Zug Luleå Frölunda Jan Muršak hokejska liga prvakov

Torek, 17. 1. 2023, 22.40

Hokejska liga prvakov, polfinale, povratni tekmi

Muršakovi po švedski drami brez finala lige prvakov

Frölunda : Lulea HF, Jan Muršak | Jan Muršak je s soigralci Frölunde na povratni tekmi polfinala lige prvakov izgubil in ostal brez finala. | Foto Guliver Image

Jan Muršak je s soigralci Frölunde na povratni tekmi polfinala lige prvakov izgubil in ostal brez finala.

Prvi finalisti hokejske lige prvakov so hokejisti švedskega prvoligaša Lulea HF, ki so na povratni tekmi nasprotnika, ekipo Frölunda, za katero igra slovenski napadalec Jan Muršak, premagali po izvajanju kazenskih strelov (4:3). Za lovoriko se bodo pomerili s finsko Tapparo, ki je prvo tekmo dobila z 2:0, drugo pa s 3:2.

Jan Muršak
Sportal Muršak podal, po prvi tekmi neodločeno

Prvo srečanje v povsem švedskem paru med ekipama Lulea in Frölunda, katere član je nekdanji slovenski reprezentant Jan Muršak, se je končalo z remijem (2:2).

Tudi povratni obračun v mestu Lulea je bil zelo izenačen. V začetku druge tretjine so povedli domači, nato so do vodstva prišli Muršakovi z dvema goloma v dveh minutah (2:1). A tudi ta rezultat ni vztrajal dolgo, gostitelji so izenačili, tik pred iztekom tretjine pa znova povedli (3:2).

Brendan Shinnimin je v osmi seriji kazenskih strelov odločil prvega finalista. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Brendan Shinnimin je v osmi seriji kazenskih strelov odločil prvega finalista. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko V začetku tretje tretjine pa novo izenačenje Frölunde. Rezultat 3:3 je vztrajal do konca rednega dela, tako da je sledil desetminutni podaljšek tri na tri, v katerem so gostje prevladovali, imeli tudi igralca več, sprožili kar 12 strelov, Lulea pa nobenega, a je med vratnicama blestel 21-letni vratar Matteus Ward, ki se ni pustil premagati. O zmagovalcu so tako odločali kazenski streli, v osmi seriji je za zmago in finale zadel Brendan Shinnimin.

Lulea bo imela priložnost, da po premierni sezoni 2014/15, ko je v finalu izločila prav Frölundo, znova postane prvak.

Tappara ali Zug? | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Tappara ali Zug? Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Tappara napredovala s skupnim izidom 5:2

V drugem polfinalu sta se merila najboljša kluba lanske sezone finske Liige Tappara in švicarske NL-lige Zug. Finski kolektiv je v zadnji sezoni lige prvakov zaigral v finalu, a izgubil proti švedskem klubu Rögle BK. Zug, ki je letos igral v skupini z Olimpijo, je prvič igral v polfinalu. Na povratni tekmi je imela boljše izhodišče Tappara, prvo je dobila z 2:0. Zmagali so tudi na drugi, a šele v zaključku tekme, ko so za zmago s 3:2 dosegli dva gola v zadnjih treh minutah.