Peharc v težavnosti sedmi, oba Slovenca sta se kvalificirala v zadnji del EP

8d Peharc je po sedmem mestu v kvalifikacijah dopoldne poskrbel še za šesti dosežek polfinala ter se uvrstil v zadnji krog boja za naslov celinskega prvaka v težavnostnem plezanju, v sicer nekoliko okrnjeni konkurenci, brez Avstrijcev in najboljšega Čeha Adama Ondre ter tudi najboljšega Slovenca v tej zvrsti Domna Škofica. "Bil ... Siol.net

Peharc se je prebil v finale težavnosti na EP v Moskvi

9d V polfinalu nihče od tekmovalcev ni osvojil vrha smeri. Najbližje vrhu sta bila Rus Dimitrij Fakirianov in Belgijec Nicolas Collin, ki sta smer končala na oprimku 36+. Kar pet finalistov je padlo na enem gibu nižje, na višini 35+, med njimi tudi Peharc. Ostali finalisti so Šved Hannes Puman, Švicar ... Siol.net

Skozi kvalifikacije težavnosti Peharc, Kruder obstal na prvi oviri

9d Po kvalifikacijah si prvo mesto delita Šved Hannes Puman in Švicar Sascha Lehmann, ki sta edina splezala od prvega do zadnjega oprimka za osvojena vrhova v obeh kvalifikacijskih smereh. Peharc, ki je v ponedeljek na sedmem mestu ostal brez finala balvanov, finalni krog je zgrešil za eno mesto, si je ... Siol.net

Celjski šovmen je kralj Evrope, a prišel je po drugačno krono #video

10d V igri je namreč še zadnja evropska olimpijska vozovnica, ki jo bo v soboto osvojil evropski prvak v olimpijski kombinaciji, ta združuje vse tri plezalne discipline (hitrostno, balvansko in težavnostno plezanje). Če bi evropsko prvenstvo odpadlo, bi mesto na olimpijskih igrah v Tokiu pripadlo prav Krudru, saj je bil med ... Siol.net

Jernej Kruder evropski prvak v balvanskem plezanju

10d Kruder, ki bo 5. decembra dopolnil 30 let, je lani v Moskvi zmagal na tekmi svetovnega pokala v balvanih. Njegov največji uspeh na prvenstvih pred letošnjo Moskvo pa je bilo drugo mesto na svetovnem prvenstvu v balvanih leta 2014 v Münchnu. Pred dvema letoma je kot prvi Slovenec postal zmagovalec ... Ekipa24

Kruder v finalu, Peharcu zmanjkal en poskus

10d Oba Slovenca sta se brez težav uvrstila v polfinale najboljše dvajseterice. Kruder, ki je bil v kvalifikacijah še nekoliko zadržan, vpisal je peti dosežek, je v polfinalu pokazal vso svojo moč v kratkih balvanskih smereh. Celjan je tako edini v moškem polfinalu osvojil vrhove štirih balvanskih smeri, za prvega je ... Dnevnik

Jernej Kruder je evropski prvak!

10d Peharc je za drugo polfinalno balvansko smer potreboval poskus več, kar mu je odneslo finale. Tržičan je bil po kvalifikacijah drugi. Brez finala je ostal tudi prvi domači favorit Aleksej Rubcov. Vodilni po kvalifikacijah je osvojil osmo mesto. Anže Peharc je za las ostal brez finala. Foto: Ana Kovač Slovenija ... Siol.net

Kruder na dobri poti do zlate medalje EP-ja

10d Jernej Kruder se je na evropskem prvenstvu v Moskvi z najboljšim izidom polfinala s štirimi vrhovi smeri od štirih uvrstil v finale balvanskega plezanja, ki pravkar poteka. Kruder, ki je bil v kvalifikacijah peti, je v polfinalu pokazal vso svojo moč v kratkih balvanskih smereh. Celjan je edini v moškem ... RTV Slovenija

Kruder z najboljšim izidom v finale, Peharc za las ob finalno vstopnico

10d Kruder, ki je bil v kvalifikacijah še nekoliko zadržan, vpisal je peti dosežek, je v polfinalu pokazal vso svojo moč v kratkih balvanskih smereh. Celjan je tako edini v moškem polfinalu osvojil vrhove štirih balvanskih smeri, za prvega je potreboval dva poskusa, za drugega enega, za tretjega in četrtega pa ... Siol.net

Peharc v kvalifikacijah le za domačinom

11d Moške kvalifikacije je dobil Rus Aleksej Rubcov, ki je bil za malenkost boljši od Peharca na drugem mestu. Oba sta kvalifikacije končala s tremi osvojenimi vrhovi od petih. O prvem mestu pa je odločalo manjše število poskusov. Tretje mesto kvalifikacij je pripadlo Rusu Vadimu Timonovu, četrti je bil Edvards Gruzitis ... Siol.net

Kruder in Peharc zgrešila izločilne boje

12d Izločilne boje sta zgrešila za manj kot pol sekunde. Ura se je pri Peharcu ustavila pri času 8,041 sekunde, pri Krudru pa pri 8,049 sekunde. V izločilne boje najboljše šestnajsterice pa se je prebil tudi tekmovalec s časom 7,66 sekunde. Naslov evropskega prvaka v hitrostnem plezanju je pripadel ukrajinskemu tekmovalcu ... Dnevnik

Kruder in Peharc dobro začela EP v športnem plezanju

12d Izločilne boje sta zgrešila za manj kot pol sekunde. Ura se je pri Peharcu ustavila pri času 8,041 sekunde, pri Krudru pa pri 8,049 sekunde. V izločilne boje najboljše šestnajsterice pa se je prebil tudi tekmovalec s časom 7,66 sekunde. Naslov evropskega prvaka v hitrostnem plezanju je pripadel ukrajinskemu tekmovalcu ... Siol.net

Po šoku na testiranju z mislimi že v prihodnji sezoni

13d Kako ste? Sta dva dneva po pozitivnih rezultatih na testiranju dovolj, da se glava umiri? Da, danes sem že malo bolje. Treba je bilo prespati novico in poiskati kaj pozitivnega. Zavedam se, da je to še vedno evropsko prvenstvo, a glede na celotno zdravstveno situacijo v svetu, glede na okrnjeno ... Siol.net

13d Kako ste? Je dva dni po pozitivnih rezultatih na testiranju za novi koronavirus dovolj časa, da se glava umiri? Da, danes sem že malo bolje. Treba je bilo prespati novico in poiskati kaj pozitivnega. Zavedam se, da je to še vedno evropsko prvenstvo, a glede na celotno zdravstveno situacijo v ... Siol.net

Plezalci na evropsko prvenstvo
Gorenjski Glas

13d Besedilo: Vilma Stanovnik Kategorija: Šport / petek, 20. november 2020 / 16:53 Kranj – Evropsko prvenstvo v olimpijski kombinaciji ter hitrosti, težavnosti in balvanih bo kljub epidemiji covida-19 od jutri do 29. novembra potekalo v Moskvi. Posebno ne bo le zaradi ukrepov zaradi epidemije, temveč tudi zato, ker se bodo ... Gorenjski Glas