Celjani preko Radomelj v polfinale Pokala Slovenije

Nogometni državni prvaki so se uvrstili v polfinale Pokala Slovenije potem ko so na stadionu Z’dežele z 2:0 premagali vodilno ekipo druge lige Kalcer Radomlje. To je bila tudi prva tekma nogometašev Celja pod vodstvom novega trenerja Agrona Šalje, ki je vodenje državnih prvakov prevzel v ponedeljek.

Celjanom je šok terapija z menjavo trenerja očitno pomagala, saj so že na prvi tekmi pod vodstvom novega trenerja zmagali in se uvrstili v polfinale slovenskega pokala. Na stadionu Z’dežele so v zaključku tekme dvakrat zatresli mrežo vodilne ekipe druge slovenske nogometne lige.

Državni prvaki so imeli proti lanskim polfinalistom Pokala Slovenije večji del tekme pobudo, a so se Radomljani vseskozi dobro upirali. Celjani so do prve resne priložnosti prišli v 11. minuti, vendar je Ivan Božić, po natančni podaji Dušana Stojinovića, meril mimo leve vratnice. V 26. minuti so Celjani prvič zatresli mrežo, vendar je bil zadetek dosežen iz prepovedanega položaja. Nekaj minut kasneje so nevarno zapretili tudi Radomljani, a je Celjane rešil Matjaž Rozman. Prvi polčas se je tako zaključil brez zadetkov.

V nadaljevanju srečanja so bili ponovno konkretnejši državni prvaki iz Celja. V 52. minuti so imeli kar dve priložnosti za vodstvo, a so bili v zaključku premalo natančni, v 68. minuti pa je vodstvo Celjanov preprečil gostujoči vratar. Za tem so nekoliko nevarnejši postali nogometaši Radomelj, toda žoge niso znali spraviti mimo domačega vratarja.

Tekma se je na stran NK Celja prevesila v 83. minuti, ko je drugi rumeni karton in s tem rdečega prejel nogometaš Radomelj Gašper Trdin. Številčno prednost so domači hitro izkoristili in že v 85. minuti povedli preko Amadeja Brecla. Gostujoče moštvo je v zaključku tekme vse stavilo v napad in nekajkrat nevarno zapretilo, vendar je domače z odličnimi obrambami reševal eden izmed junakov tekme vratar Matjaž Rozman. V drugi minuti sodnikovega podaljška so Celjani preko Luke Kerina zapečatili usodo Kalcerja iz Radomelj in postavili končnih 2:0 ter se veselili uvrstitve v polfinale Pokala Slovenije.

3. KROG POKALA PIVOVARNE UNION

NK Celje – NK Kalcer Radomlje 2:0 (0:0)

Celje, stadion Z’dežele – ZAPRTO ZA JAVNOST!

SODNIK: Mihael Antić (Koper) 1. POMOČNIK: Manuel Vidali (Gračišče) 2. POMOČNIK: Uroš Bensa (Nova Gorica) DELEGAT: Vinko Pokovec (Ljubljana – Črnuče)

STRELCI: 1:0 Amadej Brecl (85.min.), 2:0 Luka Kerin (92.min.)

RDEČI KARTONI: Gašper Trdin (82.min.)

RUMENI KARTONI: Zvonimir Blaić (23.min.), Gašper Trdin (54.min.), Filip Dangubić (54.min.), Žan Benedičič (56.min.), Mićo Kuzmanović (57.min.), Luka Kerin (72.min.), Žan Nikolić (78.min.), Gašper Trdin (82.min.), Rok Jazbec (88.min.), Žan Zaletel (88.min.)

CELJE: Matjaž Rozman, Amadej Brecl, Matic Vrbanec (od 71.min. Maj Rorič), Advan Kadušić, Mićo Kuzmanović (od 60.min. Luka Kerin), Ivan Božić, Filip Dangubić, Dušan Stojinović, Žan Benedičč, Jakob Novak (od 81.min. Ester Sokler), Žan Zaletel. Trener: Agron Šalja.

KALCER RADOMLJE: David Šugić, Zvonimir Blaić, Gašper Petek, Gal Primc (od 67.min. Anže Cerar), Rok Jazbec, Oliver Kregar (od 67.min. Andrej Pogačar), Sandi Nuhanović, Jaka Ihbeisheh, Žan Nikolić, Gašper Trdin, Vilibald Vuco. Trener: Rok Hanžić. (statistika: A.H./NK Celje)