24-letnica iz Drammna je načela prevlado Švedinj v sprintu. Kristine Stavas Skistad je letos dobila dva sprinta v klasični tehniki: konec januarja v Les Roussesu v Franciji in pred dnevi doma v Drammnu, zdaj pa je bila prvič v karieri najboljša še v prosti tehniki, in to pri Švedinjah doma. Foto: Reuters

Slovenski smučarski tekači so bili na repu v kvalifikacijah. Vili Črv je bil 51., 11,99 sekunde za Edvinom Angerjem iz Švedske, ki je bil prvi v cilju prvega dela tekme. Miha Šimenc, drugi slovenski predstavnik, je bil 52. (+12,19) med 68 tekači v cilju.

Eva Urevc zaradi bolezni ni nastopila. Anja Mandeljc je bila 51., predzadnja, za Švedinjo Jonno Sundling, ki je bila najhitrejša, je edina Slovenka na startni listi zaostala 29,48 sekunde.

Johanness Hoesfolt Klaebo je bil drugi v kvalifikacijah, a je nato dobil vse teke v izločilnih bojih, tudi v finalu, kjer je bil premočan za rojaka Erkina Valnesa in Italijana Federica Pellegrina.

Kristine Stavas Skistad je zmagala tretjič v svetovnem pokalu. V ciljnem sprintu je za dobre tri desetinke ugnala domačinko Jonno Sundling, tretja je bila še druga izvrstna švedska sprinterka Maja Dahlqvist s skoraj petimi sekundami zaostanka.

V nedeljo bodo v Falunu še mešane štafete na 4 x 5 km, svetovni pokal pa se bo nadaljeval v torek v Talinu s sprintom v prosti tehniki. Sezona se bo končala konec prihodnjega tedna, ko bo v soboto v Lahtiju najprej sprint v klasični tehniki, v nedeljo pa še nastop na 20 km.