Glavni trener Rogaške pred začetkom lige Nova KBM: “Žal naša fizična pripravljenost še ni na nivoju!”

Avtor: Rene Vidmar
27. 9. 2022, 10.22

V soboto bomo na Šport TV otvorili novo sezono prenosov košarkarske lige Nova KBM. Na naši televiziji si boste lahko ogledali obračun Krke in Rogaške.

Za razliko od Krke so gostje že vstopili v novo tekmovalno sezono. V okviru turnirja Alpe Adria Cupa je Rogaška izgubila tudi drugo tekmo. Le 24 ur po tesnem porazu proti romunski Timisoari so Slatinčani morala priznati premoč domačemu Zaboku. Hrvatje so slavili s 86 proti 62.

Slatinčani so slabo začeli, sredi prve četrtine je bilo že 14:0. Prve točke za Rogaško je po štirih minutah dosegel Domen Močnik. Domači košarkarji so zadeli kar 9 od prvih 10. metov za dve iz igre. Po koncu prve četrtine je bilo 25:10. Ob polčasu pa 52:32. Drugi polčas ni prinesel preobrata. Glavnemu trenerju Rogaške Petru Markovinoviču se je močno poznala odsotnost poškodovanega organizatorja igre Jureta Špana in krilnega košarkarja Staša Sivke.

Markovinovič je sicer že po uvodnem porazu nove sezone proti Timisoari predstavil razloge za slabše predstave. “Žal trenutna naša fizična pripravljenost še ni na nivoju, da bi zdržali vseh 40 minut. To se je pokazalo tudi na tej tekmi. Veseli nas dejstvo, da so se poškodovani igralci vrnili, a žal imata zdaj težave Sivka in Špan. Upam, da bomo do začetka državnega prvenstva kompletni.”

Košarkarji Rogaške se po dnevu počitka že s polno paro pripravljajo na začetek državnega prvenstva. Proti Krki bodo namreč želeli pozabiti na dva uvodna poraza v novi sezoni.

Liga Nova KBM: Krka – Rogaška, v soboto ob 12.55 na Š1!

Vir: KK Rogaška

1

Skrit doprinos k uspehu: Spoznajte poslanstvo in delovnik fizioterapevta ekipe HRC Honde (VIDEO)...Več

2

Matej R. Mavrič: Zeljković in Radosavljević se odlično poznata, Olimpija – Koper bo atraktivna tekma! (VIDEO)...Več

3

Učna šola Tima Gajserja v Španiji, doktor motokrosa sotekmovalcem odčital lekcijo prehitevanja (VIDEO)...Več

1

Sanjska Slovenija v sanjskih Stožicah: Cristiano in soigralci pokleknili z 2:0!...Več

2

Cvijanovič: Jojo se dviguje! Ni še v stari formi, a dela Maribor boljši! (VIDEO)...Več