Inter tokrat raočaral proti Monzi, AC Milan in Napoli remizirala

Rim, 15. 04. 2023 23.11 |

STA, A.V.
0

Letošnji četrtfinalisti nogometne lige prvakov iz Italije v današnjem 30. krogu serie A niso imeli svojega dne. Milan je v Bologni igral 1:1, tekma med Napolijem in Verono se je končala brez golov, milanski Inter pa je na svojem San Siru izgubil proti Monzi z 0:1. Nekdanji slovenski reprezentančni vratar Samir Handanović ni branil za Inter.

Zasedba iz Neaplja ima kljub današnjemu manjšemu spodrsljaju in zaradi zmage drugouvrščenega Lazia na petkovi tekmi proti Spezii s 3:0 še vedno lepo prednost 14 točk pred omenjeno ekipo iz italijanske prestolnice.

Milan ostaja na četrtem mestu z enakim številom točk kot tretjeuvrščena Roma, ki bo v nedeljo gostila Udinese Jake Bijola in Sandija Lovrića. Na petem mestu je Inter z dvema točkama manj. V Bologni so gostitelji povedli že v prvi minuti, potem ko je zadel Nicola Sansone, izenačujoči gol pa je za "rossonere" dosegel Tommaso Pobega v 40. minuti. Milanski Inter je v svojem hramu izgubil proti lokalnemu tekmecu iz Monze, v črno jih je v 79. minuti zavil 32-letni branilec Luca Caldirola.

Statistika tekme Inter - Monza

Cremonese je v petek premagal Empoli z 1:0. Slovenski reprezentant Petar Stojanović je za osmoljeno toskansko ekipo igral od 62. minute, njegov soigralec Lovro Štubljar pa ni dobil priložnosti med vratnicami. Spezia je brez Tia Cipota doma klonila proti Laziu z 0:3.

V nedeljo bodo na sporedu štiri tekme. Salernitana Domna Črnigoja bo gostovala v Torinu, Lecce se bo doma pomeril s Sampdorio, Sassuolo bo gostil Juventus, Roma pa Udinese.