa se je veselil kapetan zmajev Miral Samardžić. ''Pričakovali smo, da bodo Celjani trd, agresiven nasprotnik, a ... Siol.net

Štajerci odlično izkoristili reprezentančni premor

6d Nogometaši Maribora so očitno dobro izkoristili zgodovinsko dolg reprezentančni premor in uspešno uglasili svoj orkester. V dvoboju nekdanjih slovenskih prvakov so Štajerci zmleli Goričane, kljub temu pa njihov trener Mauro Camoranesi ve, da je še dolga pot do cilja, ki so si ga zastavili. V Novi Gorici so spremljali že ... Slovenske novice

Kapetan Samardžić odločil derbi v Stožicah

7d »Derbi ni bil videti lep, ampak je bil trd in točno takšen, kot smo ga pričakovali, z obilo agresije. V drugem polčasu smo Celjane stisnili v obrambo in z golom v zadnjih minutah zasluženo zmagali. Žoga je priletela tako, da sem lahko udaril polvolej. To je bil eden lepših zadetkov ... Dnevnik

Vodilna Mura spet izgubila, drenjanje na vrhu po zmagah Olimpije in Maribora

7d Po tem, ko je pred reprezentančnim premorom izgubila proti Bravu, je vodilna Mura brez samcate točke ostala še drugič v nizu. V nedeljo zvečer je doma z 1:2 izgubila proti Aluminiju. Kidričani so prvič do vodstva prišli po 27. minutah tekme, ko je z enajstih metrov zadel Lucas Mario Horvat. ... Siol.net

Olimpija v 85. minuti do zmage na derbiju kroga. Bo zmagala tudi Mura? #video

7d Olimpija je v derbiju kroga v Stožicah premagala Celje z 1:0 in prišla do tretje zmage v zadnjih štirih prvenstvenih tekmah, v katerih je osvojila deset točk. Ljubljančani so bili boljši od prvakov, ki tokrat niso pokazali veliko, a do odločilnega zadetka prišli šele tik pred koncem tekme. Odločilen gol ... Siol.net

V živo: oglejte si gol s sredine igrišča v Sežani. Derbi kroga v Stožicah. #video

7d V prvi nedeljski tekmi je Tabor v Sežani prišel še do četrte domače zmage v tej sezoni, potem ko je v obračunu ekip, ki sta prijetni presenečenji sezone, prišel do zmage z 2:0. Najprej je s tretjim prvenstvenim golom sezone sredi prvega polčasa zadel Grk Christos Rovas in izid je ... Siol.net

Camoranesi še bolj prepričan, da gre Maribor v pravo smer

7d Po evropski sramoti proti sevenoirskemu Colerainu se je moral od klopi Maribora ekspresno posloviti Hrvat Sergej Jakirović. Takrat je športni direktor vijoličastih Oliver Bogatinov povlekel potezo, ki ji je večina ploskala. Iz Sežane je pripeljal slovitega Maura Camoranesija, ki je na klopi Tabora pustil pečat. Ko je nekdanji dolgoletni italijanski ... Siol.net

Maribor je bil tokrat prepričljiv, Domžale so v krizi

8d Obe sobotni tekmi slovenskega prvenstva sta bili na Primorskem. Zvečer je Maribor, na klopi katerega je po le dveh točkah v zadnjih treh tekmah trenerju Mauru Camoranesiju pred gostovanjem v Novi Gorici voda že pošteno tekla v grlo, zlahka premagal Gorico, ki jo očitno čaka krčevit boj za obstanek, saj ... Siol.net

Zmaga ostala na Primorskem. Bo tako tudi z Mariborom?

8d Slovensko prvenstvo se je po reprezentančnem premoru nadaljevalo na Primorskem, kjer je novinec med prvoligaši Koper gostil Domžale, ki spet zaostajajo za pričakovanji in ne kažejo najboljše podobe. Tako je bilo tudi tokrat na Bonifiki, kjer so Koprčani, ki so med tednom v zaostali tekmi prišli do točke v Kidričevem, ... Siol.net

Čustvena tekma za kapetana Domžal

8d Reprezentančnega premora je konec, prvoligaški klubi nadaljujejo z maratonom. Prvoligaška karavana se bo danes najprej ustavila v Kopru. Prvič po letu 2017 se bosta za prvoligaške točke pomerila Koper in Domžale. Gostitelji bodo skušali izkoristiti prednost domačega igrišča in na prazni Bonifiki, priljubljenem stadionu za pripadnike rumene družine, saj so ... Siol.net

Vijolični prepočasni, da bi pospešili igro

8d Zanimivo bo videti, kako je reprezentančni premor vplival na razmerja sil na prvenstvenem odru. Nogometni prvoligaši bodo namreč ta vikend po dveh tednih prvenstvo nadaljevali s tekmami 7. kroga. Ta prinaša derbi med Olimpijo in prvakom Celjem, ta bo jutri v Stožicah. Prvi tekmi v Kopru in Novi Gorici bosta ... Slovenske novice