Bautista že na prvi dirki napovedal boj za obrambo naslova

Phillip Island, 25. 02. 2023 06.33 |

N.M., Ž.K.
2

Nova sezona razreda Superbike se začenja v Avstraliji, kjer je izkušeni Alvaro Bautista začel obrambo naslova svetovnega prvaka. Tako kot lani tudi v letošnji sezoni med največje favorite poleg Španca sodita Toprak Razgatlioglu in Jonathan Rea, zanimivo pa bo v novem dirkaškem poglavju videti tudi nekdanjega dirkača razreda motoGP Danila Petruccija. Premierno dirko sezone ste si že lahko ogledali na VOYO, najhitrejši je bil Bautista. Pred tem se je v kvalifikacijah najbolje izkazal Razgatlioglu, ki je dosegel najhitrejši čas, dirko pa je zaključil kot tretji. Na drugem mestu prve dirke tega vikenda je končal Jonathan Rea. Vse po ustaljenem ritmu, bi lahko dejali. Že v nedeljo nas čaka kratka dirka (superpole race) ter druga daljša dirka tega vikenda.

"Zelo sem vesel za zmago, ker so bile razmere na stezi zares zahtevne. Moral sem biti zelo previden, večkrat sem bil na robu padca, toda uspel sem dokončati dirko. Videli bomo že v nedeljo, če bodo tako dobri občutki na motorju ostali," je po dirki povedal zmagovalec Alvaro Bautista, ki je dosegel 33. karierno zmago. Španec se je na dirko podal iz prvega startnega mesta in to prednost v prvem krogu tudi zadržal, toda že takoj v naslednjem ga je na prvem mestu prehitel Jonathan Rea. Na razmočenem dirkališču, ki je dirkačem povzročalo številne preglavice, je bilo 15 krogov stanje vodilnih enako, na tretjem mestu pa se je vozil Turek Toprak Razgatlioglu. Vodilna trojica je ohranjala prednost vse do konca deževne dirke, ko se je na najvišjo stopničko torej zavihtel Španec. Na četrtem mestu je prvo dirko tega dirkaškega vikenda zaključil Locatelli, peti je bil Bassani, šesti pa Lecuona.

Kot prvo dejanje sobotnega dirkaškega dne v Avstraliji so bile kvalifikacije (superpole), na katerih je bil zanesljivo najhitrejši Turek Razgatlioglu (1:29,400), ki je tako popravil vtis s petkovih prostih treningov. Drugi najhitrejši je bil Španec Alvaro Bautista, aktualni svetovni prvak, dosegel je čas 1:29,584. Kot tretji je kvalifikacije zaključil Dominique Aegerter (1:29,635).

Superbike Avstralija

Petkovi prosti treningi

Alvaro Bautista, ki se je lani pri 37 letih razveselil premiernega naslova prvaka v razredu Superbike, je že takoj pokazal, da je formo iz lanske sezone prenesel v letošnjo. Že na petkovih prostih treningih je bil namreč najhitrejši. Drugi najhitrejši čas je postavil Yamahin Andrea Locatelli, tretjega Hondin Iker Lecuona, četrtega Bautistin moštveni kolega Michael Ruben Rinaldi, petega pa šestkratni prvak razreda Superbike Jonathan Rea. Prvak iz leta 2021 Toprak Razgatlioglu je občutek še iskal, saj je dosegel šele 10. čas in bil najslabši dirkač Yamahe na petkovih treningih. Bolje od Turka je treniral tudi dvakratni zmagovalec dirke v elitnem razredu motoGP Danilo Petrucci, ki je na drugem treningu dosegel najboljši čas izmed vseh novincev, skupno gledano pa devetega.

Bo Alvaro Bautista ubranil naslov prvaka?