Goran Dragić odigral prvo tekmo za Kanadčane

Ogrevanje pred novo sezono lige NBA: Goran Dragić v začetni peterki Toronta, Vlatku Čančarju osem minut.
Fotografija: Goran Dragić (levo v majici Toronta) se počasi pripravlja na štart nove sezone lige NBA. FOTO: Mark Blinch/AFP

Slovenski košarkar Goran Dragić, ki je zapustil dolgoletno ekipo v severnoameriški ligi NBA Miami Heat in se podati v Kanado k Toronto Raptors, je odigral prvo tekmo za novo sredino. V dvorani Scotiabank Arena je tekmo proti Philadelphia 76ers začel v prvi peterki in v 16:26 minute k zmagi s 123:107 prispeval osem točk.

Kapetan zlate slovenske reprezentance Dragić je lani z vročico igral v finalu, avgusta pa je moral zamenjati delodajalca. V veliki menjavi igralcev, v kateri je Miami pridobil Kyla Lowryja iz Toronta in za 90 milijonov dolarjev na Floridi zadržal Duncana Robinsona, se je k Toronto Raptors preselil Dragić, ki je za kanadsko ekipo odigral prvo pripravljalno tekmo za novo sezono.

Dončić čaka na prvo pripravljalno tekmo

Poleg osmih točk je 35-letni Ljubljančan zbral po en skok, blokado in ukradeno žogo. Novinec Scottie Barnes je za Toronto dosegel 13 točk, devet skokov, šest podaj, tri ukradene žoge in dve blokadi, Andre Drummond je za goste zbral 19 točk, 14 skokov, tri podaje in štiri blokade.

Tudi Vlatko Čančar je že del uverture v novo sezono. FOTO: Rick Osentoski/Usa Today Sports

Denver Nuggets Vlatka Čančarja so gostovali v Staples Centru pri Los Angeles Clippers in izgubili za točko s 102:103. Pri zlatih zrnih se je s 23 točkami najbolj izkazal Michael Porter mlajši, Čančar je v osmih minutah zbral dve točki, izgubil eno žogo ter naredil osebno napako. Pri domači ekipi, ki je večini najboljših igralcev namenila počitek, se je s 14 točkami izkazal Terance Mann.

Košarkarji Dallas Mavericks Luke Dončića bodo prvo pripravljalno tekmo na novo sezono odigrali v noči na četrtek po srednjeevropskem času, ko se bodo v Teksasu pomerili z Utah Jazz. Nova sezona lige NBA se bo sicer začela 19. oktobra.