Uvrstitev na evropsko prvenstvo
Gorenjski Glas

219d Besedilo: Maja Bertoncelj Kategorija: Šport / petek, 11. januar 2019 / 11:13 Kranj – Na odločilni tekmi kvalifikacij so s 3 : 0 (17, 12, 23) premagala Izraelke in kvalifikacije zaključile s štirimi zmagami in dvema porazoma. Alessandro Chiappini, selektor Slovenije, je po tem uspehu povedal: »Zelo smo veseli današnje ... Gorenjski Glas

Na drugo evropsko prvenstvo (vsaj) po prvo zmago

219d Ekipa plus čas je rezultat. To je enačba slovenske ženske odbojkarske reprezentance, ki se je v sredo v Izraelu znova, drugič uvrstila na evropsko prvenstvo. Tudi za tiste, ki so že igrale pred štirimi leti na Nizozemskem, je to velik uspeh. Še bolj pa za one, ki gredo na prvenstvo ... Dnevnik

Obdobje pomlajevanja ni pustilo prask

220d Ljubljana – Ne le, da so slovenske odbojkarice obdobje pomlajevanja izbrane vrste preživele brez večjih prask, za nameček so ga tudi zelo uspešno. Domala ista ekipa, ki se je predlani v Stožicah okitila z naslovom svetovnih podprvakinj do 23 let, si je v sredo zagotovila drugi nastop na članskem EP. ... Delo

Slovenski odbojkarji bodo tekmece dobili v Bruslju, odbojkarice v Carigradu

220d Evropska odbojkarska konfederacija (CEV) je pozno ponoči, po zadnjem krogu kvalifikacij in opravljenih izračunih, objavila seznama 24 reprezentanc, ki se podajajo v boj za naslova evropskih prvakov in prvakinj. Slovenske odbojkarice bodo nasprotnice v skupinskem delu evropskega prvenstva dobile 23. januarja na žrebu, ki bo v Carigradu. Prvenstvo stare celine ... Siol.net

BURNA NOČ Slovenk v IZRAELU! Tole se jim je ZGODILO V HOTELU!

220d Slovenkam je zadostoval že osvojen niz ali pa skupaj zbranih 38 točk, da si drugič zagotovijo pot na prvenstvo stare celine. Pa niso nič kalkulirale, pač pa v Raanani Izraelke premagale še drugič z gladkih 3:0 in se veselile uspeha.Je pa tekma v Izraelu imela zanimivo predigro. Noč pred tekmo ... Ekipa24

Slovenke zlahka potrdile uvrstitev na EP

221d Odbojkarice Slovenije so se drugič v zgodovini uvrstile na evropsko prvenstvo. V zadnji tekmi kvalifikacij so na gostovanju pri Izraelu z gladko zmago (0:3) potrdile, da so za Belgijo druga najboljša ekipa kvalifikacijske skupine A. Drugo mesto, za katerega bi v Izraelu zadostoval že niz ali 38 osvojenih točk, je ... Žurnal24

Odbojkarice brez težav potrdile uvrstitev na EP

221d Slovenske odbojkarice so se drugič v zgodovini uvrstile na evropsko prvenstvo. To so potrdile na zadnji tekmi kvalifikacij v Izraelu, kjer so zmagale s 3:0 (17, 12, 23). Prvo mesto v skupini A so si že prej zagotovile Belgijke. Drugo mesto, za katerega bi v Izraelu zadostoval že niz ali ... RTV Slovenija

Slovenke z gladko zmago na EP

221d Tel Aviv - Slovenske odbojkarice so se drugič v zgodovini uvrstile na evropsko prvenstvo. V zadnji tekmi kvalifikacij so na gostovanju pri Izraelu z gladko zmago potrdile, da so za Belgijo druga najboljša ekipa kvalifikacijske skupine A. Drugo mesto, za katerega bi v Izraelu zadostoval že niz ali 38 osvojenih ... Delo

Slovenske odbojkarice drugič na EP

221d Drugo mesto, za katerega bi v Izraelu zadostoval že niz ali 38 osvojenih točk, je bilo dovolj, da so se uvrstile na prvenstvo, ki bo potekalo v štirih državah, in sicer v Turčiji, na Poljskem, Slovaškem in Madžarskem. Prvič so Slovenke na evropskem prvenstvu igrale leta 2015, ko so na ... Ekipa24

221dDnevnik

Slovenske odbojkarice po gladki zmagi drugič na evropsko prvenstvo

221d Drugo mesto, za katerega bi v Izraelu zadostoval že niz ali 38 osvojenih točk, je bilo dovolj, da so se uvrstile na prvenstvo, ki bo potekalo v štirih državah, in sicer v Turčiji, na Poljskem, Slovaškem in Madžarskem. Prvič so Slovenke na evropskem prvenstvu igrale leta 2015, ko so na ... Siol.net

Potrebujejo le še 38 točk

221d "Po zmagi nad Islandijo smo vse misli takoj usmerili proti Izraelu, saj teoretično še vedno nismo uvrščene na evropsko prvenstvo. Potrebna bo maksimalna koncentracija do konca, treningi potekajo po planu in v Izrael potujemo, da končamo začeto in se uvrstimo na evropsko prvenstvo," je po zadnjem treningu v Maribor dejala ... Siol.net

Nekdani izraelski minister Segev priznal vohunjenje za Iran

221d Nekdanji izraelski minister Gonen Segev je v dogovoru s tožilstvom priznal vohunjenje za Iran in bo odslužil 11 let zaporne kazni, je sporočilo izraelsko ministrstvo za pravosodje. Segev je bil leta 1995 in 1996 minister za energijo in infrastrukturo. Glede na dogovor s tožilstvom bo zaradi "resnega vohunjenja in predaje ... RTV Slovenija

V Izrael po dobljeni niz in uvrstitev na EP

221d Slovenske odbojkarice le še tekma loči od uvrstitve na letošnje evropsko prvenstvo. Po sobotni zmagi proti Islandiji jim lahko načrte prekrižajo le še Izraelke. Te po petih kvalifikacijskih tekmah v skupini A zasedajo tretje mesto in imajo tri točke manj od drugouvrščenih Slovenk, kar pomeni, da morajo za nastop na ... Dnevnik

Slovenke v Izrael po 38 točk oziroma en niz

222d Slovenske odbojkarice so že odpotovale v Izrael, kjer bodo v sredo poskušale potrditi uvrstitev na evropsko prvenstvo. Slovenke potrebujejo 38 točk oziroma osvojiti morajo le en niz. V slovenskem taboru sicer tudi od gostovanja v Raanani pričakujejo veliko, se pa tako strokovni štab kot igralke zavedajo, da bo treba tudi ... RTV Slovenija

Slovenke v Izrael po evropsko prvenstvo

222d V slovenskem taboru sicer tudi od gostovanja v Raanani pričakujejo veliko, se pa tako strokovni štab kot igralke zavedajo, da bo treba tudi obračun proti Izraelu, ki je na gostovanju v Belgiji tekmicam skoraj odščipnil niz, odigrati na najvišji ravni. "Po zmagi nad Islandijo smo vse misli takoj usmerili proti ... Siol.net

Morda ne bo treba osvojiti niti niza

222d Ljubljana – Kaj lahko se zgodi, da se bo leto 2015, zgodovinsko za slovensko odbojko, letos ponovilo. Tedaj sta se obe članski reprezentanci prebili na EP, ženska sploh prvič, moška pa si je pustila sneti skalp šele v finalu. Letos imajo Slovenci kot sogostitelji vozovnico za prvenstvo že v žepu, ... Delo