Frida Karlsson najhitrejša v Ruki, Eva Urevc je pridobila 11 mest

V teku na 20 km zasledovalno v prosti tehniki na Finskem zmaga na Švedsko. Pri moških Klaebo tretjč zapored.
Fotografija: Frida Karlsson se je razveselila lepega uspeha. FOTO: Heikki Saukkomaa/AFP
Frida Karlsson se je razveselila lepega uspeha. FOTO: Heikki Saukkomaa/AFP

Švedska smučarska tekačica Frida Karlsson je zmagala na tekmi za svetovni pokal v Ruki na Finskem. V teku na 20 km zasledovalno v prosti tehniki je bila druga njena rojakinja Ebba Andersson s 33,3 sekunde zaostanka, tretja je bila Norvežanka Tiril Udnes Weng (+1:11,6). Edina Slovenka Eva Urevc je pridobila 11 mest in končala na 24. mestu (+4:09,9).

Eva Urevc je bila v soboto na pol krajši razdalji v klasični tehniki 35., nato pa je precej pridobila v svoji boljši tekaški disciplini. Švedski tekačici Karlsson in Andersson sta drugi dan zamenjali mesti na vrhu zmagovalnega odra, na tretjo stopničko pa je z devetega mesta napredovala Weng.

V preizkušnji tekačev na 20 km zasledovalno je še tretjič v nizu zmagal norveški branilec velikega kristalnega globusa Johannes Klaebo z 0,7 sekunde prednosti pred rojakom Paalom Golbergom. Miha Šimenc je izgubil nekaj mest in končal na 53. mestu (+3:46,3), Vili Črv pa ni nastopil.