A. B./STA | 25. 2. 2023, 14:00

Slovenke na ekipni tekmi svetovnega prvenstva ostale brez kolajne: kljub temu zablestele

Fotografije niso bile posnete na navedeni tekmi svetovnega prvenstva.

Profimedia/fotomontaža

Po prvi seriji ekipnega prvenstva so bile na odličnem 4. mestu, po finalnih skokih so znova dokazale, kako neverjetne so.

Nemške smučarske skakalke (843,8 točke) so na krilih planiške svetovne prvakinje med posameznicami Katharine Althaus zmagovalke ekipne tekme na prvenstvu v Planici.

Po številnih težavah zadnje dni so se dobro za kolajne borile tudi Slovenke Maja Vtič, Ema Klinec, Nika Prevc in Nika Križnar, ki so z 819,1 točke zasedle četrto mesto.

Profimedia/Žiga Živulović jr./BOBO/fotomontaža

Na stopničkah so ob Nemkah končale še Avstrijke (831,1 točke) in Norvežanke (828,6).

Danes se bodo na isti skakalnici v prvi končni odločitvi tega SP pomerili tudi smučarski skakalci.

Najboljši slovenski skakalec Anže Lanišek je z zmago v kvalifikacijah na najlepši možen način povabil gledalce pod Ponce. Na tekmo, ki bo ob 17. uri, so se uvrstili vsi štirje Slovenci, odličen je bil tudi Timi Zajc s tretjim dosežkom v kvalifikacijah.

Novo na Metroplay: Nik Škrlec iskreno o tem, zakaj mu je ušel Guinnessov rekord