Obrazi, ki zapuščajo beli cirkus

12d "Obveščam vas, da je sezona svetovnega pokala 2019/20 končana," je pred natanko tednom dni dolgoletni direktor svetovnega pokala v smučarskih skokih Walter Hofer sporočil še zadnjo novico v tej vlogi. Avstrijski revolucionar skokov je bil šef tekmovanj v smučarskih skokih vse od leta 1992, svoje dolžnosti pa je končal nekoliko ... Siol.net

Aktualni olimpijski zmagovalec v slalomu končal kariero

12d Švedski alpski smučar Andre Myhrer je končal kariero. V zadnjem desetletju in pol je bil eden najboljših slalomistov na svetu. 37-letni Myhrer je vrhunec kariere doživel pred dvema letoma na olimpijskih igrah v Pjongčangu, kjer je osvojil zlato medaljo v slalomu. Osem let prej je bil v Vancouvru bronast. V ... RTV Slovenija

Odpisani smučarski revolucionar že 20 let čaka na naslednika

12d "V Bormiu. Na finalu svetovnega pokala," je brez omahovanja odvrnil na vprašanje, kje je bil na današnji dan pred dvajsetimi leti. "Takšne stvari pač ostanejo v glavi," v smehu pojasnjuje Matjaž Vrhovnik, še vedno zadnji slovenski moški alpski smučar s kolajno v svetovnem pokalu. Že dve desetletji. Vse od sanjske ... Siol.net