Aleks Vlah se je izkazal z 11 goli, Gal Marguč in Tilen Strmljan sta jih dosegla po 6.

Celjani so tekmo končali z delnim izidom 6:0 in poskrbeli za velik preobrat. Elverum je namreč sredi drugega polčasa po nekaj lahkih doseženih golih povedel z 19:22. V 53. minuti, ko so goste pestile izključitve, je Marguč zadel prazno mrežo za izenačenje na 26, isti igralec pa je na začetku predzadnje minute dosegel morda kar odločilen gol za 28:26. Na drugi strani je Yassine Belkaied ubranil poskus Norvežanov, zmago pa je potrdil Strmljan.

Prvi polčas je bil zelo izenačen, le ob koncu so si malce otipljivejšo prednost priigrali slovenski prvaki. Strmljan je po uspešni akciji na krilu povišal na 14:12, po protinapadu je Vlah s svojim petim golom Celju prvič priboril tri gole prednosti (15:12).

Daniel Blomgren je za goste dosegel šest golov.

Celjska zasedba, ki je na začetku sezone Lige prvakov presenetila Kiel, ima zdaj še nekaj možnosti za nastop v izločilnih bojih, vendar bodo v preostanku skupinskega dela tekmeci res močni, čez teden dni v gosteh poljska zasedba Kielce.