Benfica po 90 minutah že trka na četrtfinalna vrata

Brugge , 15. 02. 2023 22.48 |

Nogometaši Benfice so na prvi tekmi osmine finala Lige prvakov v gosteh z 2:0 ugnali belgijski Club Brugge. Oba zadetka smo videli v drugem delu, v 51. minuti je z bele točke zadel Joao Mario, tik pred koncem pa je za izdatnejšo prednost lizbonskih orlov po napaki domače obrambe poskrbel David Neres.

Portugalski velikan je pred začetkom veljal za izrazitega favorita. Predvsem na račun skromne forme moštva iz Bruggea, ki je v vseh tekmovanjih na zadnjih sedmih tekmah v vseh tekmovanjih le enkrat slavilo. Uvod v srečanje je bil živahen z obeh strani, za Benfico je bil nevaren Goncalo Ramos v tretji minuti, za domače pa je kmalu zatem zapretil Tajon Buchanan. To je bil veter v jadra glasnih domačih navijačev, ki pa niso uspeli ponesti svojih ljubljencev. Bolj kot je šel prvi del h koncu bolj so gostje prevzemali pobudo. Pred odmorom je dvakrat nevarno streljal Rafa Silva, še enkrat pa je zapretil tudi Goncalo Ramos, ki je nase opozoril s hat-trickom proti Švici na minulem svetovnem prvenstvu.

David Neres je v 88. minuti zadel za 0:2.
David Neres je v 88. minuti zadel za 0:2. FOTO: AP

Benfica je bila za terensko premoč nagrajena na začetku drugega polčasa. Prekršek v kazenskem prostoru domačih je bil storjen prav nad Ramosom, odgovornost pa je nase z bele točke prevzel veteran Joao Mario, ki je rutinirano poskrbel za prednost gostov. To je bil že njegov peti zadetek v tej sezoni Lige prvakov. Domači tudi po zaostanku niso znali odgovoriti. V 72. minuti bi lahko Benfica povedla po lepi kombinaciji, ko je streljal Chiquinho, a se je s posredovanjem izkazal Raphael Onyedika. Tik pred koncem pa je še drugič na tekmi klonila obramba Bruggea. Po neodločnosti osrednjih branilcev se je sam pred domačim vratarjem znašel David Neres in natančno zaključil za zares ugodno izhodišče svojega kluba pred povratnim obračunom na stadionu luči v Lizboni.