14. 8. 2022,
20.16

1 leto, 8 mesecev

Thermometer Blue 0,16

Borussia Dortmund RB Leipzig Kevin Kampl Bundesliga nemško prvenstvo Niko Kovač Bayern München

Nedelja, 14. 8. 2022, 20.16

Nemško prvenstvo, 2. krog

Bayern ob vrnitvi Kovača ugnal Wolfsburg

Bayern München Wolfsburg | Bayern je v drugem krogu nemškega prvenstva premagal Wolfsburg. | Foto Reuters

Bayern je v drugem krogu nemškega prvenstva premagal Wolfsburg.

V 2. krogu nemškega prvenstva je na Allianz Areni prvič, odkar je zapustil vroči stolček Bayerna, gostoval Niko Kovač. Njegov Wolfsburg je prvakom priznal premoč z 0:2. Münchenčani so po dveh krogih pri maksimalnih šestih točkah, prav tako je stoodstotna Borussia Dortmund. Na uvodni nedeljski tekmi sta se Mainz in Union Berlin razšla brez golov in zmagovalca. RB Leipzig Kevina Kampla je v soboto remiziral s Kölnom.

Real Frankfurt
Sportal Beli baletniki ujeli Barcelono in Milan

Na prvi domači tekmi v novi sezoni so Münchenčani Wolfsburg odpravili z 2:0. Ikona domače zasedbe Thomas Müller je nastopil že na 417. tekmi v bundesligi, s čimer je prišel na častno mesto večne lestvice pri Bayernu. Vse skupaj je začinil še z zadetkom za 2:0 tik pred koncem polčasa, pred tem je za prvi gol poskrbel mladi Jamal Musiala.

Ta je dosegel že 14. ligaški gol in tako prehitel nekdanjega prvega moža kluba Ulija Hoenessa, ki je do zdaj dosegel največ zadetkov kot najstnik. Dva gola je sicer dosegel tudi Sadio Mane, a je bil tako v 21. kot 73. minuti v prepovedanem položaju.

Leipzig dvakrat vodil, na koncu pa remiziral

Nogometaši kluba Red Bull Leipzig so v 2. krogu nemške bundeslige proti Kölnu dvakrat vodili, a na koncu remizirali, pod avtogol za končnih 2:2 se je podpisal Hrvat Joško Gvardiol. Leipzig je sicer v vodstvo popeljal povratnik Timo Werner, Kevin Kampl je igral v drugem polčasu, v katerem so imeli rdeči biki igralca manj.

Leipzig Kevin Kampl Timo Werner | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Že v petek sta se pomerila Freiburg in Borussia Dortmund, ki je slavila s 3:1 in z drugo zmago ostalo stoodstotna.