Ostermanova bo nastopila v dveh finalih

Kajakašica Anja Osterman si je na EP priborila še drugi finale. Po četrtkovi kvalifikacijski zmagi na 500 m se je veselila še zmage v predtekmovanju na 200 m.
Fotografija: Anja Osterman bo imela dve priložnosti za kolajno. FOOT: Nina Jelenc
Anja Osterman bo imela dve priložnosti za kolajno. FOOT: Nina Jelenc

Slovenska kajakašica na mirnih vodah Anja Osterman si je na evropskem prvenstvu v Münchnu priborila še drugi finale. Po četrtkovi kvalifikacijski zmagi na 500 metrov se je danes veselila še zmage v predtekmovanju na 200-metrski razdalji in si s tem priborila še drugo priložnost za kolajno.

Na 200-metrski razdalji jo finale čaka že v soboto ob 14.20, na daljši 500-metrski pa v nedeljo ob 13.21.

Danes je v polfinalu na razdalji enega kilometra nastopil tudi kajakaš Jošt Zakrajšek, bil četrti in s tem za mesto prekratek za veliki finale. V soboto ob 12.26 bo nastopil v finalu B.

Rok Šmit četrti v finalu B

Kajakaš Rok Šmit je na 500-metrski razdalji osvojil četrto mesto v finalu B. Pred njim so se uvrstili Španec Adrian Del Rio, Italijan Mauro Crena in Latvijec Karlis Dumpis. V finalu A je zlato kolajno osvojil Nemec Jacob Schopf, srebrno Madžar Adam Varga, bronasto pa Portugalec Fernando Pimenta.