Visok poraz Slovenk na Norveškem

Izbranke Dragana Adžića so bile na prvi tekmi pokala EHF povsem nemočne.
Fotografija: Tjaša Stanko je bila najbolj učinkovita slovenska rokometašica. Foto Anže Malovrh/Kolektiff

Slovenska ženska rokometna reprezentanca je na današnji tekmi prvega kroga pokala EHF v gosteh visoko s 17:29 (9:14) klonila pred izbrano vrsto Norveške. Naše igralke so bile proti favoriziranim Skandinavkam povsem nemočne.

Izbranke črnogorskega selektorja na slovenski klopi Dragana Adžića so pokal EHF, v katerem igrajo vse tri gostiteljice prvenstva stare celine prihodnje leto v Sloveniji, Severni Makedoniji in Črni gori in evropske prvakinje z Norveške, ki so si že zagotovile nastop na zaključnem turnirju in ne nastopajo v tem kvalifikacijskem ciklusu, odprle neuspešno.

Slovenke so v Skandinavijo prišle brez poškodovane Ane Gros in obolele Elizabeth Omoregie, ob odsotnosti udarnih igralk na zunanjih položajih pa so zelo hitro na lastni koži občutile moč dvakratnih olimpijskih, trikratnih svetovnih in osemkratnih evropskih prvakinj z Norveške.

Gostiteljice so si hitro priigrale prednost štirih golov (5:1), v 15. minuti pa že z 9:4. A Slovenke se niso vdale in se v 25. minuti približale na dva gola zaostanka (8:10). V končnici prve polovice tekme so nato močno popustile in na odmor odšle s z zaostankom petih golov (9:14).

Slovenske rokometašice tudi v drugem polčasu niso bile kos domačim šampionkam. Po zaostanku devetih golov (11:20) v 42. minuti je Adžić zahteval minuto odmora, tudi po njej pa so kraljevale gostiteljice. V slovenski reprezentanci je bila najbolj učinkovita Tjaša Stanko s šestimi goli, Nataša Ljepoja, Alja Varagić, Nina Zulić in Tija Gomilar Zickero pa so dosegle po dva zadetka.

Slovenija se bo v nedeljo znova pomerila z Norveško, v ljubljanski dvorani Stožice se bo tekma začela ob 17.30.