Hrvaški mediji so poraz označili za debakel in katastrofo, kot so zapisali, pa je bila to najpomembnejša in ključna tekma kavbojev v skupinskem delu, saj naj bi bil Egipt glavni tekmec v boju za četrtfinale. V drugi del napredujejo sicer tri ekipe, a v želji po uvrstitvi med osem je vsak poraz lahko usoden. Foto: EPA

Popravni izpit bodo Hrvati imeli proti ZDA, ki so po 22 letih znova na svetovnem prvenstvu, vrnitev pa so kronale s prvo zmago v zgodovini. Z 28:27 so bile boljše od Maroka. Aboubakar Fofana je zmagoviti gol dosegel slabo minuto pred koncem, s šestimi zadetki pa je bil tudi najboljši strelec tekme.

Egipt je sploh prvič premagal Hrvaško, ki je uvodno tekmo svetovnega prvenstva izgubila prvič po 20 letih. Polfinalist lanskih olimpijskih iger in aktualni afriški prvak je prevzel pobudo takoj na začetku. Kaznoval je nekaj uvodnih napak Hrvatov in si tri gole prednosti priigral že po sedmih minutah. Vmes kavboji kar pet minut niso zadeli, gostitelji zadnjega svetovnega prvenstva pa so višali prednost.

Najvišja je v prvem polčasu znašala šest golov, ob odmoru pa je bila razlika štiri. Tudi v drugem delu so Egipčani nadaljevali v svojem ritmu. Njihovo vodstvo nikoli ni bilo ogroženo, naskok so le še povečevali. Dvorano Husqvarna Garden je 4000 hrvaških navijačev zapustilo sklonjenih glav. Mohsen Mahmud je za zmagovalce prispeval sedem golov, Marin Šipić je bil s petimi najboljši pri Hrvatih, ki so nasploh prvič na prvenstvih izgubili proti ekipi iz Afrike.

Silovit začetek svetovnih prvakov

Danska, ki je bila najboljša na zadnjih dveh svetovnih prvenstev, je turnir začela z visoko zmago nad Belgijo (43:28). V prvem polčasu so branilci naslova dosegli kar 22 golov. Na koncu je bil prvi strelec Mikkel Hansen, ki je mrežo zatresel desetkrat. Devetkrat je to uspelo Mathiasu Gidselu.