Uroš Velepec, trener reprezentance v biatlonu: Potrebujemo desetkrat več denarja

64d Štafetna tekma je bila velik preobrat. Presenečenje? Vso sezono smo se trudili pokazati kakovost, imeli smo ogromno težav z vsem. Na koncu j... Dnevnik

Pozabili na polom in pokazali svojo moč
Slovenske novice

65d ÖSTERSUND – Poldrugemu pisanemu tednu dogajanja na osrednjem švedskem biatlonskem stadionu je odzvonilo v pravem zimskem ozračju, ki je sicer že od začetka spremljalo jubilejno 50. svetovno prvenstvo. Tudi včeraj je snežilo za slovo od tekmovanja, ki bi ga, če ne bi bilo podviga ob koncu tedna, v slovenskem taboru ... Slovenske novice

Slovensko slovo od skandinavske zime z nasmehom

65d Östersund - Slovenska biatlonska reprezentanca bo danes iz Švedske na sosednjo Norveško, kjer bo v Oslu od četrtka do nedelje finale sezone, odpotovala z mešanimi občutki. Moška vrsta je uprizorila podvig s 5. mestom v sobotni štafeti, Jakov Fak je bil včeraj v skupinskem štartu 14., kar je najboljša slovenska ... Delo

Zadnja tekma prvenstva tudi s Fakom

66dSiol.net

Zadnja tekma prvenstva s Fakom

66dSiol.net

Izjemen nastop slovenske moške štafete

67d Slovenska moška biatlonska štafeta v postavi Miha Dovžan, Jakov Fak, Klemen Bauer in Rok Tršan je na svetovnem prvenstvu v Östersundu zasedla peto mesto. Bila je celo v igri za kolajno, potem ko sta svoje delo odlično opravila Fak in Bauer, je s 17. mesta po prvi predaji napredovala na ... Žurnal24

Slovenska štafeta peta v Östersundu

67d Bila je celo v igri za kolajno, potem ko sta svoje delo odlično opravila Fak in Bauer, je s 17. mesta po prvi predaji napredovala na peto, za tretjim je zaostajala le dobrih 20 sekund. Tršan jo je za nekaj časa pripeljal do četrtega mesta, kljub brezhibnemu streljanju pa več ... Ekipa24

Končno vrhunski slovenski dosežek na Švedskem

67d Östersund – Po številnih spodrsljajih in razočaranjih so se predzadnji dan svetovnega prvenstva v biatlonu pri slovenski reprezentanci razveselili pravega podviga. V prestižni moški štafetni tekmi, v kateri se je najbolje odrezala favorizirana Norveška, je slovenska četverica – Miha Dovžan, Jakov Fak, Klemen Bauer, Rok Tršan – osvojila 5. mesto ... Delo

67d Bila je celo v igri za kolajno, potem ko sta svoje delo odlično opravila Fak in Bauer, je s 17. mesta po prvi predaji napredovala na peto, za tretjim je zaostajala le dobrih 20 sekund. Tršan jo je za nekaj časa pripeljal do četrtega mesta, kljub brezhibnemu streljanju pa več ... Dnevnik

Norveškim biatlonkam štafeta, Slovenke zadnje

67d Norvežanke so za 24,3 sekunde prehitele Švedinje in za 35,1 sekunde Ukrajinke. Norvežanke so na strelišču pridelale en kazenski krog in imele osem poprav, Švedinje so se kazenskemu krogu izognile s šestimi popravami, Ukrajinke pa so so se dodatnemu krogu prav tako izognile, imele so pet poprav. Slovenska štafeta je ... Ekipa24

Štafeta vendarle tudi s Fakom

67d Prijavljenih je 26 štafet, favoriti so Norvežani z bratoma Boe, ki so v tej zimi dobili dve od štirih štafetnih tekem. Slovenska štafeta je bila v Hochfilznu (Dovžan, Fak, Bauer, Drinovec) enajsta, v Oberhofu (Dovžan, Fak, Bauer, Drinovec) deveta, v Ruhpoldingu (Dovžan, Bauer, Drinovec, Tršan) 15., v Canmoru v Kanadi ... Siol.net

67d Slovenske biatlonke Urška Poje, Polona Klemenčič, Lea Einfalt in Nina Zadravec so na svetovnem prvenstvu v Ostersundu osvojile zadnje, 22. mesto v štafeti 4 x 6 km. Zmagale so Norvežanke pred Švedinjami in Ukrajinkami. Norvežanke so za 24,3 sekunde prehitele Švedinje in za 35,1 sekunde Ukrajinke. Norvežanke so na strelišču ... RTV Slovenija

67d Norvežanke so za 24,3 sekunde prehitele Švedinje in za 35,1 sekunde Ukrajinke. Norvežanke so na strelišču pridelale en kazenski krog in imele osem poprav, Švedinje so se kazenskemu krogu izognile s šestimi popravami, Ukrajinke pa so so se dodatnemu krogu prav tako izognile, imele so pet poprav. Slovenska štafeta je ... Siol.net

Fak od štafete do reševanja prvenstva in tudi sezone

67d Östersund - Četrtkova večerna tekma mešanih dvojic, sploh prvič doslej na svetovnih prvenstvih v biatlonu, je razkrila svojo mikavnost in nepredvidljivost. Velesile so se odločile za močne zasedbe, temu primerno je bila predstava vrhunska. A iz slovenskega zornega kota je to zasenčil nov porazen nastop našega tabora. Zdaj lahko bled ... Delo

Biatlonska štafeta za obstanek, tekačice proti velesilam

68d Slovenska biatlonska in tekaška reprezentanca imata vsaka na svojem prizorišču povsem drugačna izhodišča. Današnji preizkušnji štafet na svetovnem prvenstvu v biatlonu bosta nemara zadnja priložnost, da se slovenska reprezentanca kot celota pokaže v lepši luči. Dober dosežek štafete slovenski biatlon v Ostersundu potrebuje kot Sahara vodo. Kljub prvotnim napovedim, da ... Dnevnik

Norvežanoma prva tekma mešanih parov, Slovenca zadaj

69d Na premierni izvedbi discipline mešanih parov na svetovnem prvenstvu v biatlonu v Östersundu sta Polona Klemenčič in Mitja Drinovec zmogla med 28 štafetami prehiteti para iz Belgije in Romunije, dokler ju niso zaradi kroga zaostanka poslali v boks. Ponovila se je torej zgodba s klasične mešane štafete pred tednom dni, ... Dnevnik

Norvežana zlata v mešanih parih

69d Bron sta osvojila Hanna Oeberg in Sebastian Samuelsson (0+8) z zaostankom 20 sekund. Thingnes Boe je bil v Ostersundu že zlat v sprintu in mešani štafeti ter srebrn v zasledovanju. Roiselandova pa ima s tega SP zlato iz mešane štafete. Slovenska predstavnika Polona Klemenčič in Mitja Drinovec sta imela na ... Dnevnik

69d Bron sta osvojila Hanna Oeberg in Sebastian Samuelsson (0+8) z zaostankom 20 sekund. Thingnes Boe je bil v Ostersundu že zlat v sprintu in mešani štafeti ter srebrn v zasledovanju. Roiselandova pa ima s tega SP zlato iz mešane štafete. Slovenska predstavnika Polona Klemenčič in Mitja Drinovec sta imela na ... Ekipa24

Tekma mešanih parov pripadla Norvežanoma

69d Ostersund - Norvežana Marte Olsbu Roeiseland in Johannes Thingnes Boe sta na biatlonskem svetovnem prvenstvu v Ostersundu osvojila zlato kolajno na premierni tekmi mešanih parov. Norvežana, ki sta tekmo končala brez kazenskega kroga in s šestimi popravami, sta srebrna Italijana Dorotheo Wierer in Lukasa Hoferja (0+5) prehitela za 13,4 sekunde. ... Delo

Norvežana prva svetovna prvaka v tekmi mešanih dvojic, Klemenčičeva in Drinovec na 26. mestu

69d Norvežana Marte Olsbu Roeiseland in Johannes Thingnes Boe sta v Östersundu osvojila zlato kolajno na premierni tekmi mešanih dvojic. Polona Klemenčič in Mitja Drinovec sta končala na 26. mestu med 28 dvojicami. Norvežana, ki sta tekmo končala brez kazenskega kroga in s šestimi popravami, sta srebrna Italijana Dorotheo Wierer in ... RTV Slovenija

Norvežana zlata, predčasen konec za Slovenca

69d Thingnes Boe je bil v Ostersundu že zlat v sprintu in mešani štafeti ter srebrn v zasledovanju. Roiselandova pa ima s tega SP zlato iz mešane štafete. Slovenska predstavnika Polona Klemenčič in Mitja Drinovec sta imela na tekmi štiri kazenske kroge in 13 poprav, tako da so ju ob zadnji ... Siol.net